سلطان یاقوت

ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک

ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک

به سیستمی که در تمامی ساختمان‌ها و مکان‌های مسکونی یا تجاری جهت باز کردن درب اصلی ساختمان تعبیه می‌شود، درب بازکن یا آیفون می‌گویند. صادرات و واردات این دستگاه‌ها در کشور ما رواج دارد و فعالان تجاری در این حوزه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند. از این رو قصد داریم در این مقاله به موضوع ترخیص درب بازکن یا آیفون از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. سیستم در بازکن شامل زنگ در، وسیله مکالمه و کلید درب بازکن است که در گذر زمان ساختار آن تغییر کرده و پیشرفته‌تر شده است. آیفون‌های ابتدایی تنها از یک زنگ در قسمت ورودی ساختمان و یک کلید درب بازکن در داخل ساختمان تشکیل می‌شدند و افراد بدون اطلاع از اینکه چه کسی پشت در است، در را باز می‌کردند. کمی بعد برای افزایش امنیت در ساختمان‌ها، یک سیستم صوتی درون آیفون‌ها تعبیه شد و به دستگاه حاصل، آیفون‌های صوتی گفته می‌شود. با کمک این وسیله، صاحبان خانه می‌توانند با فردی که پشت درب است مکالمه نموده و سپس برای فشردن کلید درب بازکن اقدام نمایند. پیشرفته‌ترین نوع آیفون‌ها در حال حاضر، آیفون‌های تصویری هستند، که علاوه بر صوت، تصویر فرد پشت درب را نیز به صاحبان خانه نمایش می‌دهند. این سیستم‌ها در واقع تکمیل‌کننده آیفون‌های صوتی به حساب آمده و خود به 2 دسته آیفون تصویری آنالوگ و آیفون تصویری دیجیتال تقسیم می‌شوند. مزیت آیفون دیجیتال نسبت به آنالوگ، امکان ضبط صدا و تصویر و همچنین ارتباط از راه دور است که کاربر در صورت لزوم می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود. داشتن کارت حافظه، قابلیت اتصال به دوربین مدار بسته، قابلیت انتقال تماس به واحدهای دیگر، قابلیت ارتباط بین واحدها، پشتیبانی از سیستم دو پنلی، قابلیت اتصال به تلفن همراه، قابلیت باز کردن درب پارکینگ و … از مزیت‌های آیفون‌های تصویری به شمار می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آیفون یا درب بازکن از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت در زمینه در بازکن یا آیفون در ایران

آیفون‌ها انواع گوناگونی دارند که هر کدام با توجه به نیاز مشتریان در داخل بازار مصرفی ما به فروش می‌رسند. در حال حاضر شرکت‌های داخلی ایران موفق به طراحی و ساخت آیفون‌های پیشرفته و مدرن مطابق با تکنولوژی روز شده‌اند. بخشی از این تولیدات به صنایع مصرفی داخلی از جمله صنعت ساختمان‌سازی عرضه شده  و قسمتی از آن‌ها نیز به بازار مصرفی کشورهای همسایه عرضه می‌گردند. کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، ترکیه و … به دلیل طراحی خاص و کیفیت منحصر به فرد تولیدات ایرانی در این زمینه، درخواست خرید این محصولات را می‌نمایند. این فرآیند سبب شده تا آمار صادرات غیرنفتی در ایران رشد نموده و سالانه مقادیر خوبی ارز به کشور وارد شود.

در برخی مواقع که تولیدکنندگان ایرانی قادر به ساخت نوع خاصی از محصولات نبوده و یا تولیدات آن‌ها کفاف میزان تقاضای مشتریان را نمی‌دهد، دست به واردات در بازکن یا آیفون از کشورهای خارجی میزنند.

واردات آیفون یا در بازکن در ایران از مبداء کشورهای کره، چین، امارات متحده عربی، آلمان، ژاپن و … تا سال‌های اخیر در ایران رواج داشت؛ ولی در حال حاضر برای حمایت از تولیدات داخلی و رساندن میزان تولیدات به میزان ظرفیت واحدهای تولیدی این دستگاه‌ها، واردات در بازکن یا آیفون به ایران ممنوع است.

مجوزهای لازم برای ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک

اداره گمرک ایران برای پیشگیری از بروز تخلفات در امور تجاری از جمله واردات، صادرات و ترخیص کالا، قوانین و مقررات خاصی را در نظر گرفته است. از جمله این قوانین، اخذ مدارک و مجوزات خاص می‌باشد که تاجر با ارائه آن‌ها اثبات می‌کند که فعالیت تجاری مورد نظر او قانونی بوده و مرتکب تخلف نشده است.

تمام مراحل ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزات، که اولین و مهم‌ترین مرحله آن می‌باشد، جزو وظایف ترخیص کار است. تاجران حرفه‌ای و باتجربه جهت تسریع عملیات ترخیص کالای خود، همواره از خدمات ترخیص کار معتبر بهره می‌برند. ترخیص کار شخصی است که از کارت بازرگانی اداره گمرک برخوردار بوده و به عنوان وکیل و نماینده قانونی تاجران، مشغول به فعالیت در زمینه‌های تجاری می‌باشد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و اطلاعات
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا
  • مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان)
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص در بازکن یا آیفون

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص در بازکن تصویری (Video door Phone) برابر 85176920 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دربازکن غیر تصویری برابر 85176930 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک

ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک، مانند هر کالای تجاری دیگری جزو امور تخصصی به شمار رفته و انجام آن جزو وظایف ترخیص کار رسمی اداره گمرک، همانند متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. این شرکت با سال‌ها تجربه در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، قادر است کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب از گمرک ترخیص نماید. تاجران و بازرگانان حرفه‌ای، از اهمیت انتخاب ترخیص کار معتبر و تاثیر آن در میزان سودآوری تجارت خود به خوبی آگاه هستند. اگر شما هم قصد ترخیص در بازکن یا آیفون از گمرک را دارید، برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)