سلطان یاقوت

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی (راهنمای کامل)

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی مختص کالاهایی است که سبک هستند و صاحب کالا به صورت فوری به آن ها نیاز دارد و بهترین روش ترخیص هوایی می باشد.

راهنمای کامل ترخیص انواع کالاها از فرودگاه امام خمینی

راهنمای کامل ترخیص انواع کالاها از فرودگاه امام

موقعیت گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی در فرودگاه امام خمینی که در سی کیلومتری جنوب غربی تهران واقع شده قرار دارد این گمرک از مهمترین و معروف ترین گمرک هوایی ایران است که به عنوان مهمترین گمرک های خاورمیانه نیز شناخته می شود. این گمرک در خصوص تخلیه و بارگیری بار، انتقال بار، انبارداری بار و … تخصص دارد. و جالب است که در کارنامه خود سالانه حدود 99 هزار تن را جا به جا کرده و به همین دلیل یکی از پر رونق ترین گمرک های ایران می باشد و ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی بسیار کاربردیست.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

چه کالاهایی از طریق مرز هوایی جا به جا می شوند

معمولا کالاهایی که از نظر تعداد کم بوده و یا به زبان ساده تر حجم کمی دارند و سبک هستند از طریق مرزهای هوایی وارد و یا صادر می شوند. زیرا هزینه های تجارت و بازرگانی از طرق هوایی بسیار زیاد است. اما لازم است بدانید که کالاهای بزرگ نیز از طریق مرزهای هوایی جا به جا می شوند اما هزینه های زیادی دارند و مقرون به صرفه نمی باشد.

چه کالاهایی از طریق مرز هوایی ترخیص می شوند

چه کالاهایی از طریق مرز هوایی ترخیص می شوند

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی چگونه است

بهتر است بدانید که ساعت کار گمرک فرودگاه امام خمینی به صورت شبانه روزی بوده و این گمرک  به صادرات و واردات قطعی و خروج موقت و صادارت قطعی ، ترانزیت کالا ها، پست سریع و …. می پردازد.

ویژگی های ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی چیست

یکی از مهمترین ویژگی های گمرک فرودگاه امام خمینی و ترخیص کالا از این گمرک نزدیکی آن به تهران و فرودگاه مهرآباد می باشد. این نزدیکی به تهران به عنوان پایتخت ایران دسترسی آسانی برای جاده های ترانزیتی را به همراه دارد و موجب انتقال هرچه سریعتر محموله های گمرکی می شود. همچینی از انظر انبار داری می توان گفت انبار گمرک فرودگان امام خمینی مدرن ترین انبار کشور را برای نگهداری کالا های گمرکی دارد از مزایای انبار های این فرودگاه می توان به قفسه هایی با ارتفاع 15 متری اشاره کرد و یا انبارهای مسقف و مکانیزه با ایمنی بالا در برابر آتش سوزی همچنین انبارهای مجهز به سردخانه که ریسک فساد کالا را کمتر می کند.

ویژگی های ترخیص کالا از فرودگاه امام

ویژگی های ترخیص کالا از فرودگاه امام

لیست کالاهایی که می توان از گمرک فرودگاه امام وارد کرد

اکثر کالاهای سبک را می توان از گمرک فرودگاه امام خمینی به کشور وارد کرد از جمله آنها می توان به:

 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • سیگار و محصولات دخانیاتی
 • موبایل و لوازم جانبی آن
 • طلا و جواهرات
 • پارچه
 • اسباب بازی
 • لوازم خانگی
 • فرش های ماشینی
 • چسب
 • کامپیوتر و نوت بوک
 • دوربین های عکاسی
 • دوربین های مدار بسته
 • شیر آلات بهداشتی
 • لاستیک
 • و ….

اشاره کرد.

مطلب مرتبط: هر آنچه که باید درباره ترخیص کالا هوایی بدانید! برای خواندن این مطلب، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

قوانین و مقررات ترخیص کالا از گمرک امام خمینی همراه مسافر

طبق قوانین بار فرودگاه امام مسافران ورودی و خروجی از گمرک فرودگاه امام خمینی برای ترخیص کالا موظف به اظهار کالاهای همراه خود چه به صورت شفاهی  چه به صورت کتبی می باشند اگر غیر این باشد و اقدام به جاساز کردن کالا نمایند اما ماموران گمرک کالا را پیدا کنند کالا قاچاق به حساب می آید و طبق قوانین و مقررات با فرد برخورد می شود.

همچنین اشیای معمول همراه مسافر که ممکن است در طول سفر برای وی لازم باشد و به تشخیص گمرک تجاری  نباشد  معاف از مالیات می باشد. در گمرک ها معمولا دومسیر سبزو قرمز وجود دارد مسیر سبز نشان دهنده این است که مسافر کالایی برای اظهار ندارد ومسیر قرمز نشان دهنده داشتن کالایی برای اظهار و خروج یا ورود به کشور می باشد.

قوانین و مقررات ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

قوانین و مقررات ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

قوانین و مقررات گمرک خروجی فرودگاه امام برای کالاهای همراه افراد مقیم و یا اتباع خارجی

در خصوص کالاهای همراه مسافران مقیم ایران که قلمرو گمرکی کشور را ترک می کنند گمرک موظف است بخشی از کالاهای همراه وی که مجاز به خروج آنها می باشد را شناسایی و مشخص نماید تا در زمان ورود مجدد به کشور مجبور به پرداخت حقوق گمرکی نشود. اتباع خارجی که که در ایران زندگی می کنند در زمان خروج از کشور می توانند لوازم منزل متعارف خود را بدون ارائه مجوز و یا ارائه کارت بازرگانی از کشور خارج نمایند.

هزینه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

هزینه های ترخیص کالا از تمامی گمرک ها یکسان است و شامل حقوق گمرکی ، هزینه های بازرسی و آزمایشگاه کالا، هزینه های باربری و تخلیه و بارگیری بار، هزینه انبارداری فرودگاه امام  و ….. می باشد. که برای هر کالا باید محاسبه و به گمرک پرداخت شود.

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)