سلطان یاقوت

ترخیص چند راهی برق از گمرک

ترخیص چند راهی برق از گمرک

یکی از پرکاربردترین ابزارهای الکترونیکی که در تمام خانه‌ها، ادارات، شرکت‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد، سه راهی یا چند راهی برق نام دارد. در کشور ما سالانه مقادیر زیادی ارز صرف واردات این محصولات می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص چند راهی برق از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. در گذشته از چند راهی‌های برق تنها برای ایجاد انشعاب استفاده میشد تا بتوان چند دستگاه را به طور هم‌زمان به یک پریز متصل کرد. تعداد انشعاب در چند راهی‌ها متفاوت است و می‌تواند از سه انشعاب تا بیشتر را در بر بگیرد. چند راهی‌هایی که امروزه در بازار مصرفی رواج دارند، کاربردهای گسترده‌تری یافته‌اند و نقش آن‌ها تنها به یک رابط الکتریکی خلاصه نمی‌شود. در هنگام خرید چند راهی باید به نکاتی همچون تعداد و نوع انشعاب سیم سیار، کاربرد سیم رابط، امکان محافظت از دستگاه در برابر نوسانات برق و دیگر امکانات قابل ارائه این وسیله دقت کرد. چند ‌راهی‌های بدون سیم، فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهند و همچنین بی‌نظمی و شلوغی ناشی از سیم که در رابط‌های قدیمی مشاهده میشد، حذف می‌شوند. چند راهی‌های برق سرامیکی و چند راهی‌های برق جمع شو نیز از انواع چند راهی هستند که برای استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های دارای سیم کوتاه مناسب می‌باشند. برای اتصال دستگاه‌ها و تجهیزات گران قیمت خود، بهتر است از چند راهی برق آرت دار یا چند راهی برق کلید دار استفاده کنید؛ زیرا قادر به کنترل نوسانات برقی بوده و از آسیب دیدن دستگاه شما جلوگیری می‌کند. گزینه مناسب برای اتصال دستگاه‌های باتری‌خور همچون تلفن همراه، تبلت، ایرپاد و …، بی‌شک چند راهی‌های برق تایمر دار هستند که استفاده از آن‌ها سبب افزایش طول عمر باتری دستگاه می‌گردد. چند راهی برق هوشمند یکی از انواع رابط‌ها هستند که انواع مختلف پورت‌های ورودی را در بر می‌گیرند و شما می‌توانید دستگاه‌های مختلف را به آن متصل کنید. گروه بعدی، چند راهی‌های برق USB دار هستند که هنگام اتصال دستگاه خود به آن‌ها، دیگر نیاز به آداپتور شارژ نخواهید داشت. اگر هم به فعالیت‌های صنعتی مشغول باشید، چند راهی برق صنعتی با ساختار مقاومی که دارد می‌تواند برای رفع ولتاژ مورد نیاز شما، بسیار کمک کننده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سه‌ راهی برق از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

واردات چند راهی برق در ایران

انواع سه راهی و چند راهی جزو لوازم الکترونیکی هستند که مصرف آن‌ها در کشور ما رایج است. عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشور ما به انواع سه راهی و چند راهی برق از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. به سبب سودآوری بالای فعالیت در این زمینه، تاجران و بازرگانان زیادی به واردات سه راهی و چند راهی برق و تزریق آن به بازار مصرفی مشغول می‌باشند.

واردات چند راهی برق در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، فرانسه، تایوان، کره و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور ما خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص چند راهی برق از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص چند راهی از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چند راهی برق

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سه راهی و چند راهی برق ذیل ردیف 8536 قرار می‌گیرد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: دستگاه‌های الکتریکی برای سوئیچینگ یا مدارهای الکتریکی محافظ یا برای برقراری اتصالات (Connections) به یا در مدارهای الکتریکی (برای مثال، سوئیچ‌ها، رله‌ها، فیوز‌ها، محدودکننده‌های تغییرات جریان یا ولتاژ الکتریکی (Surge suppressors)، دو شاخه‌های اتصال، سوکت‌ها، سرپیچ‌ها و سایر اتصال دهنده‌ها، جعبه‌های تقسیم (Junction boxes))، برای ولتاژی نه بیش از 1000 ولت؛ اتصال‌دهنده‌ها برای فیبرهای نوری، کابل‌ها یا کلاف‌های (Bundles) فیبر نوری.

 

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چند راهی برق از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص چند راهی برق از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

 

5/5 - (1 امتیاز)