سلطان یاقوت

ترخیص بلوک سیمانی از گمرک

ترخیص بلوک سیمانی از گمرک

در کارخانه‌ها و کارگاه‌های بلوک‌زنی کشور ما، موادی همچون سیمان پورتلند، شن، ماسه و آب را ترکیب کرده و به روش ریخته‌گری، محصولاتی تولید می‌کنند که بلوک سیمانی نام دارد. تاجران و بازرگانان زیادی در کشور ما به صادرات محصولات تولیدی این واحدها و همچنین واردات بلوک سیمانی جهت تامین نیاز صنعت ساختمان‌سازی کشور مشغول بوده و از این راه سودآوری می‌کنند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص بلوک سیمانی از گمرک بپزدازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت دسته‌بندی شده و پروسه‌ای حائز اهمیت و باارزش برای فعالان تجاری به شمار می‌رود. امروزه، واحدهای تولیدی این محصولات به منظور انجام تجارت جهانی در زمینه بلوک‌های سیمانی، موظف هستند استاندارهای جهانی را در ابعاد و اندازه‌های محصولات تولیدی خود اعمال نمایند. با گذشت زمان، محققین و مهندسین در تلاش هستند تا با بهره گیری از مواد اولیه سبک از قبیل پوکه معدنی، مواد بازیافتی پارچه و چوب و حتی زباله‌های پلاستیکی، از وزن این بلوک‌ها کاسته و تغییرات محسوسی در صنعت ساختمان ایجاد نمایند. از بلوک‌های سیمانی عمدتا برای ساخت دیوار چینی‌های داخل حیاط، دیوارچینی‌های ساختمان، سقف‌های تیرچه بتنی و … بهره می‌برند. بلوک سیمانی در واقع قطعه‌ای پیش ساخته است که به عنوان بخش مجزا در سازه‌های ساختمانی به کار گرفته می‌شود و سرعت ساخت و ساز را بطور چشم‌گیری افزایش می‌دهد. هنگامی که هدف از ساخت دیوار، تقسیم و جداسازی فضا یا عوامل دیگری غیر از تحمل فشار نیرو باشد، به طور سراسری از بلوک‌های توخالی استفاده می‌کنند. ولی اگر در بعضی از قسمت‌های ساختمان احتیاج به دیوار باربر باشد، در موقع چیدن آنها حفره‌های بلوک را از سیمان پر می‌کنند و گاهی هم برای دستیابی به مقاومت بیشتر از میلگرد فولادی استفاده می‌شود. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص بلوک‌های سیمانی از گمرک پرداخته‌ایم.

مزایای استفاده از بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی سازه‌ای خلاقانه و هدفمند است که از مزایای ویژه‌ای برخوردار بوده و به همین دلیل به کاربرد گسترده در صنعت ساختمان‌سازی سراسر جهان رسیده است. برخی از نقاط قوت بلوک‌های سیمانی عبارتند از:

 • تسریع فرآیند دیوارچینی و تکمیل سازه و صرفه جویی در زمان
 • قیمت مناسب نسبت به بلوک‌های آجری و صرفه جویی در هزینه
 • سهولت در مسلح کردن بتن
 • مقاومت در برابر پوسیدگی و حشراتی از جمله موریانه
 • طول عمر مفید بسیار بالا
 • عایق صوتی و حرارتی مناسب
 • عدم ایجاد آلودگی و ضرر به محیط زیست
 • استحکام و مقاومت بالا
 • عایق رطوبتی
 • عدم قابلیت اشتعال و آتش سوزی به دلیل داشتن ساختاری متخلخل
 • داشتن فاق و زبانه جهت چفت شدن به یکدیگر

