سلطان یاقوت

ترخیص تخته اسنوبرد از گمرک

ترخیص تخته اسنوبرد از گمرک

تخته برف‌ سواری یا اسنوبرد (snowboard) یکی از کالاهای وارداتی به کشور ما محسوب شده که توسط تاجران و بازرگانان به بازار مصرفی تزریق می‌گردد. با توجه به همین موضوع، قصد داریم در ادامه مقاله به شرح اطلاعات مفید در خصوص فرآیند ترخیص اسنوبرد از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و برای فعالان تجاری حائز اهمیت است. اسنوبرد سواری یکی از ورزش های مفرح و هیجان‌انگیز است که در فصل زمستان و در سطوح شیب‌دار پوشیده از برف مانند دامنه کوه‌ها و تپه های برفی صورت می‌گیرد. معمولا افراد شجاع و اهل هیجان به سمت این ورزش جذب شده و به دلیل سطح سختی بالا، نیاز به تجهیزات اولیه دارند که این تجهیزات عبارتند از یک تخته مخصوص برف‌سواری به نام اسنوبرد، لباس و پوشش مخصوص. اسنوبرد عبارت است از یک تخته که از تخته اسکی پهن‌تر بوده و قابلیت لغزش بر روی برف را فراهم می‌کند. برای این امر، ورزشکار باید هر دو پای خود را بصورت موازی و عمود بر جهت تخته قرار دهد. اسنوبردها انواع مختلفی دارند ولی نوع استاندارد و معمول آن از عرض 15 تا30 سانتی‌متر در بازار مصرفی موجود است. جالب است بدانید به جهت ظرافت بیشتر و آناتومی بدن زنان، تخته‌های اسنوبرد در دو مدل زنانه و مردانه برای بزرگسالان طراحی شده‌اند که نوع زنانه آن باریک‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. جنس اسنوبرد از دو نوع پلی اتیلن با نام‌های اکسترودد و سینترد استکه اولی ارزان‌تر و آسیب‌پذیرتر و دومی گران‌تر و بادوام‌تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص تخته برف سواری از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات اسنوبرد در ایران

همانطورکه اشاره شد، تامین نیاز ورزش اسنوبرد سواری به تخته مورد نیاز آن‌ها عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و هر ساله مقادیری ارز برای این فعالیت تجاری از کشور ما خارج می‌شود.

مطابق آمار اداره گمرک، واردات تخته اسنوبرد عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، چین، امارات متحده عربی و … صورت گرفته و زمینه فعالیت سودآوری را برای تاجران و بازرگانان ایجاد کرده است.

پس از اعمال تحریم‌های متعدد و گسترده علیه ایران، دو کشور چین و امارات به دلیل عدم توجه به این ممنوعیت‌ها، به بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران در امر واردات کالا مبدل شده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص اسنوبرد از گمرک

ترخیص کالا به معنای انجام مراحل و امور گمرکی در چهارچوب قوانین تعیین شده از سمت اداره گمرک می‌باشد که در نهایت منجر به صدور مجوز خروج کالا از انبارهای گمرک می‌شود. به همین دلیل برای موفقیت در امر ترخیص کالا، باید از راهنمایی و همیاری‌های شخصی که به این مراحل و قوانین تسلط دارد بهره برد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون نیروهای ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با دانش و مهارت بالای خود، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری عزیز کشورمان می‌باشند. این شخص پس از تشخیص کد تعرفه گمرکی صحیح کالای مورد نظر، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص آن کالا از گمرک دست پیدا می‌کند. اخذ و جمع‌آوری این مجوزها جزو مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌باشند. ادارات و سازمان‌های داخلی بخصوصی مسئولیت صدور این مجوزات به ترخیص کار واجد شرایط را برعهده دارند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص اسنوبرد از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص اسنوبرد

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اسنوبرد یا تخته برف سواری برابر 95069930 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسنوبرد از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه مفید و درخشان خود در زمینه امور تجاری و گمرکی، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه امور گمرکی از قبیل ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزهای قانونی، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و… می‌باشد. این شرکت با ارائه خدمات خود به صورت تخصصی قصد دارد امور تجاری و بازرگانی شما تجار گرامی را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند و از بروز هرگونه تاخیر و زیان برای شما پیشگیری نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسنوبرد یا تخته برف ‌سواری از گمرک با تلفن های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسنوبرد از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص تخته اسنوبرد camber (قوس رو به بالا) از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد rocker (قوس رو به پایین) از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد Flat (صاف) از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد زنانه از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد مردانه از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد بچه‌گانه از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد Splitboard از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد Free ride از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد Free style از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد All mountain از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد Powder از گمرک
 • ترخیص تخته اسنوبرد در طول‌های مختلف از گمرک