سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک

ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک

در صنعت پزشکی از تعداد بی‌شماری از وسایل و تجهیزات برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. یکی از دستگاه های مهم که در جراحی ویترکتومی کاربرد دارد، دستگاه ویترکتومی نام داشته و از کاربرد و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نیاز حوزه پزشکی کشور ما به دستگاه ویترکتومی عمدتا از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌شود و به همین دلیل قصد داریم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در جراحی ویترکتومی، به درمان اختلالات شبکیه و زجاجیه چشم می‌پردازند. شبکیه بخشی از چشم است که نورهای ورودی در آن متمرکز شده و وظیفه ارسال تصاویر، اشیاء و محیط پیرامون را به شکل پیام عصبی به سمت مغز برعهده دارد. زجاجیه نیز به بخش ژله‌ای و بی‌رنگ چشم گفته می‌شود که وظیفه حفظ شکل کروی آن را برعهده دارد. شبکیه در قسمت عقب کره چشم قرار دارد و زجاجیه بخش میانی جشم را پر می‌کند. در عمل جراحی ویترکتومی به کمک دستگاه، کل یا بخشی از زجاجیه برای از بین بردن کدورت زجاجیه تخلیه می‌شود و با محلول BSS جایگزین می‌گردد. در صورتی‌که تخلیه زجاجیه از بخش پیشین آن صورت بگیرد، به ویترکتومی قوامی و چنانچه بخش عمیق‌تری از آن تخلیه گردد، به ویترکتومی عمیق شهرت دارد. از عوارض ویترکتومی می‌توان به خونریزی، کاهش بینایی، عفونت، افزایش فشار چشمی، جداشدگی شبکیه، افزایش احتمال ابتلا به آب مروارید و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک، درادامه مقاله با ما همراه باشید.

دلایل نیاز به جراحی ویترکتومی چیست؟

بروز و مشاهده علائم زیر در چشم‌ها، نشان‌دهنده نیاز فرد به عمل جراحی ویترکتومی است:

 • رتینوپاتی دیابتی به‌خصوص در صورت وجود خونریزی و کشیدگی بر روی شبکیه
 • برخی از موارد جداشدگی شبکیه
 • عفونت بخش‎های داخلی کره چشم
 • جراحت شدید چشم
 • چروک شدگی ماکولا (ناحیه مرکزی شبکیه)
 • مشاهده سوراخ در ماکولا
 • بروز برخی اختلالات بعد از جراحی کاتاراکت
 • و …

واردات دستگاه ویترکتومی در ایران

انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با صنعت پزشکی و صنایع مربوط به آن، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه ویترکتومی در کشور ما عمدتا از مبداء چین، امارات متحده عربی، سوئیس، آمریکا، آلمان و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه ویترکتومی در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه ویترکتومی در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای واردات دستگاه ویترکتومی از گمرک

ترخیص کار گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک را دارد موظف است نسبت به دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های داخلی مربوطه اقدام کند:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه ویترکتومی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک برابر 90185010 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

شرح تعرفه: دستگاه ویترکتومی، فیکو و فیکو ویترکتومی و کاست تخلیه مربوطه.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با کادری از نیروهای متخصص و باتجربه ترخیص کار، سال‌هاست جهت همیاری با تاجران و بازرگانان کشورمان می‌کوشد و هدف این شرکت، کسب رضایت مشتری است. اکنون شرکت سلطان یاقوت از معتبرترین شرکت‌های تجاری و بازرگانی می‌باشد که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات مرسوم، به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد کسب مشاوره رایگان و همکاری در زمینه ترخیص دستگاه ویترکتومی از گمرک را دارید، می توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت ارتباط برقرار نمایید.