سلطان یاقوت

ترخیص کیسه خواب از گمرک

ترخیص کیسه خواب از گمرک

ترخیص کیسه خواب از گمرک، از جمله فرآیندهای تجاری مهم است که توسط ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت صورت می‌گیرد. کیسه خواب در اوایل قرن 19 اختراع شد و از آن زمان تاکنون مورد استفاده گسترده‌ای قرار گرفته است. با استفاده از کیسه خواب می‌توان تجربه خوابی راحت در دل جنگل و طبیعت یا مناطق نظامی را فراهم کرد. مهم‌ترین ویژگی کیسه خواب، کم حجم بودن و قابلیت حمل آسان آن است. واردات و صادارت انواع گوناگون کیسه خواب در کشور ما صورت گرفته و در نتیجه آگاهی از مراحل ترخیص آن از گمرک، برای تاجران و بازرگانان فعال در این زمینه، ضروری است. در ادامه مقاله به شرح کاربرد و انواع کیسه خواب و همچنین نکات مفید جهت ترخیص کیسه خواب از گمرک پرداخته‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

کیسه خواب چیست و چه کاربردی دارد؟

کیسه خواب یا Sleeping Bag یکی از وسیله‌های کاربردی می‌باشد که بیشتر کاربرد آن در طبیعت‌گردی و یا مواقع خاص و اضطراری مانند وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل است. کیسه خواب یک مدل رخت‌خواب مدرن به شمار رفته که شامل تمام کالاهای خواب همچون بالشت، لحاف و تشت به صورت یکجا و متصل می‌شود.

از مهم‌ترین مزایای کیسه خواب می‌توان به کم حجم بودن، قابل حمل بودن، حفظ گرمای تولید شده از بدن انسان، گرم نگه داشتن انسان در مواقع سرما، ضدآب و رطوبت بودن و … اشاره کرد. به کار برن پارچه‌هایی با الیاف نایلونی در تولید کیسه خواب، سبب ایجاد خاصیت ضد رطوبتی در آن می‌شود که این ویژگی برای طبیعت گردی بسیار حائز اهمیت است. از کیسه خواب توسط نیروهای نظامی در عملیات‌های نظامی یا اردوها نیز استفاده می‌شود.

انواع کیسه خواب

کیسه خواب‌ها بنابر کاربرد، جنس، اندازه و … به انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه به برخی از رایج‌ترین مدل‌های کیسه خواب اشاره می‌کنیم:

 • کیسه خواب تک نفره
 • کیسه خواب دونفره
 • کیسه‌خواب الیاف
 • کیسه‌ خواب پر
 • کیسه‌خواب ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی
 • کیسه خواب تابستانی
 • کیسه خواب زمستانی
 • کیسه خواب معمولی یا Regular
 • کیسه خواب قد بلند یا Long
 • کیسه خواب ضد آب
 • کیسه خواب برزنتی
 • کیسه خواب قایق شو
 • کیسه خواب نظامی
 • و …

واردات و صادرات کیسه خواب

در داخل کشور ما تولیدات انواع کیسه خواب رواج داشته و به بازار مصرفی عرضه می‌شود. گاهی تنها تولیدات داخلی در این زمینه کافی نیست و واردکنندگان به خرید کیسه خواب‌های با کیفیت از کشورهای خارجی اقدام می‌نمایند. واردات کیسه خواب به کشور ما در دهه گذشته از مبداءهای چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، فرانسه و ترکیه صورت گرفته است. چین و امارات دو کشوری هستند که به خصوص در سال‌های تحریم، مبداء واردات کالاهای زیادی در کشور ما می‌باشند و تاجران و بازرگانان ایرانی، واردات آسان و بی دردسر از این کشورها را ترجیح می‌دهند.

همچنین تولیدکنندگان کشور ما توانسته‌اند بخشی از تولیدات خود را به کشورهایی همچون عراق و افغانستان صادر نمایند ولی میزان آن چشم‌گیر نیست. عراق کشوری است که در همسایگی ایران قرار داشته و یکی از مهم‌ترین مقاصد صادراتی کشور ما به حساب می‌آید. محصولات تجاری مختلف ایرانی، سالانه با حجم بالا به این کشور صادر شده و ارز زیادی از این طریق به کشور ما وارد می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص کیسه خواب از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک به شخصی می‌گویند که در زمینه‌های تجاری فعالیت می‌کند و می‌تواند خود تاجر بوده یا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان اقدام به طی کردن پروسه ترخیص کالا نماید. در امور تجاری و بازرگانی، ترخیص کار به شخصی اطلاق می‌شود که در آزمون حق‌العمل کاری اداره گمرک شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شده است. برخورداری از کارت بازرگانی معتبر، به منزله مجوز و گواهی نامه برای قانونی شمردن فعالیت‌های ترخیص کار است.

در زمینه ترخیص کیسه خواب از گمرک، مجوزهای خاصی مطرح شده‌اند که ترخیص کار موظف است برای صدور مجوز ترخیص کالا، از سازمان‌های تعیین شده از سمت اداره گمرک آن‌ها را دریافت نماید. این مجوزات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز؛
 • نیاز به اخذ و ثبت شناسه کالا.

شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای لازم برای ترخیص کیسه خواب از گمرک، با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت ارتباط برقرار نمایید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص کیسه خواب

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص کیسه خواب از گمرک برابر 94043000 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 27 می‌باشد و واحد اندازه گیری تعرفه آن Kg است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص کیسه خواب از گمرک

ترخیص کیسه خواب از گمرک، مانند هر کالای تجاری دیگری جزو امور تخصصی به شمار رفته و انجام آن جزو وظایف ترخیص کار رسمی اداره گمرک، همانند متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. این شرکت با سال‌ها تجربه در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، قادر است کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب از گمرک ترخیص نماید. تاجران و بازرگانان حرفه‌ای، از اهمیت انتخاب ترخیص کار معتبر و تاثیر آن در میزان سودآوری تجارت خود به خوبی آگاه هستند. اگر شما هم قصد ترخیص کیسه خواب از گمرک را دارید، برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :