سلطان یاقوت

ترخیص کار مواد غذایی شما با سریعترین روش ممکن و اخذ مجوز

ترخیص کار مواد غذایی

ترخیص مواد غذایی از گمرک به دلیل احتمال فاسد شدن یکی از حساس ترین ترخیصها میباشد به همین دلیل بهتر است از ترخیص کار مواد غذایی کمک بگیرید.

ترخیص مواد غذایی یعنی چه

مواد غذایی شمامل تمام خوارکی ها و چاشنی ها می شود. برخی از کالاها و مواد خوراکی مانند پاستاها، ماکارانی ها، لبنیات، سس ها، کنسروها، ژامبون، سوسیس ها، شکلات، قهوه، تنقلات مااند چیپس و پفک، ادویه جات، برنج ها، گوشت های سفید و قرمز و …… هم به کشور وارد و از کشور صادر می شوند که برای تجارت وبازرگانی آنها نیاز است که یکسری از قوانین و مقررات که معمولا ترخیص کار مواد غذایی رعایت شود تا بتوان به راحتی به امر واردات و صادرات آنها پرداخت.

ترخیص مواد غذایی از گمرک

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

واردات و صادارت مواد غذایی چگونه است

واردات مواد غذایی ایران از بیشتر کشور های اروپایی و واردات مواد غذایی از ترکیه مانند تنقلات و خوارکی جات را دارد و همچنین به اکثر کشور های اروپایی، امارات متحده عربی، افغانستان، عراق و ….. نیز صادارت مواد غذایی و خوارکی ها، گوشت و …. را انجام می دهد. اما همانطور که می دانید به دلیل امکان فساد مواد غذایی در طول پروسه حمل و نقل، باربری، ترخیص  و تشریفات گمرکی بهتر است از فردی ( ترخیص کار مواد غذایی ، حق العمل کار مواد غذایی) زبده و مجرب کمک بگیرید. تا در پروسه ترخیص مواد غذایی دچار مشکل نشوید.

واردات و صادارت مواد غذایی
واردات و صادارت مواد غذایی

چه مجوزاتی برای ترخیص مواد غذایی مورد نیاز است

همانطور که می دانید برخی از کالاهای ترخیصی از گمرک مشروط به دریافت مجوز می باشند مواد غذایی نیز به مجوز واردات مواد غذایی نیاز دارند. مواد غذایی و خوراکی ها نیز جز دسته کالاهای مشروط می باشند که برای ترخیص آنها از گمرک نیازمند اخذ مجوزاتی می باشید. مجوزات و مراحل واردات مواد غذایی در هر دوره سیاسی و اقتصادی با توجه به بخشنامه های صادر شده تعیین می شوند و شما برای اینکه در این خصوص دچار مشکل نشوید بهتر است از ترخیص کار مواد غذایی کمک بگیرید.

چک لیست واردات مواد غذایی و مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوزات ترخیص مواد غذایی

درخواست کننده برای اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص مواد غذایی به مدارکی همچون: پروانه بهداشتی واحد های تولیدی و غذایی و بهداشتی برای صدور مجوز گشایش اعتبار مورد نیاز است، برگه های پیش فاکتور دارای مشخصات کامل، اوراق ثبت سفارش، مشخصات آنالایز کالا و ترکیبات شیمیایی و فیزیکی آن، نمونه کالا، مجوزات وزارت بازرگانی و وزارت صنایع برا ترخیص کالا، اصل فاکتور کالا، گواهی بهداشت کالا، نخسه دوم پیش فاکتور و ….. مودر نیاز است این مدارک با توجه به بخشنامه ها تعیین می شود که برای اطلاع از این موارد در زمان ترخیص کالا باید از ترخیص کار مواد غذایی کمک بگیرید.

ترخیص کار حرفه ای مواد غذایی
ترخیص کار حرفه ای مواد غذایی

ترخیص چه مواد غذایی از گمرکات کشور انجام می شود

محصولات غذایی وارداتی و صادراتی از کشور به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

ترخیص لبنیات، چای، غلات، گوشت ها، گندم و جو، زعفران، برنج، روغن، کمپوت، تن ها، زیتون، شکر، کاکائو، قهوه، خشکبارها ،میوه خشک، آجیل، حبوبات، مرباجات، بیسکوئیت، شکلات، آبنبات،سس، ماکارانی، لازانیا، سرکه، عسل، آدامسها مختلف، سوپ آماده و نیمه آماده، خوشبو کننده های دهان و ….. از گمرکها انجام می شود و شما برای ترخیص سریع و انجام به موقع تشریفات گمرکی این مواد غذایی می توانید از ترخیص کار مواد غذایی مجرب کمک بگیرید.

تعرفه گمرکی مواد غذایی

اگر برای شما این سوال پیش بیاید که شماره تعرفه گمرکی چیست؟ باید به شما بگوییم که شماره تعرفه گمرکی برای دریافت کد تعرفه های گمرکی مواد غذایی باید از کتاب قوانین واردات و صادرات سال جاری  استفاده کرد در زیر به چند مورد که هر ترخیص کار مواد غذایی از آنها اطلاع دارد اشاره می کنیم:

  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص تن ماهی در ردیف 16041400 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص زیتون در ردیف 20057000 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شکر در ردیف 17011200 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوسیس در ردیف 16010000 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوپ های آماده و نیمه آماده در ردیف 21041000 می باشد.
  • و …..

هزینه ترخیص مواد غذایی از گمرک

برای ترخیص مواد غذایی هزینه هایی همچون هزینه حمل و نقل، هزینه بارگیری، هزینه باربری، هزینه های بیمه، هزینه های آزمایشگاه، هزینه های اخذ مجوزات، هزینه های بازرسی، هزینه های حقوق ورودی و تعرفه های گمرکی و …… را باید پرداخت کرد. که مجری وصول آنها گمرک می باشد. و از صاحب کالا و یا نماینده قانونی وی ( ترخیص کار مواد غذایی ، حق العمل کار ) دریافت می کند. در ادامه نیز از شما دعوت می کنیم تا در صورت نیاز از شرایط واردات گوشی از چین مطلع شوید.

بیشتر بخوانید :

4/5 - (1 امتیاز)