سلطان یاقوت

ترخیص چاقو جراحی چشم از گمرک

ترخیص چاقو جراحی چشم از گمرک

چشم یکی از حساس‌ترین عضوهای بدن انسان است و به همین دلیل پزشکان و جراحان چشم باید بالاترین دقت را حین عمل‌های جراحی داشته باشند و از تجهیزات و ابزارهای مناسب استفاده نمایند. یکی از ابزارهای جراحی چشم در صنعت چشم پزشکی، انواع چاقوهای مخصوص جراحی چشم هستند که به آن‌ها بلیدهای چشمی نیز گفته می‌شود.

در کشور ما، واردات چاقوهای چشم پزشکی برای تامین نیازهای این صنعت رواج دارد و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از چاقو چشم پزشکی برای برش بافت‌های چشمی در حین جراحی استفاده می‌شود.

ساختار این ابزار به صورت تیغه بسیار نازک است که از جنس فولاد ضدزنگ یا فولاد کربنی ساخته می‌شود. لبه‌های آن تیز و برنده هستند و به راحتی قرنیه و سایر بافت‌ها را برش می‌زنند. استفاده از این ابزار سبب شده تا استرس جراحان در حین عمل کاهش پیدا کند و نتیجه عمل بهتر باشد. همچنین آثار زخم کمتری پس از جراحی نمایان می‌شود.

از این ابزارها در جراحی‌هایی همچون جراحی کاتاراکت، جراحی لازک و جراحی ایستابیسم و … استفاده می‌شود. استفاده از این چاقوها به مهارت و تخصص بالا نیاز دارد؛ زیرا با کوچکترین اشتباه در برش بافت‌های چشمی، ممکن است آسیب و خسارت جدی برای بیمار به وجود بیاید. این ابزار شامل انواع مختلفی می‌باشد که از نظر اندازه و ظاهر تفاوت‌هایی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات چاقو مخصوص جراحی چشم در ایران

یکی از محصولات مهم وارداتی در حوزه تجهیزات و لوازم پزشکی در کشور ما، انواع چاقوهای چشم پزشکی هستند که در عمل‌های جراحی این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخشی از نیاز صنعت چشم پزشکی کشور ما به این ابزار از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در زمینه واردات و عرضه این محصول در بازار مصرفی داخلی کسب می‌کنند. کمبودهای موجود در بازار مصرفی داخلی کشورمان در زمینه انواع چاقوهای جراحی چشم، بدین ترتیب جبران می‌گردد.

واردات انواع چاقوهای چشم پزشکی در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای ترکیه، هند، امارات متحده عربی، ژاپن، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات چاقو مخصوص جراحی چشم در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات چاقو مخصوص جراحی چشم در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم برابر 90185030 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چاقو جراحی چشم از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص چاقو مخصوص جراحی چشم از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)