سلطان یاقوت

ترخیص میز نقشه کشی از گمرک

ترخیص میز نقشه کشی از گمرک

طراحان و مهندسان برای ترسیم طرح‌ها و نقشه‌های خود، از آلات و ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. یکی از این وسیله‌های پرکاربرد، میز ترسیم است که با سایر میزهای موجود در ادارات و منازل تفاوت‌های فاحشی دارد و به طور خاص برای ترسیم روی کاغذ با مداد و یا جوهر اختصاص یافته است. میز نقشه کشی، که با نام‌های میز طراحی، میز معماری، میز رسم و … نیز شناخته شده است، در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب شده و به همین دلیل در ادامه مقاله قصد داریم به موضوع ترخیص میز ترسیم از گمرک، که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و برای تاجران و بازرگانان کشورمان حائز اهمیت است، بپردازیم. درست است که با روی کار آمدن ابزارهای طراحی به کمک رایانه، توجه بسیاری طراحان به آن وسایل جلب شد؛ اما همچنان میزهای نقشه کشی جزو کالاهای مورد علاقه مهندسان معماری، عمران، دانشجوهای هنر، هنرمندان، نقاش‌ها، خیاط‌ها، فیلم سازها و … می‌باشد و در کشور ما نیز طرفداران زیادی دارد. متریال به کار رفته در ساخت میز نقشه‌کشی، می‌تواند از ام‌دی‌اف‌، چوب‌های مرغوب و باکیفیت، لترون، شیشه و … باشد. از مزایای میز نقشه کشی می‌توان به نصب و جا‌به‌جایی آسان، تنظیم ارتفاع و شیب میز و طراحی محلی برای نگهداری ادوات طراحی اشاره کرد. در ادامه مقاله به کاربردهای میز طراحی و همچنین نحوه تجارت و ترخیص میز تقشه کشی از گمرک ایران اشاره خواهیم کرد.

کاربردهای میز نقشه‌کشی کدامند؟

به این میزهای چندمنظوره، میز مکانیکی نیز گفته می‌شود؛ زیرا در ساخت آن‌ها از چرخ دنده‌های ساده و یا چند اهرم برای شیب دار کردن سطح میز و یا بالا و پایین کردن و تغییر ارتفاع، استفاده می‌شود. میز‌های رسم پیشرفته در سطح میز دارای خط کش‌هایی هستند که زاویه آن‌ها با مکانیزم کنترلی به صورت بسیار دقیق تغییر می‌کند که از این میزها به طور خاص برای ترسیم فنی و ترسیم دقیق و راحت خطوط موازی در طراحی های سه بعدی و … استفاده می‌شود.

از مهم‌ترین کاربردهای میز ترسیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی یا نقشه کشی فنی برای مهندسین، معماران و دانشجویان مهندسی و معماری برای طراحی‌های معماری یا مهندسی خود؛
  • طراحی‌های فی‌البداهه برای جنبه کاری یا سرگرمی؛
  • طراحی الگوی مد؛
  • خواندن و نوشتن معمولی؛
  • خواندن طرح؛
  • نقاشی؛
  • خیاطی؛
  • طراحی تئاتر؛
  • تخته پردازش داستان برای فیلم‌سازان؛
  • کشیدن نقشه.

واردات میز نقشه کشی در ایران

رشته معماری در کشور ما طرفداران زیادی دارد و هر ساله دانشجویان زیادی وارد این رشته شده و از ابزارهای مناسب آن بهره می‌بردند. تولیدات میز ترسیم در کشور ما و توسط تولیدکنندگان نیز صورت می‌گیرد اما میزان تولیدات پاسخگوی نیاز بازار مصرفی نبوده و به همین دلیل واردکنندگان به خرید این محصولات از کشورهای خارجی روی آورده‌اند. بیشترین میزان واردات میز نقشه کشی در ایران از کشور چین صورت می‌گیرد.

کشور چین به دلیل عدم توجه به تحریم‌های صورت گرفته علیه کشور ما، به بزرگ‌ترین صادرکننده و شریک تجاری ایران تبدیل شده است و سالانه عمده کالاهای مورد نیاز کشور ما توسط تاجران و بازرگانان از این کشور وارد می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص میز نقشه کشی از گمرک

فعالان تجاری در کشور ما برای گذراندن مراحل ترخیص کالا و انجام امور گمرکی مربوط به آن، نیاز به بهره‌مندی از مهارت و تجربه بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارند. ترخیص کار با گرفتن وکالت نامه رسمی از این افراد و برخورداری از کارت بازرگانی معتبر، اجازه دارد به صورت قانونی به انجام مراحل ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزات بپردازد. اداره گمرک برای هر کالا با توجه به کد تعرفه گمرکی آن، مجوزهایی مشخص نموده است که باید توسط ترخیص کار از سازمان‌های مربوطه اخذ شده و سپس به اداره گمرک ارائه شوند. در صورت عدم ارائه این مجوزها، ترخیص کالا از گمرک غیرممکن خواهد بود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص میز نقشه کشی از گمرک را دارد، لازم است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی دریافت نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص میز نقشه کشی از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص میز و ماشین ترسیم، خودکار یا غیر خودکار برابر 90171000 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص میز نقشه کشی از گمرک

ترخیص میز نقشه کشی از گمرک، فرآیندی تخصصی است و نیاز به تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های تعیین شده از سمت اداره گمرک دارد. متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، از میان افراد معتبر و قابل اعتماد انتخاب شده‌اند و همگی در جهت کسب رضایت فعالان تجاری کشورمان تلاش می‌کنند. در صورتی که قصد دارید از اطلاعات بیشتری در خصوص ترخیص میز رسم از گمرک کسب نمایید و یا در این زمینه از خدمات شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند گردید، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)