سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تزریق پلاستیک از گمرک

ترخیص دستگاه تزریق پلاستیک از گمرک

ترخیص دستگاه تزریق پلاستیک از گمرک

دستگاه تزریق پلاستیک نوعی دستگاه است که از آن برای پرس تزریق پلاستیک کالاهای مختلف استفاده می شود. این دستگاه برای تولید کالاهای پلاستیکی قالبی است از این دستگاه در کارخانجات تولید انواع پلاسکو جات استفاده می شود. این دستگاه در دو مرحله یکی تزریق و دیگری گیره کردن یا همان بستن و اتصال کردن به یکدیگر تشکیل می شود.

یکی از دلایل مهمی که از دستگاه تزریق پلاستیک در تهیه و تولید پلاستیک استفاده می کنند این است که در این دستگاه به تعداد زیاد و یکسان می توان قطعات پلاستیکی تولید کرد. این دستگاه های تزریق پلاستیک و قالب سازی در انواع مختلف وجود دارند و روش تزریق آنها با توجه به نوع دستگاه و قالب آن تاثیر می پذیرد.

تزریق پلاستیک یکی از فرآیندهای کاربردی برای تولید قطعات لاستیکی می باشد. بیشتر کالاهای پلاستیکی از طریق این روش تولید شده و به بهره برداری می رسد که این کالاها از نظر پیچیدگی و کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند.

چه موادی برای تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد؟

برای تزریق پلاستیک از انواع ترکیبات پلاستیکی مانند پلی کربنات، پلی استایرن، پلی وینیل کلراید، اکریلیک، پلی پروپیلن، تفلون و ….. برای تولید و استفاده انواع محصولات استفاده می شود. فرآیند قالب گیری تزریقی نیاز به دستگاه قالب گیری تزریقی و مواد پلاستیکی خام، قالب و ….. برای تولید محصول خواهد داشت.

از دستگاه تزریق پلاستیک برای تولید چه نوع کالاهایی استفاده می شود؟

در قالب هایی که برای تزریق پلاستیک استفاده می شود از انواع رزین ها و گرانوله ها برای تهیه و تولید انواع اجزای خودروها و هواپیماها و ظروف نگهداری از غذاها و انواع شانه ها، قطعات و آلات مختلف موسیقی و …… می توان بهره گرفت. از این دستگاه های تزریق پلاستیک برای تهیه و تولید پلاستیک ها دیواره نازک نیز استفاده می شود این نوع از پلاستیک ها کاربرد های مختلفی دارند به عنوان مثال در بیشتر محصولات و لوازم خانگی، وسایل الکترونیکی مصرفی، ابزارهای برقی و داشبوردهای خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر محصولاتی که از پلاستیک های دیواره نازک در ساخت آن کاربرد دارد می توان به: مسواک، اسباب بازی، سرنگ ها، یا برخی از دریچها های مورد استفاده در پزشکی و …. اشاره کرد.

عمده ترین کاربرد دستگاه های تزریق پلاستیک به تولید انواع سبد های میوه، ظروف آشپزخانه، قطعات خودرو، گلدان ها، سطل ها و ….. می انجامد. از آنجایی که دستگاه های تزریق برای تولید انواع پلاستیک ها استفاده می شود بر همین اساس دارای انواع مختلفی نیز هستند به عنوان مثال دستگاه تزریق پلاستیک سبد، دستگاه تزریق سرنگ ها و …. اشاره کرد.

انواع دستگاه های تزریق

برای واردات و ترخیص دستگاه تزریق پلاستیک باید با انواع دستگاه های تزریق پلاستیک آشنا شوید. بر همین اساس میزان دستگاه های تزریق پلاستک با قدرت گیره ای که دارند طبقه بندی می شوند. این مهم را لازم است بدانید که قدرت گیره دستگاه تزریق پلاستیک هرچقدر بالا باشد امکان تولید قطعات بزرگ و سنگین را داشته و یکی از پارامترهای مهم دستگاه به شمار می رود. از دیگر آپشن هایی که برای یک دستگاه تزریق مهم می باشد ظرفیت واحد های تزریق، کورس بازشو گیره ها، حداقل و حداکثر ارتفاع قالب ها و ….. اما به طور کلی دستگاه های قالب گیری به 3 دسته کلی هیدرولیکی، برقی و هیربدی و …. تقسیم بندی می شوند.

دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی یکی از اولین دستگاه های در دسترس تولید کنندگان بوده این دستگاه دارای مزایای بسیاری از جمله قیمت پایین، قطعات ارزان، قطعات قوی و قدرت تولیدی زیادی است. دستگاه های تزریق پلاستیک الکتریکی نیز دارای مزایای بسیاری هستند از جمله آنها می توان به بهره وری انرژی اشاره کرد که به این معنی است خروجی موتور فقط کالای مورد نیاز است. برای تهیه پلاستیک های تزریقی با این دستگاه می توان به این مورد نیز اشاره کرد که هیچ گونه نشتی روغنی در این دستگاه وجود ندارد و این خود نیز باعث می شود که تعویض فیلتری هم نداشته باشد و به همین دلیل کاهش هزینه ها نیز در این مورد وجود دارد. فرآیند دیجیتالی این دستگاه به این معنی است که کار کاملا قابل برنامه ریزی به دستگاه و تکرار است. همچنین به دلیل اینکه در این دستگاه هیچ روغنی استفاده نمی شود یکی از دستگاه های مناسب برای ساخت قطعات پزشکی به شمار می رود. دستگاه های تزریقی هیربدی یکی از دستگاه های موتور الکتریکی و هیدرولیکی است که جزء دستگاه های با راندمان بالا می باشد.

بیشتر بخوانید :