سلطان یاقوت

ترخیص بوق از گمرک

ترخیص بوق از گمرک

بوق عبارت است از یک وسیله که برای تولید صدا در مواقع خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوق‌ها به انواع بادی، الکتریکی و مکانیکی تقسیم می‌شوند. انواع بوق در کشور ما جزو کالاهای وارداتی می‌باشند. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص بوق از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. از بوق در خودروها، دوچرخه‌ها و سایر وسایل نقلیه استفاده می‌شود و این وسیله یکی از قطعات جانبی آن‌ها به شمار می‌رود که کاربردهای گوناگونی دارد. این وسیله درون خودروها بیشتر از جنبه حفظ ایمنی برخوردار است و مانند یک هشدار برای اطلاع‌رسانی عمل می‌کند. بوق به کار رفته در خودرو می‌تواند بادی و یا الکتریکی باشد. از بوق‌های بادی در خودروهای سواری و برقی، و از بوق‌های بادی در خودروهای سنگین استفاده می‌شود. فرکانس تولید صدا نیز درون خودروهای مختلف متفاوت بوده و به شرکت سازنده آن بستگی دارد. برخی خودروها دارای تک بوق هستند و تنها یک فرکانس صدا تولید می‌کنند ولی برخی دیگر از آن‌ها از جفت بوق برخوردار می‌باشند که در آن‌ها، ترکیب دو فرکانس با یک‌دیگر سبب بالا رفتن وضوح و شفافیت صدای بوق می‌گردد. دکمه بوق عمدتا در کنار دست راننده خودرو قرار گرفته و با فشردن آن می‌تواند جهت هشدار به خودروها و یا افراد حاضر در اطراف استفاده نماید. متاسفانه گاها شاهد استفاده نادرست از بوق خودرو هستیم و راننده از آن برای اعتراض و موارد غیرضروری استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که بوق زذن نابه جا و همچنین بوق زدن در مناطق ممنوعه همچون بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌ها، مشمول جریمه می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص بوق خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات بوق در ایران

انواع بوق خودرو و وسایل نقلیه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند که سالانه مقادیری ارز صرف خرید آن‌ها می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات و عرضه این کالا در بازار مصرفی از سود مناسبی برخوردار است. از این رو افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت و کسب درآمد می‌باشند.

واردات بوق در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، هند، ایتالیا، فرانسه، کره و … صورت می‌گیرد. پس از اعمال تحریم‌های گسترده از سوی آمریکا علیه کشورمان، واردات کالا و به‌طورکلی تجارت کشورمان با بسیاری از کشورهای جهان محدود شد. از این رو در حال حاضر دو کشور چین و امارات، بزرگ‌تریم شرکای تجاری ایران محسوب می‌شوند و هر ساله، مقادیر زیادی ارز صرف واردات کالاهای مورد نیاز در بازار مصرفی از این کشورها می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص بوق از گمرک

اداره گمرک ایران، برای ترخیص هر کالای تجاری از گمرک، یک سری قوانین و دستورالعمل‌های خاصی مطابق با کد تعرفه کالای مورد نظر وضع کرده است که اطلاع کامل و پیروی از این قوانین، برای ترخیص کار رسمی گمرک ضرورت دارد. از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های خاص داخلی و ارائه آن‌ها به اداره گمرک می‌باشد. ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی محصول مورد نظر، به لیست مجوزهای مورد نظر برای ترخیص کالای خود دست پیدا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص بوق از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بوق

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص بوق از گمرک اختصاص یافته است برابر 85123010 است که شامل حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 23 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بوق از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص بوق از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بوق از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص مدل  دوچرخه از گمرک
 • ترخیص مدل  خودرو از گمرک
 • ترخیص مدل بادی از گمرک
 • ترخیص مدل الکتریکی از گمرک
 • ترخیص مدل مکانیکی از گمرک
 • ترخیص مدل1011 از گمرک
 • ترخیص مدل حلزونی از گمرک
 • ترخیص مدل دیسکی از گمرک
 • ترخیص مدل بنزی از گمرک
 • ترخیص مدل لوکس و اسپرت از گمرک
 • ترخیص مدل تویوتایی کرولا اصلی از گمرک
 • ترخیص مدل گاوی از گمرک
 • ترخیص مدل پژویی از گمرک

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)