سلطان یاقوت

ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک

ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک

در گذشته لباس‌ها و ملزومات پارچه‌ای را پس از شست‌وشو در محیط باز و بر روی طناب یا آویزها نگه‌داری می کردند تا بدون چروک شدن خشک شده و بوی نامطلوب به خود نگیرد. از دیگر روش‌های خشک کردن لباس‌ها می‌توان به استفاده از دستگاه خشک کن، شوفاژ، بخاری، خشک‌کن لباس، رخت آویز و … اشاره کرد که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند. رخت آویزها یا راحت آویزها یکی از انواع این وسایل هستند که بهترین گزینه جهت خشک کردن لباس‌ها در محیط‌های آپارتمانی و بسته محسوب می‌شوند. واردات این وسیله با جنس و ابعاد مختلف در کشور ما رواج دارد و به همین دلیل قصد داریم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. این وسیله را می‌توان از مواد اولیه گوناگون از قبیل چوب، آلومینیوم، پلاستیک، استیل ضد زنگ و فلزات دیگر تولید کرد و در اندازه‌های مختلف روانه بازار مصرفی نمود. این رخت آویزها می‌توانند حجم و وزن زیادی از لباس‌ها را تحمل کرده و از طرفی پس از استفاده به راحتی جمع شده و فضای کمی اشغال نمایند. واردکنندگان ایرانی برای تامین نیاز بازار مصرفی به این محصول، آن را از کشورهایی از قبیل چین و امارات متحده عربی وارد نموده و سبب خروج ارز از کشور می‌شوند. اگر شما هم قصد فعالیت در این زمینه را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک در ایران، مقاله زیر را تا انتها دنبال نمائید.

واردات رخت آویز فلزی در ایران

رخت آویز فلزی یکی از کالاهای وارداتی در کشور ماست که توسط تاجران و بازرگانان از کشورهای خارجی خریداری شده و به بازار مصرفی در داخل ایران تزریق می‌گردد. سالانه مقادیری ارز برای واردات این محصول اختصاص یافته و زمینه فعالیت پرسودی را برای فعالان تجاری ایرانی فراهم کرده است.

واردات رخت آویز فلزی عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، تایوان، ایتالیا و … صورت می‌گیرد. متاسفانه تحریم‌های سال‌های اخیر که بر اقتصاد و مبادلات تجاری کشور ما سایه انداخته است، دست تاجران و بازرگانان را در انتخاب کشور مبداء برای ثبت سفارش و خرید محصولات بسته است و این افراد واردات بی‌دردسر و سریع محصولات مورد نیاز بازار مصرفی کشورمان را از کشورهایی همچون چین و امارات متحده عربی که به این تحریم‌ها بی توجه هستند ترجیح می‌دهند.

مجوزهای لازم برای ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک

ترخیص کالا، پروسه‌ای تخصصی و پیچیده است که شامل مراحل مختلف می‌شود. ترخیص کار رسمی اداره گمرک با تسلط بر قوانین و دستورالعمل‌های این فرآیند، بهترین گزینه برای همیاری و راهنمایی تاجران و بازرگانان محسوب می‌شود. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا که بیشترین نقش را در تعیین زمان صدور مجوز خروج کالا از انبار گمرک را دارد، مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالای تجاری بطور خاص تعریف شده است. با تشخیص صحیح تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌توان به لیست این مجوزها دست پیدا کرد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک را دارد موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص رخت آویز فلزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه آویز، رخت‌آویز،‌پایه و اشیای همانند برابر 83025000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک

در حال حاضر که تنوع کالاهای تجاری و بازرگانی به شدت افزایش یافته و قوانین و مقررات واردات و صادرات پیچیده‌تر از قبل شده است، همکاری با ترخیص کار باتجربه و ماهر برای هر فعال تجاری ضرورت دارد. هدف و شعار شرکت سلطان یاقوت، بهبود مسیر تجارت برای وارد کنندگان و صادر کنندگان گرامی کشورمان می‌باشد. این شرکت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش است امور بازرگانی شما عزیزان را در کمترین زمان و حداقل هزینه به انجام برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با ترخیص کار گمرک شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک، می‌توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رخت آویز فلزی از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص رخت آویز آکاردئونی از گمرک
 • ترخیص رخت آویز ایستاده از گمرک
 • ترخیص رخت آویز آپارتمانی دیواری از گمرک
 • ترخیص رخت آویز آپارتمانی شوفاژی از گمرک
 • ترخیص رخت آویز آپارتمانی چتری از گمرک
 • ترخیص رخت آویز آپارتمانی مدل تاشو از گمرک
 • ترخیص رخت آویز سقفی هوشمند از گمرک
 • ترخیص رخت آویز استیل ضدزنگ از گمرک
 • ترخیص رخت آویز پلاستیکی از گمرک
 • ترخیص راحت آویز فلزی از گمرک