سلطان یاقوت

ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی از گمرک

ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی از گمرک

ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی از گمرک

لوازم آرایشی و بهداشتی امروزه یکی از بزرگترین حوزه های بهداشتی را در برگرفته است. لوازم آرایشی که در قرن جدید بسیار مورد توجه قرار می گیرد بیشتر لوازم مراقبت از پوست و مو و محصولات آرایش ناخن و انواع عطر و ادکلن می باشد.

تولید این نوع از کالاها با توجه به بودجه کشور و امکاناتی که در کشور وجود دارد دارد امکان پذیر نیست و البته برخی از افراد متمایل به استفاده از کالاها و محصولات خارجی هستند و محصولات خارجی را مرغوب و باکیفیت تر می دانند. به همین دلایلی که گفته شد واردات و ترخیص کالاهای آرایشی و بهداشتی سهم زیادی در تجارت و بازرگانی کشور دارند.

در بررسی هایی که برای آمار وارقام واردات لوازم آرایشی به کشور انجام شده متوجه شدیم که حدود 70 درصد از نیازهای آرایشی و بهداشتی افراد از طریق واردات این کالا به کشور تامین می شود بر این اساس بازرگان و وارد کننده لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور سود زیادی از این کار می برد.

تجارت و بازرگانی لوازم آرایشی با مخاطبان و مصرف زیادی که در کشوردارد به عنوان تجارتی پرسود شناخته می شود، 70 درصد نیازهای جامعه با واردات این کالاها به کشورتامین می شود. این نوع تجارت و بازرگانی برای تجاری که به تازگی وارد عرصه بازرگانی شده اند بسیار مناسب بوده و باعث رشد و گسترش آن می شود. از طرفی دیگربا واردات این نوع از کالاها به کشور می توان متوجه شد که واردات این نوع از کالاها اخیرا رو به پیشرفت بوده و به همین دلیل دولت برای این نوع از تجار و بازرگانان امتیازاتی در نظر گرفته که برای اطلاع از آنها باید به مطالعه بخشنامه های صادر شده در این خصوص بپردازید.

در خصوص تجارت لوازم آرایشی می توان گفت که برخی از برند های لوازم آرایشی و بهداشتی با اعطای نمایندگی لوازم آرایشی و بهداشتی خود به تجار و بازرگانان ایرانی و همچنین به دلیل تنوع محصولاتی که در بازار موجود است با اخذ نمایندگی محصولات آرایشی و بهداشتی خارجی فروش آنها کار بسیار راحتی می باشد زیرا تنوع بالا این نوع از کالا تمام سلیقه ها و نیازهای مختلف مخاطبان را تحت پوشش قرار می دهد و می توان به تامین آنها پرداخت بر همین اساس محصول وارداتی شما به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن در بازار به فروش می رسد. دلیل رونق این تجارت و بازرگانی رونق فروش این کالاها می باشد اما زیرا هزینه تبلیغات و بازاریابی هم نداشته و بدون تبلیغات به راحتی می توانید کالاهای وارداتی خود را با بیشترین سود به فروش برسانید.

با توجه به توضیحاتی که داده شد متوجه خواهید شدید که واردات لوازم آرایشی و بهداشتی کاری پر سود بود و برای تجار و بازرگانان تازه کار بسیار مناسب است. اما باید بدانید که مانند تجارت و بازرگانی کالاهای دیگر باید قوانین و مقررات واردات و صادرات لوازم آرایشی و بهداشتی را مطالعه کرده و بشناسید و نسبت به دریافت مجوزات مورد نیاز مانند مجوز استاندارد لوازم آرایشی و بهداشتی در این خصوص بپردازید.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی از گمرک

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی همچون مدارک مورد نیاز برای ترخیص دیگر کالاهای وارداتی می باشد. واردات و صادرات به طور کلی ترخیص کالا بر طبق قوانین و مقررات بین المللی می باشد. مراحل و روند ترخیص صادارت لوازم آرایشی و بهداشتی همانطور که گفته شد و باید مجوز واردات محصولات بهداشتی را باید از سازمان های بهداشت و درمان کشور اخذ کردو با توجه به تغییرات مداوم بخشنامه ها برای ترخیص کالا و همچنین اطلاع از تعرفه گمرکی لوازم آرایشی و بهداشتی از افراد زبده و مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا در زمان ترخیص دچار مشکل نشده و کالایتان در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص شود. زیرا به دلیل فاسد شدن این کالا اگر بیشتر از زمان موعد در انبارهای گمرک بماند هزینه واردات لوازم آرایشی بیشتر خواهد شد.