سلطان یاقوت

واردات لباس از ترکیه (صفر تا صد)

واردات لباس از ترکیه

واردات لباس از ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای مشهور در زمینه مد فشن و پوشاک می باشد که بر اساس آمارها و ارقامی که برای صادارت و واردات کالا اعلام شده است این کشور به عنوان دومین تامین کننده پوشاک در جهان شناخته شده است. خرید و فروش لباس های ترک در چند سال اخیر بسیار باب شده است و واردات کالا به ایران یکی از پرسود ترین تجارت ها می باشد. این مسئله و سود لباس های ترک تا حدی است که مردم عادی نیز در سفرهای خود به ترکیه تا جایی محدودیت خطوط هوایی اجازه دهد لباس وارد کرده و برای خود کسب و کارهای خونگی و کوچکی راه می اندازند.

برای خرید پوشاک و لباس از کدام شهرهای ترکیه باید اقدام کرد؟

شهر وان و استانبول از شهر های معروف ترکیه  در بین تجار و مسافران برای خرید پوشاک و لباس می باشند. در بین این دو شهر هم می توان شهر وان را برگزید زیرا از نظر فاصله ای به ایران نزدیکتر بود ه وهمچنین دارای نمایندگی های مخنلف پوشاک می باشد که این کار خرید را برای ایرانی ها راحتتر کرده است زیرا به دلیل نزدیکی وان به ایران هزینه حمل و نقل نیز کاهش می یابد. قیمت پوشاک در شهر وان نیز نسبت به استانبول که مرکز شهر است نیز کمتر می باشد. همچنین وجود نمایندگی های LC wakiki و zara نیز موجب کمتر شدن هزینه ها و قیمت های خرید پوشاک و کالاهای مختلف می باشد. همچنین در وان بازارچه های محلی وجود دارد که با نصف قیمت پاساژها می توان از آنها خرید کرد.

نحوه واردات کالا از ترکیه به ایران؟

داشتن مرز با کشور ترکیه یکی از امتیازهای ایران در تجارت و بازرگانی بین المللی می باشد که جزء موقعیت های مطلوب ایران محسوب می شود. با این وجود تاجران برای واردات پوشاک ترک از مرزهای هوایی نیز استفاده ی کنند. با توجه به آمارهایی که از طرف گمرک اعلام شده در هر شبانه روز حدود 6 کانتینر از مرزهای ترکیه وارد مرزهای ایران می شود و این آمار نشان دهنده این است که حجم زیادی از پوشاک در ایران توسط اجناس ترک تامین می شود. بیشتر حمل و نقل های ایران و ترکیه از طریق خطوط راه آهن و یا به وسیله کانتینر ها می باشد که به آن حمل و نقل های زمینی می گویند. به دلیل اینکه حمل و نقل کالاهای تجاری به صورت زمینی بسیار کم هزینه تر می باشد اکثر تجار از این طریق برای واردات کالا اقدام می نمایند.

چگونگی واردات پوشاک و لباس از ترکیه؟

بر اساس بخشنامه ها تنها کسانی که دارنده گواهی فعالیت شرکت های خارجی از طرف اصناف می باشند می توانند بعد از انجام ثبت سفارش به وسیله نمایندگی برای واردات این کالا اقدام نمایند. برای ارزش گذاری این کالا بر اساس برندهای آن اقدام کرده و در سامانه TSC اعلام می شود. این را هم در نظر بگیرید که واردات پوشاک از راه های ملوانی، گذرهای مرز با درخواست سازمان در پوشش مصوبات کاره ویژه مرز ممنوع اعلام شده است.

علت استقبال تجار ایرانی برای واردات پوشاک ترکی چیست؟

سری عوامل مختلفی برای استقابل و علاقه تجار و بازرگانان ایرانی برای واردات پوشاک از ترکیه وجود دارد از مهمترین این عوامل می توان روابط قوی که در بین دوکشور ایران و ترکیه برقرار است اشاره کرد همچنین مسافت کمی که مرز ایران و ترکیه دارد که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های می شود. مورد بعدی کیفیت خیلی خوب پوشاک و لباس های ترکی می باش که آنهم به دلیل همسایگی این کشور با کشور های اروپایی می باشد که تاجران این کشور را به عنوان پلی به کشور های اروپایی می شناسند زیرا به دلیل تحریم ها نمی توانند از کشور های دیگر کالا و پوشاک وارد نمایند به همین دلایل واردات از کشور ترکیه برای تجار وبازرگانان ایرانی بسیار مورد توجه است.

شرکت سلطان یاقوت

همانطور که می دانید بازرگانی امری تخصصی است که کوچکترین مشکلی باعث تاخیر زمانی در ترخیص کالای شما عزیزان خواهد شد و البته این تاخیر نیز هزینه های گزاف انبار داری را با خود به همراه دارد. شرکت سلطان یاقوت با بهرمندی از نیروهای متخصص و با تجربه موفقیت شما عزیزان را در این امر فراهم آورد و از بروز مشکل برای تجارت و بازرگانی شما جلوگیری می نماید. برخی از خدمات این شرکت ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، ترخیص کالا، حواله ارز، مشاوره تخصصی و … می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس 09121995406 –02128111034

ثبت آگهی رایگان

بیشتر بخوانید :