سلطان یاقوت

ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک

ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک

ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک، پس از مرحله واردات آن به کشور و برای تامین نیاز صنایع خودروسازی داخلی امری متداول و مهم محسوب می‌شود که جزو خدمات قابل ارائه‌ی کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. سیستم فرمان و سیستم تعلیق دو بخش مهم در خودروها هستند که از یک قطعه مشابه به نام سیبک استفاده می‌کنند. ساختار سیبک به شکل یک قطعه کروی از جنس فلز است که یک بازو به آن متصل شده است. این قطعه درون محفظه فولادی که اطراف آن با لاستیک پوشانده شده، قرار گرفته و حرکت دورانی دارد. حرکت دورانی سیبک فرمان سبب می‌شود تا قطعه‌ای که در قسمت بازوی سیبک متصل شده است، توانایی حرکت به طرفین و بالا و پایین را به طور همزمان داشته باشد. بنابراین این قطعه نقش مهمی را در فرمان پذیری خودرو و همچنین در سیستم تعلیق خودرو ایفا می کند. وظیفه سیبک فرمان، انتقال فرمان چرخش به چرخ‌های خودرو و وظیفه سیبک سیستم تعلیق، فراهم آوردن امکان حرکت نرم خودرو در هنگام عبور از ناهمواری‌های جاده‌ای و دست اندازها و جلوگیری از انتقال ارتعاشات به کابین خودرو است. در بخش‌های بعدی مقاله به مبحث نحوه‌ی تجارت این قطعه در ایران پرداخته شده و همچنین اطلاعاتی در خصوص ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک برای شما علاقمندان آورده‌ایم.

ضرورت واردات سیبک فرمان خودرو در ایران

زمانی‌که می‌گوییم واردات سیبک فرمان به کشور ما ضرورت دارد، این سوال در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد که الزامات واردات این قطعه به چه صورت است و چرا توسط تولیدات داخلی تامین نمی‌گردد؟ در ادامه قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

هر خودرو از هزاران قطعه کوچک و بزرگ ساخته می‌شود که هر کدام نقش مهمی ایفا کرده و در نهایت سبب حرکت خودرو می‌شوند. در صورتی که هر کدام از این قطعات آسیب دیده و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، عملکرد ماشین با مشکل مواجه شده و آسیب‌های جدی‌تری به دنبال خواهد داشت. سیبک فرمان به طور فابریک درون خودروها به کار گرفته می‌شود؛ اما به مرور زمان به دلایلی همچون پارگی گردگیر سیبک، زنگ زدگی، خوردگی و هرز شدن پیچ و مهره سیبک، قطعه اصلی از کار می‌افتد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. خرابی سیبک فرمان مشکلاتی همچون فرسودگی زودرس قطعات سیستم فرمان، لرزش فرمان هنگام رانندگی، کشیده شدن خودرو به راست و چپ در دست‌اندازها و … را به دنبال دارد که اگر به موقع تعویض و جایگزین نشود، مشکلات جدی‌تری به وجود خواهد آورد. از آن‌جا که اغلب خودروهای مصرفی در کشور ما از نوع وارداتی هستند، تامین قطعات و لوازم یدکی آن‌ها از جمله سیبک فرمان نیز باید از همان طریق انجام شود.

واردات سیبک فرمان

در کشور ما به دلیل مواردی همچون تحریم‌ها، دانش و تجهیزات کافی برای تولید خودروهای باکیفیت و درجه یک مشابه نمونه‌های خارجی وجود ندارد و به همین علت، واردات خودرو و لوازم و قطعات یدکی آن امری رایج می‌باشد. سیبک فرمان برای هر خودرو به طور خاص طراحی شده و اگر قطعه یدکی با نوع خودرو و سیستم فرمان آن همخوانی نداشته باشد، کار نخواهد کرد. مورد ذکر شده نیز یکی از دلایلی است که تاجران و بازرگانان کشور ما را به سمت واردات این قطعات یدکی از کشورهای تولیدکننده و برای تامین نیاز صنایع خودروسازی داخلی سوق می‌دهد.

واردات قطعات یدکی خودرو از جمله سیبک در کشور ما بصورت عمده از دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. شهر دبی در کشور امارات، در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری در این حوزه داشته و به یکی از بازارهای فروش اصلی این قطعات در جهان نیز مبدل شده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک

ترخیص کالا شامل مراحلی است که بطورکلی به آن‌ها تشریفات گمرکی می‌گویند. یکی از این مراحل، جمع آوری و اخذ مجوزهایی است که بطور خاص برای هر کالا مشخص شده‌اند و ترخیص کار برای اخذ اجازه خروج کالای خود از گمرک، موظف به ارائه این مدارک می‌باشد.

مجوزاتی که جهت ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک باید از سازمان‌های مربوطه اخذ گردند، شامل موارد زیر می‌باشند:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع خودرو – بدون انتقال ارز با شرط محل تامین ارز
  • شامل: واردات قطعات یدکی برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل؛
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز؛
  • مجوز فنی کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل؛
  • نیاز به شناسه کالا.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص سیبک فرمان خودروهای سواری و وانت از گمرک برابر 87088021 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد Kg اندازه‌گیری می‌شود.

کد تعرفه جهت ترخیص سیبک فرمان سایر خودروها از گمرک برابر 87088029 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد Kg اندازه‌گیری می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با استفاده از دانش و تجربه بالای نیروهای ترخیص کار توانا و کاربلد خود، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام امور تجاری و پشت سر گذاشتن مراحل ترخیص کالای تاجران و بازرگانان کشورمان، بدون ایجاد مشکل می‌باشد. اگر قصد ترخیص سیبک فرمان خودرو از گمرک را دارید، می‌توانید برای ثبت درخواست مشاوره رایگان و یا همکاری با این شرکت، تلفن‌های ثبت شده در انتهای مقاله را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034