سلطان یاقوت

ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک

ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک

یکی از مهم‌ترین فرآیندها در صنعت الکترونیک، لحیم کاری است که برای اتصال دو یا چند فلز در این صنعت به کار می‌رود. با استفاده از لحیم کاری می‌توان قطعات روی بردها را به هم متصل کرده و یا در ساخت و تعمیر لوازم الکترونیکی از آن استفاده کرد. افراد متخصص برای انجام فرآیند لحیم‌کاری به چند ابزار اصلی و چند وسیله جانبی نیاز دارند که هویه جزو لوازم اصلی آن به شمار می‌رود و بدون داشتن هویه، فرآیند لحیم کاری صورت نخواهد گرفت. این دستگاه انواع گوناگونی دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را داشته و در مواقع لازم به کار می‌رود. در کشور ما هویه‌های لحیم کاری جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند و تاجران و بازرگانان به فعالیت در این حوزه مشغول هستند. از این رو قصد داریم در ادامه این مقاله تجاری به موضوع ترخیص هویه‌های لحیم‌کاری از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. برای کار با دستگاه هویه، ابتدا دستگاه از منبع انرژی گرما دریافت کرده و داغ می‌شود. گرمایی که از نوک هویه صادر می‌شود سبب ذوب شدن لحیم شده و بدین طریق اتصال میان قطعات صورت می‌گیرد. بطورکلی هویه‌های لحیم‌کاری از نظر منبع دریافت انرژی به 2 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از هویه‌های الکتریکی و هویه‌های غیرالکتریکی. هویه‌های الکتریکی با برق کار کرده و با عبور جریان الکتریسیته از المنت خود، حرارت لازم ایجاد می‌کنند. هویه الکتریکی باید به برق شهری متصل شود و از این رو تنها در محیط خانه و کارگاه‌ها قابل استفاده خواهد بود. اما هویه‌های غیرالکتریکی یا چکشی قابلیت حمل دارند و از آنها می‌توان در محیط‌های خارج از کارگاه نیز استفاده کرد. این هویه‌ها توسط باتری یا گاز کار می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص هویه‌های لحیم‌کاری از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری در ایران

صنعت لحیم‌کاری جزو صنایع مهم طبقه‌بندی می‌شود و به همین منظور باید نیازهای این صنعت به انواع تجهیزات و مواد اولیه فراهم گردد. در کشور ما به دلیل تحریم‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، امکان واردات مواد اولیه برای تولید دستگاه‌هایی همچون هویه‌های لحیم‌کاری باکیفیت و مطابق استاندارهای دنیا وجود ندارد و یا میزان این تولیدات کمتر از تقاضای صنعت لحیم کاری است. به همین دلیل تامین کنندگان اقدام به واردات این لوازم بطور مستقیم از کشورهای تولیدکننده خارجی نموده و این محصولات را به بازار مصرفی داخلی جهت جبران کمبودهای آن‌ها تزریق می‌نمایند.

واردات هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ژاپن، تایوان و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد. تاجران و بازرگانان به فعالیت و سودآوری در این حوزه مشغول هستند.

برای ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک چه مجوزاتی نیاز است؟

تاجران و بازرگانان در کشور ما به امور صادرات و واردات کالا مشغول هستند. هر کالای تجاری، پیش از اینکه به کشور وارد یا از آن خارج شود، ابتدا لازم است از زیر ذره بین اداره گمرک رد شود که به این فرآیند ترخیص کالا می‌گویند. به شخصی که با گرفتن وکالت از تاجران، تشریفات گمرکی جهت ترخیص کالا از گمرک را انجام می‌دهد، ترخیص کار رسمی گمرک گفته می‌شود. این شخص از کارت بازرگانی بهره‌مند بوده و بر قوانین و مقررات مربوط به پروسه ترخیص کالاهای تجاری مختلف، تسلط دارد. مهم‌ترین مرحله این پروسه، اخذ مجوزهایی است که اداره گمرک برای صدور مجوز ترخیص کالا، نیاز دارد.

مجوزهایی که ترخیص کار باید برای ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک از سازمان‌های مربوطه اخذ نماید شامل موارد زیر می‌باشند:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم

کد تعرفه گمرکی مناسب برای ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری

شماره تعرفه‌ای که اداره گمرک برای ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری در نظر گرفته است، برابر 85151100 می‌باشد که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک

ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک همانند تمام کالاهای دیگر نیازمند دانش و مهارت کافی ترخیص‌کاران ماهر است. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در زمینه ترخیص کالاهایتان از گمرک باید در انتخاب ترخیص‌کار و حق‌العمل‌کار دقت کرده و از امین و کاربلد بودن آن اطمینان حاصل کنید. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت مسمتر و مفید خود در عرصه بازرگانی توانسه است اعتماد و رضایت بازرگانان زیادی را به خود جلب نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص هویه‌ها و تپانچه‌های لحیم‌کاری از گمرک می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع دستگاه هویه لحیم‌کاری از گمرک، عبارتند از:

  • ترخیص هویه قلمی
  • ترخیص هویه تفنگی
  • ترخیص هویه گازی
  • ترخیص چکشی
  • ترخیص باتری خور
  • ترخیص هویه شارژری
  • ترخیص هویه USB
  • ترخیص هویه رومیزی