سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه‌های ماساژور از گمرک

ترخیص دستگاه‌های ماساژور از گمرک

دستگاه‌های ماساژور از جمله کالاهای وارداتی در کشور ما به شمار می‌روند و به همین دلیل، موضوع ترخیص دستگاه ماساژور از گمرک نیز امری تخصصی و مهم محسوب می‌شود. از این رو قصد داریم در مقاله پیش‌رو به شرح اطلاعات و نکات مفید در این زمینه بپردازیم. ماساژ عبارت است از عمل مالش و ورز دادن عضلات مختلف بدن که در گذشته به کمک دست و نیروی انسانی و امروزه با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و حرفه‌ای صورت می‌گیرد. فشار ملایم یا شدیدی که با طیف خاص به عضلات و مفاصل بدن انسان وارد می‌شود، قادر به از بین بردن درد و تنش‌های روزمره است. در حال حاضر انواع ماساژورهای دستی و برقی در بازار موجود هستند که به سبب فواید بی‌نظیر خود، میان مردم سراسر جهان از جمله کشور ما طرفدار پیدا کرده‌اند. از دستگاه‌های ماساژور می‌توان در جهت فیزیوتراپی، کاهش گرفتگی عضلات، لیفت و کشیدگی صورت، تقویت سیستم ایمنی، افزایش چربی‌سوزی، کاهش سلولیت، سفت شدن پوست و عدم افتادگی، افزایش انعطاف‌پذیری، درمان بیماری هایی نظیر سرطان و ام اس  MS، تنظیم خواب، افزایش تراکم استخوان و بطور کلی کم‌ کردن استرس و مشکلات روحی و روانی استفاده کرد. مزایای این دستگاه‌ها نسبت به صندلی ماساژ، هزینه مناسب و قابل حمل بودن آن‌هاست؛ در صورتیکه مانند صندلی ماساژ امکان اعمال حرکات هم‌زمان بر روی تمامی عضلات بدن را نداشته و تنها روی یک قسمت خاص تمرکز می‌کند. در ادامه مقاله به موضوع نحوه تجارت و ترخیص دستگاه‌های ماساژ بدن از گمرک خواهیم پرداخت.

واردات دستگاه‌های ماساژور در ایران

تحریم‌های سال‌های اخیر سبب شده تا تامین‌کنندگان به‌جای احداث شرکت و اختصاص خطوط تولیدی به ساخت دستگاه‌های ماساژ، به واردات مستقیم این وسایل از کشورهای پیشرفته روی آورند. زیرا واردات تجهیزات و مواد اولیه برای ساخت آن‌ها، با مشکلات و محدودیت‌های زیادی همراه است.

امروزه تاجران و بازرگانان ایرانی به واردات انواع ماساژورهای بدن از کشورهای چین، آلمان، امارات متحده عربی، کره، ایتالیا، ترکیه و … مشغول می‌باشند و این دستگاه‌ها را به بازار مصرفی داخلی عرضه می‌نمایند. مقادیر بالایی ارز بصورت سالانه به همین فعالیت اختصاص می‌یابد و فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالین تجاری برخوردار است.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه‌های ماساژور از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه صادرات و واردات، هر زمان جویای شخص ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان می‌باشند تا با دادن وکالت به ایشان، انجام تشریفات گمرکی را با خیالی آسوده به نماینده قانونی خود بسپارند. این تشریفات گمرکی در واقع مراحل ترخیص کالا هستند که از سمت اداره گمرک برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. از مهم‌ترین این مراحل می‌توان به اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد که نقش اساسی در ترخیص کالا دارد. ترخیص کار باتجربه و ماهر مانند ترخیص‌کاران شرکت سلطان یاقوت، با استفاده از دانش خود در این زمینه می‌توانند راهنمای تجار کشورمان باشند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک برای ترخیص دستگاه‌های ماساژ از گمرک، لازم است برای دریافت و جمع‌آوری مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • دریافت مجوزهای فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
  • دریافت مجوز ارزی از دفتر تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای تخصیص ارز؛
  • دریافت مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه‌های ماساژور

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه‌های ماساژ از گمرک برابر 90191050 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه‌های ماساژور از گمرک

از گذشته تا به امروز تجارت و بازرگانی به دلیل سودآوری بسیاری که دارد مورد توجه افراد زیادی بوده است؛ اما تنها تعداد کمی از بازرگانان با تجربه و مهارت بالا موفق به کسب اعتبار و تداوم فعالیت در این امر سخت و زمان بر بوده‌اند. در صورتی‌که امروزه وجود شرکت‌های متخصص و ترخیص کار سبب شده است تا تاجران تازه کار نیز بتوانند با موفقیت امور بازرگانی خود را به سرانجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با دو دهه خدمت در امر بازرگانی و ترخیص کالا و بهرمندی از کارشناسان متخصص خود، آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می‌باشد. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک و.‌‌.‌. اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص دستگاه‌های ماساژور از گمرک می‌توانید با مشاوران ترخیص کار ما تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)