صادرات و واردات بلوک سیمانی در ایران

بلوک سیمانی به دلیل مزایای بی‌نظیر خود، از کاربرد بالایی در صنعت ساختمان‌سازی سراسر جهان برخوردار است. در کارخانه‌های ایرانی، تولیدات این مصالح با مرغوبیت و کیفیت بالا صورت گرفته و میزان این تولیدات در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل توجهی مواجه شده است. قیمت این محصولات در بازار خرید و فروش ایران بسیار مناسب بوده و به همین دلیل توجه کشورهای خارجی را به خود جلب کرده است. بلوک‌های سیمانی صادراتی باید دارای تاییدیه‌ی استاندارد باشند و کیفیت آن به قدری تضمین شده باشد تا باخیال راحت به کشورهای دیگر ارسال گردد. همچنین از نظر مقاومت باید به گونه‌ای باشد که طی مسافت‌های طولانی دچار شکستگی و آسیب دیدگی نشود. به علاوه از نظر ظاهر باید در قالب‌هایی با اندازه‌ها و ابعاد مشخص و سایز‌های استاندارد ساخته شوند.

تولید بلوک‌های سیمانی در ایران، گاهی مازاد مصرف بازار داخلی بوده و به همین دلیل پتانسیل صادراتی خوبی دارد. معمولا صادرات این محصولات به مقصد کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان صورت گرفته و ارز خوبی بدین طریق به کشور ما وارد می‌گردد.

از آن‌جا که ایران کشوری در حال ساخت‌و ساز و توسعه است، تقاضای صنعت ساختمان‌سازی ایران برای مصالح گوناگون از جمله بلوک‌های سیمانی بسیار بالا می‌باشد. گاهی نیز کمبودهای این صنعت، از طریق واردات از کشورهایی نظیر چین و امارات متحده عریب تامین می‌گردد.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص بلوک سیمانی از گمرک

اداره گمرک، بسیار سخت گیرانه عمل می‌کند و هر کالای صادراتی یا وارداتی از زیر ذره بین این اداره رد خواهد شد. صدور مجوز خروج کالا برای هر کالای تجاری مشروط به اخذ و ارائه یک سری مدارک و مجوزها از سازمان‌های خاص می‌باشد که حتما باید توسط ترخیص کار رسمی اداره گمرک صورت بگیرد. از نظر اداره گمرک، هر فردی که از کارت بازرگانی معتبر برخوردار باشد، دارای صلاحیت است و می تواند به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، برای انجام فرآیندهای تجاری آن‌ها اقدام نماید.

ترخیص کاری که قصد ترخیص بلوک سیمانی از گمرک را دارد، موضف است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی دریافت نماید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص بلوک سیمانی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بلوک سیمانی برابر 68080000 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و حقوق ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: لوحه (Panel)، صفحه (Board)،‌ چهارگوش (Tile)، بلوک (Block) و اشیای همانند از الیاف نباتی، از کاه و کلش یا از تراشه، خرده‌چوب، ریزه چوب، خاک اره یا از سایر آخال چوب که با سیمان، گچ یا با سایر چسباننده‌های معدنی به هم فشرده شده باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بلوک سیمانی از گمرک

همانطورکه اشاره شد، اداره گمرک برای برقراری عدالت و برابری در محاسبه حقوق گمرکی و همچنین کنترل محموله‌های تجاری صادراتی و وارداتی قوانین و مقررات خاصی برای هر کالای تجاری وضع کرده است که تسلط و عمل به آن‌ها از جمله وظایف ترخیص کار رسمی اداره گمرک به شمار می‌رود. شرکت سلطان یاقوت با به کارگیری کادر باتجربه و ماهر نیروهای ترخیص کار، آماده ارائه خدمات به شما تاجران و بازرگانان گرامی می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر (مشاوره رایگان) و همچنین همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص بلوک سیمانی از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بلوک سیمانی از گمرک شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ترخیص بلوک سیمانی سنگین از گمرک
 • ترخیص بلوک سیمانی نیمه سبک از گمرک
 • ترخیص بلوک سیمانی سبک از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی توخالی باربر از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی توخالی غیرباربر از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی توپر از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های آجر بتنی از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی دیواری توکار و نماکار از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی تیغه‌ای از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی ستون از گمرک
 • ترخیص بلوک‌های سیمانی سقفی از گمرک