سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه مه‌ساز (THERMAL FOGGER)از گمرک

ترخیص-دستگاه-مه-ساز-از-گمرک

در فضاهای باز و یا بسته‌ی صنعتی همچون گلخانه‌ها، سالن‌های پرورش قارچ، سالن‌های پرورش دام و طیور، پارک‌ها، فضاهای تفریحی، مرغداری‌های گوشتی، سالن‌های چاپ، سالن‌های تولید سیگار و کارخانه‌های تولید توتون برای تامین رطوبت و خنک کردن این نوع فضاها از دستگاهی به نام دستگاه مه‌ساز استفاده می‌شود. در کشور ما، واردات این دستگاه‌ها رواج داشته و به همین بهانه، قصد داریم در ادامه‌ی این مقاله‌ی تجاری-بازرگانی به موضوع ترخیص دستگاه مه‌ساز از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری کشور ما برخوردار است. این دستگاه از دو قسمت تشکیل شده است که یکی از قسمت‌ها مربوط به مخزن مایع بخار است و دیگری مربوط به پمپی است که دود و بخار را به بیرون هدایت یا اصطلاحا پرتاب میکند. اساس کار این دستگاه بدین صورت است که ذرات بسیار ریز آب را توسط نازل دستگاه در هوا پخش می‌کند؛ به طوری‌که اثری از خیسی و رطوبت بر روی سطوح دیده نخواهد شد. این ذرات آب بسیار ریز، سبک و کم‌حجم بوده و مدت زمان بیشتری روی هوا معلق می‌ماند. این دستگاه با توجه به کاربردهای گوناگون خود، به انواع مختلف تقسیم‌بندی می‌شود که ممکن است از نظر ساختاری نیز دارای تفاوت بوده و به جای یکدیگر قابل استفاده نباشند. از انواع پرکاربرد دستگاه مه‌ساز می‌توان به مه‌ساز پروانه‌ای یا دیسکی، مه‌پاش نازلی و مه‌ساز التراسونیک اشاره کرد. در ادامه مقاله به کاربردهای این دستگاه و همچنین نحوه تجارت و ترخیص دستگاه مه‌ساز از گمرک خواهیم پرداخت.

کاربردهای دستگاه مه‌ساز چیست؟

  • در کشاورزی برای محافظت از گیاهان در برابر قارچ ها، حشرات و آفات.
  • در دام پروری برای محافظت از حیوانات در برابر حشرات مضر، بیماری های قارچی و بیماری زا.
  • در انبارها و انبارهای غله برای محافظت از غلات و محصولات دیگر مزارع در برابر حشرات و آفات.
  • برای اهداف ضد عفونی و بهداشتی ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می شود.
  • آنها به طور گسترده برای محدود کردن و جلوگیری از رشد حشرات مانند پشه، مگس و سایر حشرات ناقل استفاده می شوند.
  • برای خنک کردن محیط هایی نظیر رستوران ها کاربرد دراد.
  • از دستگاه مه‌ساز برای پخش مه در سالن‌ها و باغ‌های عروسی برای جنبه زیبایی نیز استفاده می‌کنند.

واردات دستگاه مه‌ساز در ایران

انواع دستگاه مه‌ساز در کشور ما تولید شده و به بازار مصرفی عرضه می‌گردد؛ اما میزان این تولیدات کفاف تقاضای داخلی را نداده و به همین دلیل واردکنندگان کشور ما به خرید این دستگاه‌ها و تزریق به بازار مصرفی مشغول هستند و سود خوبی از این طریق به دست می‌آوردند. سالانه مقداری ارز برای خرید دستگاه‌های مه‌ساز از کشور ما خارج می‌شود.

واردات دستگاه مه‌ساز در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان و ایتالیا صورت می‌گیرد. دو کشور چین و امارات متحده عربی در سال‌های پس از تحریم، به دو واردکننده مهم و شرکای تجاری اصلی کشور ما مبدل شده‌اند و به همین دلیل واردکنندگان ایرانی به خرید کالاهای باکیفیت و قیمت مناسب از این کشورها مشغول هستند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه مه‌ساز از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، از جمله مهم‌ترین و تخصصی‌ترین فرآیندهای تجاری رایج در کشور ماست که ترخیص کار رسمی اداره گمرک با برخورداری از کارت بازرگانی و وکالت قانونی از تاجران و بازرگانان کشورمان و به نمایندگی از ایشان، مسئولیت انجام مراحل آن را برعهده می‌گیرد. سرنوشت‌سازترین مرحله ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالای تجاری به طور خاص مشخص شده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه مه‌ساز از گمرک را دارد، باید از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی، مجوز فنی دریافت نماید.

همچنین ترخیص کار جهت تخصیص ارز در این زمینه، موظف است مجوز ارزی را از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی اخذ نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم، با شرط عدم تولید در داخل کشور و یا عدم کفایت تولیدات داخلی برای تامین نیاز صنایع مصرفی، با شرط اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت امکان‌پذیر خواهد بود.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه مه‌ساز

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه مه‌ساز  (THERMAL FOGGER)جهت استفاده در باغ‌ها در زمان بروز سرما برابر 84198930 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه مه‌ساز از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود، با به کارگیری نیروهای ترخیص کار ماهر و کاربلد توانسته است به یکی از معتبرترین شرکت‌ها در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا تبدیل شود. از مزایای همکاری با این شرکت می‌توان به ترخیص کالا در سریع‌ترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه ممکن اشاره کرد. در صورتی که قصد ترخیص دستگاه مه‌ساز از گمرک را دارید، می‌توانید جهت برخورداری از مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034