سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک

ترخیص-دستگاه-ویبره-پولیش-از-گمرک

ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک، جزو فرآیندهای تجاری رایج در کشور ما بوده و در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله شما را با سازوکار دستگاه ویبره پولیش آشنا نموده و اطلاعاتی تکمیلی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آن از گمرک در اختیارتان قرار دهیم. صنعتگران از زمان قدیم در پی روشی بودند که سطح فلزات تولیدی خود را صاف نموده و صیقل دهند. پس از مدتی وسیله‌ای به همین منظور اختراع شد که طراحی آن به صورت یک بشکه پر از شن و قطعات مصنوع بوده که با قرار دادن قطعات فلزی بصورت افقی در این دستگاه و چرخاندن آن، امکان پرداخت‌کاری روی فلزات بصورت اولیه فراهم می‌شد. چرخ این دستگاه در ابتدا بصورت مکانیکی و به کمک نیروی دست انسان به حرکت درمی‌آمد ولی پس از مدتی استفاده از چرخ آبی برای چرخاندن دستگاه جایگزین روش قبلی شده و سبب افزایش سرعت پرداخت کاری روی فلزات شد. در حال حاضر دستگاه‌های زیادی با الهام از دستگاه اولیه طراحی و تولید می‌شوند که یکی از آن‌ها دستگاه ویبره پولیش نام دارد. در دستگاه ویبره پولیش، حرکت قطعات فلزی در مسیر دایره‌ای و تحت نیروی گریز از مرکز صورت می‌گیرد. طی مکانیسم عملکرد این دستگاه، قطعه مورد نظر دائما به روی سطح آمده و مجددا دفع می‌شود. فرکانس دستگاه بین 900 دور در دقیقه تا 3600 دور در دقیقه است که برای ناصافی‌های ظریف از فرکانس‌های بالاتر و دامنه کوچک‌تر و برای ناصافی‌های بزرگ‌تر از فرکانس‌های پایین‌تر و دامنه بزرگ‌تر استفاده می‌شود. ماده ساینده در دستگاه ویبره پولیش می‌تواند از جنس پلاستیک فشرده یا سنگ‌های صیقلی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک، با ما همراه باشید.

منظور از پرداخت کاری و پولیش کاری چیست؟

پرداخت کاری عبارت است از نرم کردن سطح قطعات فلزی به کمک سنگ‌های نرم یا خشن که اگر سنگ مورد استفاده از نوع دوم یعنی خشن باشد، به آن مرحله، پلیسه‌گیری گفته می‌شود.

منظور از پولیش کاری نیز، براق نمودن سطح فلزات به کمک سنگ مخصوص پولیش است.

کاربرد دستگاه ویبره پولیش چیست؟

از دستگاه ویبره پولیش و پرداخت کاری در صنایع فلزی و سایر صنایع به منظور انجام امور زیر استفاده می‌شود:

  • جهت آماده سازی قطعات برای آبکاری؛
  • جهت تمیزکاری، چربی گیری و اکسید زدایی؛
  • جهت پلیسه گیری قطعات بعد از فرآیند ماشین کاری با مواد ساینده سرامیکی؛
  • جهت پرداخت کاری در صنایع طلا و جواهر؛
  •  جهت پرداخت کردن سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی.

انواع دستگاه ویبره پولیش

بطورکلی دستگاه ویبره پولیش به 2 دسته تقسیم می‌شود:

  1. دستگاه ویبره پولیش کروی

این دستگاه از یک موتور تشکیل شده و یک بخش به نام لنگ در وسط دستگاه تعبیه شده و به همین دلیل برای پرداخت کاری و پولیش قطعات با ابعاد بزرگ کارایی ندارد.

  1. دستگاه ویبره پولیش مکعبی

این مدل دستگاه ویبره، از 2 موتر تشکیل شده است و بخش لنگ در وسط آن قرار ندارد و به همین دلیل برای پرداخت کاری قطعات خیلی بزرگ مانند سطل‌های برنجی و فریم آینه از این دستگاه استفاده می‌شود.

واردات دستگاه ویبره پولیش در ایران

تولیدات دستگاه ویبره پولیش در کشور ما رواج دارد و تولیدکنندگان ایرانی موفق شده‌اند بخشی از محصولات تولیدی خود را در این زمینه به مقصد کشور عراق صادر نمایند.

اما حجم دستگاه ویبره پولیشی که در ایران تولید می‌شود پاسخگوی نیاز صنایع مصرفی نبوده و به همین دلیل تامین کنندگان دست به واردات این محصول از کشورهای خارجی تولیدکننده زده‌اند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار بوده و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود.

واردات دستگاه ویبره پولیش در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه، آلمان و … صورت می‌گیرد. علت اینکه واردکنندگان ایرانی به جای کشورهای اروپایی و آمریکایی، کشورهای چین و امارات متحده عربی را در اولویت خود برای واردات این محصول قرار داده‌اند، این است که مبادلات تجاری ایران با کشورهای غربی به دلیل تحریم‌ها بسیار محدود شده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک را دارد موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم، با شرط عدم تولید در داخل کشور و یا عدم کفایت تولیدات داخلی برای تامین نیاز صنایع مصرفی، با شرط اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت امکان‌پذیر خواهد بود.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه ویبره پولیش

کد تعرفه برای ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک برابر 84609090 است که دارای حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ویبره پولیش از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سابقه طولانی و درخشان در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا از گمرک، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. در صورتی که قصد دستگاه ویبره پولیش از گمرک را دارید، می‌توانید برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با نیروهای کارشناس ترخیص کار معتبر و ماهر این شرکت، با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)