سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک

ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک

یکی از حوزه‌های فعالیت ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک است که از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار می‌باشد. پرفراژ نام یک دستگاه پرمصرف در ادارات دولتی، شرکت‌های خصوصی و بانک‌هاست که امکان چاپ عمیق و غیرقابل جعل و دستکاری ارقام بر روی چک و اسناد مهم را فراهم می‌کند. البته این دستگاه به جز چک در زمینه‌های دیگر همچون ورق‌های کارتن و جعبه و کاغذ و دفتر نیز کاربرد دارد ولی بیشترین استفاده آن به مورد ذکر شده تعلق می‌گیرد. از مزایای دستگاه پرفراژ چک می‌توان به حفظ امنیت و جلوگیری از جعل و سوء استفاده از چک‌ها اشاره کرد. امروزه از پرفراژهای دستی و برقی در سطوح گسترده استفاده شده که هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. سرعت و دقت در نوع برقی پرفراژها، به دلیل امکان اتصال دستگاه به کامپیوتر بسیار بیشتر است. از طرفی دیگر، دستگاه‌‌های پرفراژ چک دستی در کنار کاهش هزینه‌ها، نیازی به اتصال به برق ندارند و در موارد قطعی برق و یا عدم دسترسی به جریان برق می‌توانند مفید واقع شوند. نحوه کار کردن با این دستگاه بسیار راحت بوده و در نوع دستی، کافیست ابتدا چک را داخل دستگاه بگذارید و پس از تایپ کردن مبلغ و تاریخ مورد نظر، دستور چاپ را صادر نمایید. بدین منظور دکمه‌ها و نمایشگر بر روی دستگاه تعبیه شده‌اند. در نوع برقی دستگاه پرفراژ، باید این اطلاعات را بصورت غیرمستقیم و از طریق رایانه وارد نمود. برای اشنایی بیشتر با نحوه تجارت و ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

صادرات و واردات دستگاه پرفراژ در ایران

تاجران و بازرگانان ایرانی در هر دو زمینه تجاری یعنی صادرات و واردات دستگاه پرفراژ مشغول بوده و بدین طریق اقدام به سودآوری می‌کنند. تولیدات این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های ایرانی صورت می‌گیرد و به بازار مصرفی داخلی عرضه می‌شود. برخی از این تولیدات برای صادرات به کشورهای همسایه اختصاص یافته‌اند و کشورهای متقاضی آن عبارتند از عراق لبنان، افغانستان و … .

در مواردی که تولید نوعی خاص از دستگاه در ایران ممکن نباشد و یا تولیدات داخلی برای تامین نیاز بازار مصرفی کافی نباشد، تامین کنندگان این خلا را از طریق وارادات پر می‌کنند. علت عدم امکان افزایش ظرفیت تولیدات این دستگاه‌ها در ایران را می‌توان تحریم‌های گسترده سال‌های اخیر عنوان کرد که امکان واردات تجهیزات و مواد اولیه برای خطوط تولیدی را از بین برده است. در حال حاضر واردات دستگاه پرفراژ در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، تایوان، ژاپن، امارات متحده عربی و … صورت گرفته و سالانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد.

تحریم‌ها مبادلات تجاری ایران با اکثر کشورهای توسعه یافته جهان را محدود کرده است و به همین دلیل تاجران و بازرگانان ایرانی واردات کالاهای گوناگون را از مبداء 2 کشور چین و امارات متحده عربی که به این ممنوعیت‌ها توجهی ندارند در اولویت کار خود قرار داده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک

اداره گمرک ایران، برای ترخیص هر کالای تجاری از گمرک، یک سری قوانین و دستورالعمل‌های خاصی مطابق با کد تعرفه کالای مورد نظر وضع کرده است که اطلاع کامل و پیروی از این قوانین، برای ترخیص کار رسمی گمرک ضرورت دارد. اولین مجوز که از سمت اداره گمرک مورد بررسی قرار می‌گیرد، کارت بازرگانی معتبر است. این گواهی‌نامه از سمت اداره گمرک به اشخاص قبول شده در آزمون حق‌ العمل کاری گمرک اعطا شده و از شروط اصلی تایید صلاحیت ترخیص کار می‌باشد.

از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های خاص داخلی و ارائه آن‌ها به اداره گمرک می‌باشد. ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی محصول مورد نظر، به لیست مجوزهای مورد نظر برای ترخیص کالای خود دست پیدا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص ماشین پرفراژ از گمرک را دارد موظف است جهت اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری برای تخصیص ارز اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، نیازمند دریافت مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت می‌باشد.

همچنین برای ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک، نیاز به شناسه کالا می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه پرفراژ

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ماشین پرفراژ برابر 84729030 است که دارای حقوق ورودی 55% و الویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک

همانطور که در مقاله اشاره شد، اولین شرط ترخیص دستگاه پرفراژ از گمرک، بهره‌مندی از کارت بازرگانی است. این بدان معناست که واردکنندگانی که در این زمینه مهارت کافی ندارند، باید از خدمات شرکت‌های تجاری فعال در زمینه ترخیص کالا استفاده نمایند. شرکت سلطان یاقوت از جمله بر‌ترین شرکت‌های تجاری است که در طول سالیان گذشته، توانسته است رضایت مشتریان را جلب نماید. مزایای شرکت سلطان یاقوت برای تاجران گرامی عبارت است از: ارائه مشاوره رایگان در زمینه تمام امور تجاری، سرعت، دقت، صرفه جویی حداکثری در زمان و هزینه و … . جهت ارتباط و همکاری با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و کاربلد این شرکت، کافیست تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

  • ترخیص پرفراژ چک دستی از گمرک
  • ترخیص پرفراژ چک برقی از گمرک
  • ترخیص پرفراژ ورق کارتن و جعبه از گمرک
  • ترخیص پرفراژ کاغذ و دفتر ( کتاب) از گمرک