سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد از گمرک

ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد از گمرک

یکی از فعالیت‌های تجاری رایج در کشور ما که برای تامین نیاز صنعت پزشکی صورت می‌گیرد، واردات دستگاه فتوتراپی از کشورهای خارجی است. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش روی شما عزیزان به شرح فرآیند ترخیص دستگاه فتوتراپی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. بیماری زردی یک بیماری رایج در نوزادان تازه به دنیا آمده است و استفاده از دستگاه فتوتراپی، موثرترین، سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای درمان آن به شمار می‌رود. زردی زمانی اتفاق می‌افتد که یک رنگدانه زرد به نام بیلی روبین که معمولا توسط کبد و از راه خون و مدفوع دفع می‌شود، دفع نشده و در زیر پوست تجمع پیدا کند. تمامی نوزادان درجه‌ای از زردی را دارند اما وقتی درجه آن به بالاتر از 5 میلی گرم بر دسی لیتر برسد، پزشک متخصص اقدام به مداوا می‌کند. دستگاه فتوتراپی که به دستگاه زردی نیز معروف است، جهت معالجه زردی این نوزادان از طریق فوتون و نور طراحی شده است. دستگاه فتوتراپی با تابش نور با طول موج مخصوص (حدود 460 نانومتر) به پوست نوزاد، که با شدت و فاصله مناسب و استاندارد صورت می‌گیرد، سبب شکسته شدن بیلی روبین تجمع شده در زیر پوست نوزاد می‌گردد. با کمک دستگاه زردی می‌توان از خطرات تجمع رنگدانه زرد در زیر پوست نوزاد و عارضه‌های جدی آن، بدون احساس درد، جلوگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات دستگاه فتوتراپی نوزاد در ایران

تامین نیاز صنعت پزشکی، یکی از اولویت‌های واردکنندگان در کشور ماست. از آن‌جا که تولید دستگاه‌های پزشکی از جمله دستگاه فتوتراپی نوزاد، در ایران به دلیل کمبود تجهیزات و مواد اولیه امکان‌پذیر نیست، در نتیجه فعالان تجاری اقدام به واردات این دستگاه‌ها از کشورهای خارجی تولیدکننده می‌نمایند.

واردات دستگاه فتوتراپی نوزاد عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، چین، سوئیس، جمهوری کره، هلند، امریکا، ایتالیا، ژاپن و … صورت می‌گیرد و مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

تاجران و بازرگانان ایرانی در زمینه واردات دستگاه فتوتراپی نوزاد فعال بوده و سود خوبی از این طریق نصیب ایشان می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد از گمرک

اداره گمرک ایران، جهت ترخیص کالای تجاری از گمرکات تخصصی آن، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند. ترخیص کار معتبر مانند کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بر این قوانین تسلط کامل داشته و این مرحله را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه، طی می‌کنند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد از گمرک را دارد، لازم است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد برابر 90189095 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزا و قطعات دستگاه فتوتراپی نوزاد برابر 90189096 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 4 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه فتوتراپی نوزاد از گمرک

از گذشته تا به امروز تجارت و بازرگانی به دلیل سودآوری بسیاری که دارد مورد توجه افراد زیادی بوده است؛ اما تنها تعداد کمی از بازرگانان با تجربه و مهارت بالا موفق به کسب اعتبار و تداوم فعالیت در این امر سخت و زمان بر بوده‌اند. در صورتی‌که امروزه وجود شرکت‌های متخصص و ترخیص کار سبب شده است تا تاجران تازه کار نیز بتوانند با موفقیت امور بازرگانی خود را به سرانجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با دو دهه خدمت در امر بازرگانی و ترخیص کالا و بهرمندی از کارشناسان متخصص خود، آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می‌باشد. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک و.‌‌.‌. اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص دستگاه‌ فتوتراپی نوزاد از گمرک می‌توانید با مشاوران ترخیص کار ما تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034