سلطان یاقوت

ترخیص چادر مسافرتی از گمرک

ترخیص چادر مسافرتی از گمرک

چادرمسافرتی یا سرپناه نوعی سازه از جنس پارچه است که بر روی میله یا تیرهایی برپا می‌شود و امروزه مورد استفاده گردشگران طبیعت و نیروهای امدادی یا انتظامی قرار می‌گیرد. منبع الهام برای ساخت چادر مسافرتی، چادر یا خیمه‌های اقوام قبایل و عشایر کوچ‌رو بوده است که دستخوش تغییر قرار گرفته و به اشکال امروزی درآمده است. ترخیص چادر مسافرتی از گمرک به سبب پرسود بودن تجارت در این زمینه، از اهمیت بالایی برخوردار است و جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت دسته‌بندی می‌شود. دلیل تحریر این مقاله نیز آشنایی بیشتر شما علاقمندان با نحوه تجارت و ترخیص چادر مسافرتی از گمرک می‌باشد. در هنگام خرید چادر مسافرتی باید به فاکتورهایی توجه داشت که عبارتند از: جنس، ابعاد، طرح، وزن چادر، درهای کافی با زیپ مناسب، نصب آسان، تهویه مناسب، پوشش ضدباران، قلاب‌ ها و جیب‌ های داخلی، زیرانداز چادر مسافرتی و نوع کاربرد. از این چادرها بیشتر به عنوان سرپناه موقت در محیط‌های جنگلی جهت در امان ماندن از بارش باد و باران و همچنین حفظ حریم شخصی و استراحت استفاده می‌شود. چادر مسافرتی انواع مختلفی دارد و خرید آن نیازمند تحقیق می‌باشد. در کشور ما صنعت پارچه پیشرفت خوبی داشته و به همین دلیل انواع چادر مسافرتی باکیفیت و مدرن تولید می‌شود. می‌توانید اطلاعات بیشتر را در ادامه مطالعه نمایید.

تجارت چادر مسافرتی در ایران و جهان

انسان امروزی علاقه زیادی به رهایی از دغدغه‌های زندگی شهری و پناه آوردن به دل طبیعت در اوقات فراغت و زمان‌های آزاد خود دارد. به همین دلیل تقاضا برای انواع لوازم مسافرتی و کوه‌نوردی یا طبیعت گردی، روز به روز بیشتر می‌شود. یکی از این وسیله‌های مهم، چادر مسافرتی است که در کشور ما با پیشرفته‌ترین مدل‌ها تولید و به بازار داخلی و بازار جهانی عرضه می‌گردد. به طوری که می‌توان گفت، سطح کیفی این محصولات در کشور ما مورد رضایت مشتریان داخلی بوده و به خودکفایی رسیده‌ایم.

در سراسر جهان واردات و صادرات این محصول رواج داشته و بیش از نیمی از سهم صادرات جهانی آن در اختیار کشور چین می‌باشد. پس از چین، بزرگ‌ترین صادرکنندگان چادر مسافرتی، کشورهای آلمان، بنگلادش، لهستان و هلند هستند. صادرات این محصولات از ایران به کشورهای همسایه از جمله عراق، آذربایجان، افغانستان و … رواج دارد.

بخشی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چادر مسافرتی از گمرک

چادر مسافرتی‌ها انواع گوناگونی دارند که براساس شکل ظاهری، نوع کاربرد و … دسته‌بندی می‌شوند. شرکت سلطان یاقوت آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در زمینه ترخیص انواع چادر مسافرتی از جمله موارد زیر می‌باشد:

 • ترخیص چادر مسافرتی عصایی از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی فنری از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی اتوماتیک از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی اتاق‌دار از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی گنبدی از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی تونلی از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی خیمه‌ای از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی کوله پشتی از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی گرده ماهی از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی ژئودزیک از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی گردشی از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی رو در رو از گمرک
 • ترخیص چادر مسافرتی چهارفصله از گمرک

مجوزهای لازم جهت ترخیص چادر مسافرتی از گمرک

صادرکنندگان یا فعال کنندگان فعال در زمینه تجارت چادر مسافرتی، باید جهت ترخیص کالای خود از گمرک، از فرد متخصص یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک کمک بگیرند تا این شخص مراحل ترخیص کالا را به نمایندگی از ایشان به انجام برساند.

مجوزهایی که ترخیص کار باید جهت ترخیص چادر مسافرتی از گمرک، از سازمان‌های مربوطه اخذ و جمع‌آوری نماید عبارتند از:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز
 • نیاز به شناسه کالا

 

نکته: ورود انواع پتوی مستعمل موکول به ارائه قبلی گواهی بهداشت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص چادر مسافرتی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چادر مسافرتی (Tent) (از جمله سايبان‌های موقت چتر مانند و اشياء همانند)  از الیاف سنتتیک برابر 63062200 است که دارای حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چادر مسافرتی (Tent) (از جمله سايبان‌های موقت چتر مانند و اشياء همانند) از سایر مواد نسجی برابر 63062900 است که دارای حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌باشد.

سایر اطلاعات:

 • واحد اندازه‌گیری: Kg
 • کشور دارنده تعرفه ترجیحی: پاکستان

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چادر مسافرتی از گمرک

از خدمات بازرگانی شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها فرد ترخیص کار بر قوانین و مقررات آن مسلط بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص چادر مسافرتی از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034