سلطان یاقوت

قانون بودجه 1400

قانون بودجه 1400

قانون بودجه 1400

قانون بودجه سال 1400 در مهرماه سال 99 با ارسال بخشنامه‌ها به همۀ دستگاه‌ها و ادارت دولتی تکلیف شد و از آن‌ها خواسته شد تا بر اساس سیاست‌های درج شده در آن بخشنامه‌ها بودجه خود را تنظیم نمایند.

بر همین اساس تمام دستگاه‌های اجرایی موظف شدند در چهارچوب جهت گیری‌ها و سیاست‌های مندرج در این بخشنامه و ضوابط مالی و دستور العمل‌های جامع بودجه ریزی مربوط بر عملکردها و پیوست‌های آن سند اجرایی بودجه خود را هماهنگ کنند. و زمان‌بندی و سقف اعتبارات و تملک ها و دارایی‌های سرمایه‌ای، هزینه‌ای را به سازمان برنامه و بودجه ارائه کند.

 

متن قانون بودجه 1400

 

لایحۀ بودجه سال 1400 بر چه مبنایی است؟

 

لایحۀ بودجه در سال 1400 در چارچوب برنامۀ کلی اصلاح ساختار بودجه و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های جمعیتی است، این لایحه به دنبال اجرای  اقدامات مربوطه با رویکرد‌های بلند مدت و تمرکز بر صادارت غیر نفتی و مقابله با شیوع ویروس کرونا است. همچنین هدف آن کم‌تر کردن آثار منفی اقتصادی آن و سریع‌تر کردن تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با رویکرد پیشرفت، اصلاح ساختاربودجه ، رفع موانع تولید و تسهیل فعالیت در فضای کسب و کار است. از موارد دیگری که این لایحه مورد ملاحظه قرار داده است توجه به معیشت مردم با اولویت در تامین کالاهای اساسی و توسعه الگوی مشارکت‌های عمومی و خصوصی می‌باشد.

 

قانون بودجه 1400 pdf

 

دستگاه‌های اجرایی برای تقسیم بندی بودجه باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

 

با توجه به مواردی که در پاراگراف‌های قبل با آن اشاره کردیم و شرایط و برنامه‌های کشور برای اقتصاد کلان لازم است که همه دستگاه‌های اجرایی به جهت تسریع در اجرای اصلاحات ساختار بودجه و برای تحقق یافتن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، بودجه پیشنهادی خود ارائه دهند. در این بودچۀ پیشنهادی فرآیند‌های غیر ضروری و عوامل مخل در رشد اقتصادی باید حذف شود و  رویکردی برای رشد و بهبود فضای کسب و کار ارائه شود و همچنین راهکارهایی برای افزایش منابع عمومی پیشنهاد شود.

 

عدم ارائه برنامه بودجه چه پیامدی دارد؟

 

سازمان برنامه و بودجه کشور وظیفه دارد در صورتی که سند برنامه‌های اجرایی از دستگاه‌های دولتی و اجرایی کشور دریافت نکند برای تنظیم سند اجرایی آن دستگاه اقدام نماید. بدیهی است که مسئولیت ارائه بودجه پیشنهادی در دستور العمل‌های بودجه از طرف دستگاه‌های اجرایی بر عهده بالاترین مقام در آن دستگاه اجرایی است.

 

جداول قانون بودجه 1400

 

 

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سال ها سابقه در امر بازرگانی آماده است تا خدمات متنوع خود نظیر ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و… به شما تجار عزیز ارائه دهد تا از طریق پیگیری تخصصی نیروهای این شرکت از بروز مشکل و خسارت برای شما عزیزان جلوگیری شود. با همکاری با سلطان یاقوت کالای شما در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص می‌شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :