سلطان یاقوت

ترخیص ظروف ملامین از گمرک

ترخیص ظروف ملامین از گمرک

تولید و مصرف ظروف ملامین در کشور ما رواج دارد و فعالان تجاری به واردات و صادرات آن مشغول هستند. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص ظروف ملامین از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است. ملامین نام ماده‌ای در صنعت پلاستیک است که دارای نقطه ذوب 345 درجه سانتی‌گراد بوده و به دلیل مزایای خود در ساخت ظرف و ظروف آشپزخانه به طور گسترده به کار می‌رود. در گذشته استفاده از ظروف ملامین در سفره ایرانیان برای سرو غذا بسیار رواج داشت ولی پس از انتشار ادعاهایی مبنی بر سرطان‌زا بودن ظروف ملامین، این ظروف جای خود را به ظروف چینی، آرکوپال، شیشه‌ای و … دادند. اما واقعیت این است که اگر فرآیند تولید ظروف ملامین به درستی و با رعایت اصول صورت بگیرد و مقدار لعاب و زمان پخت آن کافی باشد، هیچ آسیبی به سلامتی انسان وارد نخواهد کرد. از طرفی دیگر باید این نکته را در نظر داشت که نقطه ذوب و مقاومت ای ظروف در برابر گرما پایین بوده و نباید از آن برای تهیه و یا گرم کردن غذاهای بالاتر از 160 درجه فارنهایت استفاده کرد. در ادامه این مقاله‌ی بازرگانی به موضوع نحوه تجارت و ترخیص ظروف ملامین از گمرک پرداخته‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

مزایا و معایب ظروف ملامین چیست؟

از مزایای ظروف ملامین نسبت به سایر ظروف چینی، کریستالی، آرکوپال و … می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرفشویی برخلاف ظروف لعابی
  • احتمال پایین شکستن یا پریدن لبه‌ی این ظروف در برابر ضربات احتمالی
  • قیمت مقرون به صرفه و پایین نسبت به سایر ظروف
  • سبک بودن و قابلیت حمل و جابه‌جایی آسان
  • قابلیت تولید در انواع طرح‌ها و رنگ‌های متنوع
  • مناسب جهت مهمانی‌ها، مسافرت، طبیعت‌گردی و …
  • طول عمر بالا ئ در نتیجه کاربرد در هتل‌ها، رستوران‌ها و …

تجارت ظروف ملامین در ایران

ظروف ملامین جزو کالاهای تجاری در کشور ما محسوب شده و تاجران و بازرگانان به صادرات و واردات آن مشغول می‌باشند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار بوده و سالانه مقادیری ارز بدین طریق میان کشور ما و سایر کشورها منتقل می‌گردد.

صادرات ظروف ملامین از ایران به کشورهای عراق، افغانستان، استرالیا، کنیا و سایر کشورهای همسایه صورت می‌گیرد. از طرف دیگر کمبودهای موجود در بازار مصرفی کشور ما به این محصول از طریق واردات از کشورهای چین، امارات متحده عربی، تایلند، ترکیه، ایتالیا و … تامین می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص ظروف ملامین از گمرک

ظروف ملامین از جمله کالاهای وارداتی و صارداتی در ایران محسوب می‌شود و به همین دلیل، موضوع ترخیص ظروف ملامین از گمرک نیز امری تخصصی و حائز اهمیت به شمار می‌رود. فعالان تجاری مشغول در عرصه صادرات و واردات، همواره به دنبال ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان می‌گردند تا با دادن وکالت به ایشان، انجام تشریفات گمرکی را با خیالی راحت به نماینده خود بسپارند. این تشریفات گمرکی در واقع مراحل ترخیص کالا هستند که از سمت اداره گمرک برای هر کالا به طور خاص مشخص شده‌اند. از مهم‌ترین این مراحل می‌توان به اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد که نقش اساسی در ترخیص کالا دارد. ترخیص کار معتبر و کاربلد مانند ترخیص‌کاران شرکت سلطان یاقوت، با استفاده از دانش خود در این زمینه می‌توانند راهنمای تجار کشورمان باشند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص ظروف ملامین از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از اداره گمرک اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص ظروف ملامین

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ظروف ملامین برابر 39241010 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ظروف ملامین از گمرک

شرکت سلطان یاقوت سال‌های زیادی است که در امور تجاری و بازرگانی همراه فعالان تجاری ایران بوده و از سابقه مفید و درخشانی در جلب رضایت و اعتماد مشتریان برخوردار شده است. همانطورکه اشاره شد، ترخیص ظروف ملامین از گمرک فرآیندی تخصصی بوده و اگر با عدم آگاهی صورت بگیرد، مشکلاتی همچون از دست رفتن همه یا بخشی از سرمایه و یا تاخیر در خروج کالا از گمرک را در پی خواهد داشت. شما تاجران و بازرگانان عزیز با سپردن این امور به کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دیگر نگرانی از بابت بروز اینگونه مشکلات نخواهید داشت. شرکت سلطان یاقوت به شما این اطمینان را می‌دهد که حتی در صورت بروز مشکل، اولویت کاری تیم شرکت در جهت رفع آن خواهد بود. اگر تمایل دارید صفر تا صد مراحل ترخیص ظروف ملامین از گمرک را به ما بسپارید، می توانید با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034