سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تست قند خون از گمرک

ترخیص دستگاه تست قند خون از گمرک

امروزه حتی اگر یک شخص مبتلا به دیابت هم نباشد، لازم است هر چند وقت یک‌بار میزان سطح قند خون در بدن خود را چک کند. دستگاه تست قند خون که به آن گلوکومتر، دستگاه تشخیص گلوکز خون، گلیکومتر و مانیتور قند خون نیز می‌گویند، یکی از ساده ترین روش‌ها برای اندازه‌گیری قند خون شماست. در این مقاله می‌خواهیم به موضوع ترخیص دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه آن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. استفاده از این دستگاه اغلب برای افراد مبتلا به انواع دیابت، افراد باردار، مسن و دچار افت قند خون الزامی می‌باشد. دستگاه تست قند خون از اجزاء مختلفی مانند: تعدادی سوزن، یک وسیله شبیه به خودکار که سوزن‌ها در آن قرار می‌گیرند و نوارهای کاغذی مخصوص تشکیل می‌شود. اکنون می‌خواهیم کمی بیشتر با نوارهای مخصوص دستگاه تست قند خون یا همان گلوکومتر آشنا شویم. این نوار مخصوص یکی از اصلی ترین اجزاء دستگاه تست قند خون می‌باشد. هنگامی که خون فرد روی نوار تست قند خون قرار می‌گیرد با ماده شیمیایی به نام “گلوکز اکسیداز” که در آن (نوار تست قند خون) وجود دارد واکنش داده و سبب تولید “اسید گلوکونیک” از “گلوکوز” خون میشود. دستگاه تست قند خون به کمک الگوریتم‌های مشخص، سطح خون را با توجه به مقدار اختلاف جریان بین دو نقطه‌ی ابتدا و انتهای نوار تست قند خون و اندازه گیری سطح «گلوکونیک اسید» تولید شده، تعیین می‌کند. پس از اتمام این کارها دستگاه مقدار قند خون را نشان می‌دهد. نحوه کار این نوارها به آن صورت است که وقتی مقدار کافی خون روی قسمت فعال نوار قرار می‌گیرد، پس از چند ثانیه جذب نوار می‌شود و پس از آن رنگ نوار تغییر می‌کند. طبق اطلاعات روی بسته‌بندی و نمودارهای موجود در راهنمای بسته‌بندی نوار، می‌توان نتیجه را مشاهده و بررسی کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه از گمرک این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

تجارت دستگاه تست قند خون در ایران

واردات دستگاه تست قند خون در ایران از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، تایوان، جمهوری کره، آلمان، اتریش و … صورت گرفته و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه تست قند خون از گمرک

در تمام کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه تست قند خون از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تست خون

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه برابر 90278050 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 21 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تست قند خون از گمرک

در حال حاضر به دلیل گستردگی و دقت بیشتر در وضع قوانین گمرکی، تجارت بین الملل به امری سخت و تخصصی تبدیل شده است و همکاری با افرادی که تجربه و توانایی در زمینه امور بازرگانی دارند برای هر تاجری الزامی است. زیرا در غیر این صورت امکان بروز مشکل و تاخیر در تجارت شما را چندین برابر می‌شود. شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدماتی نظیر: ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از تمامی گمرک ها و… آماده ارائه خدمات به شما تاجران عزیز می‌باشد تا امور بازرگانی شما را به نحو احسن در حداقل زمان انجام دهد. این شرکت متعهد است تا با انجام صحیح وظایف خود از بروز هرگونه مشکل و زیان برای شما جلوگیری کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تست قند خون از گمرک، می توانید با شماره ‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034