سلطان یاقوت

ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک

ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های خودروسازان از گذشته تاکنون، حفظ ایمنی سرنشینان خودرو است و برای رفع این نگرانی، قطعات و لوازم به‌خصوصی طراحی و در بخش‌های مختلف خودرو تعبیه شده‌اند. یکی از کاربردی‌ترین قطعات ایمنی خودروها، دوربین دنده عقب خودرو نام دارد که به سبب امتیازها و مزایای ویژه خود، در میان خریداران خودرو طرفدار پیدا کرده است. نیاز داخلی کشور ما به دوربین دنده عقب خودروها از طریق واردات این محصول تامین می‌شود. به همین خاطر قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. دوربین دنده عقب در خودروها در واقع متشکل از دو بخش است، بخش اول دوربین مدار بسته‌ای است که در قسمت عقب خودرو نصب می‌شود و بخش دوم صفحه نمایشی است که بر روی داشبورد قرار گرفته و امکان دیدن تصاویر را به راننده می‌دهد. این دوربین امکان دیدن نقطه‌های کور پشت خودرو را بدون آنکه راننده مجبور به چرخیدن به سمت عقب بشود، فراهم می‌کند. این دوربین‌های معکوس که به «دش کم» نیز شهرت دارند، سبب حفظ کنترل و دید راننده می‌شوند. ایده اختراع این دوربین از آن‌جا نشات گرفت که راننده به کمک شیشه جلوی خودرو می‌تواند بر تمام حرکات و اشیاء واقع در پیش روی خود حاکم باشد، ولی به دلیل زاویه نشستن و همچنین وجود سرنشینان در عقب خودرو، دسترسی به وقایع پشت خودرو برای راننده سخت و دشوار است. استفاده از دوربین دنده عقب، برای تمام خودروها اجباری نیست؛ ولی به سبب مزایای ویژه خود، نصب این دوربین توصیه می‌شود. شما با نصب دوربین دنده عقب خودرو، می‌توانید در هزینه‌های ناشی از تصادف‌های جزئی صرفه‌جویی کنید. از طرفی، در موارد بسیاری استفاده از دوربین دنده عقب سبب نجات جان افراد شده است. بدین صورت که راننده از وجود کودکان و یا حیوانات در پشت خودرو آگاه شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های این قطعه آن است که اگر خودروی دیگر در هنگام روشن بودن دوربین خودروی شما، با آن برخورد کرده و فرار کند، می‌توانید با داشتن مدارک ویدیویی به شرکت بیمه یا پلیس برای جبران خسارت مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دوربین خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات دوربین دنده عقب خودرو

دوربین دنده عقب، یکی از قطعات جانبی برخی از خودروهاست که جزو قطعات کاربردی این خودروها به شمار می‌رود. در کشور ما نیز استفاده از دوربین دنده عقب خودرو رواج دارد. نیاز صنعت خودروسازی و بازار مصرفی به این محصول عمدتا از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. سالانه مقادیر بالایی از ارز کشورمان برای واردات قطعات و لوازم جانبی خودروها، خارج می‌گردد. فعالیت در زمینه ثبت سفارش و تامین نیازهای داخلی به دوربین دنده عقب خودرو، از سود مناسبی برای واردکنندگان برخوردار است و سود خوبی از فعالیت در این زمینه نصیب ایشان می‌گردد.

واردات دوربین دنده عقب خودرو در ایران عمدتا از مبداء دو کشور چین و امارات متحده عربی و در مرحله بعد از کشورهای آلمان، کره، سنگاپور، ترکیه و … صورت می‌گیرد. تجار ایرانی به دلیل محدودیت‌های اعمال شده ناشی از تحریم‌های گسترده علیه ایران، قادر به تجارت مستقیم با برترین شرکت‌های تولیدکننده قطعات جانبی خودروها که عمدتا در کشورهای آمریکایی و اروپایی واقع شده اند، نیستند. چین و امارات به دلیل عدم توجه به تحریم‌ها، به دو شریک بزرگی ایران مبدل شده‌اند.

کشور چین به تولید قطعات خودرو و سایر محصولات با قیمت مناسب می‌پردازد؛ ولی کشور امارات تولیدکننده این محصولات نیست و به عنوان نماینده فروش شرکت‌های خارجی فعالیت می‌کند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دوربین دنده عقب خودرو

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دوربین دنده عقب خودرو برابر 85258990 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک

ترخیص دوربین دنده عقب خودرو از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :