سلطان یاقوت

ترخیص باربند از گمرک

ترخیص باربند از گمرک

یکی از قطعات و لوازم یدکی رایج در خودروها، باربند نام دارد. این قطعه بر روی خودروهای سواری قابل نصب بوده و فضای بیشتری را برای حمل بار علاوه بر صندوق عقب و فضای داخل اتاقک در اختیار صاحب خودرو قرار می‌دهد. باربند خودرو در کشور ما جزو کالاهای وارداتی می‌باشد و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص باربند خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. شکل ظاهری و ساختار باربندها به‌صورت تعدادی میله آهنی و فلزی است که بر روی سقف خودرو نصب شده و امکان نگه داشتن و انبار کردن مقدار قابل توجهی از وسایل را در اختیار صاحب خودرو قرار می‌دهد. نصب باربند در خودروها بدون هرگونه دستکاری و یا ایجاد آسیب به بدنه خودرو صورت می‌گیرد. در گذشته، باربندها بر روی شیارهای آبگیر کنار سقف خودرو نصب می‌شدند؛ اما امروزه در خودروهای مدرن، باربند به کمک تسمه‌های فلزی نازک به همراه قلاب‌های ویژه بر روی قسمت بالایی درب خودرو نصب می‌شود. باربند در خودروها می‌تواند ثابت (فابریک) و یا قابل جداسازی باشد. برای نصب باربندهای جداشونده، یک پایه دائمی در سقف خودرو نصب می‌گردد تا صاحب خودرو در مواقع دلخواه، باربند را به‌راحتی روی آن سوار کند. یکی از رایج‌ترین انواع باربندها، باربند جعبه سقفی یا مسافرتی می‌باشد. صاحب خودرو می‌تواند در مواقع مسافرت، یا حمل تجهیزات ورزشی و …، لوازم مورد نیاز خود را درون جعبه قرار داده و درب آن را قفل کند. از مزایای جعبه باربر سقفی می‌توان به حفظ وسایل از خطر دزدیده شدن، عدم خیس شدن وسایل زیر برف و باران، جلوگیری از افتادن وسایل در جاده و … اشاره کرد. طراحی بدنه جعبه‌ باربر مسافرتی به گونه‌ای است که می‌تواند مانند یک بادشکن عمل نموده و مانع از کاهش سرعت یا فزایش مصرف سوخت خودرو شود. مزایای استفاده از باربند برای خودروها بطورکلی عبارتند از: قابل تنظیم بودن آن، امکان استفاده در تمام فصول سال، عدم نیاز به هزینه نگهداری، عدم ایجاد مانع در جلوی دید راننده، استفاده مناسب از فضای خودرو، حفظ خودرو در موقع حمل وسایلی همچون دروچرخه و اسکی و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص باربند خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات باربند در ایران

صنعت خودروسازی جزو مهم‌ترین صنایع در هر کشوری است و تامین نیاز این صنعت به قطعات و لوازم یدکی خودروها، جزو مهم‌ترین اولویت‌های واردکنندگان می‌باشد. سالانه مقادیر بالایی ارز در کشور ما صرف واردات این محصولات گردیده و فعالیت در این زمینه از سود بالایی برای تجار و بازرگانان برخوردار است.

واردات باربند خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، ترکیه، فرانسه و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص باربند از گمرک

ترخیص کالا به معنای انجام مراحل و امور گمرکی در چهارچوب قوانین تعیین شده از سمت اداره گمرک می‌باشد که در نهایت منجر به صدور مجوز خروج کالا از انبارهای گمرک می‌شود. به همین دلیل برای موفقیت در امر ترخیص کالا، باید از راهنمایی و همیاری‌های شخصی که به این مراحل و قوانین تسلط دارد بهره برد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون نیروهای ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با دانش و مهارت بالای خود، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری عزیز کشورمان می‌باشند. این شخص پس از تشخیص کد تعرفه گمرکی صحیح کالای مورد نظر، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص آن کالا از گمرک دست پیدا می‌کند. اخذ و جمع‌آوری این مجوزها جزو مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌باشند. ادارات و سازمان‌های داخلی بخصوصی مسئولیت صدور این مجوزات به ترخیص کار واجد شرایط را برعهده دارند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص باربند از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر و ارائه آن‌ها به اداره گمرک اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص باربند

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص باربند خودرو از گمرک برابر 83023090 است که شامل حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص باربند از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص باربند خودرو از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)