سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک

ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک

دستگاه نشاکار جزو ماشین‌های مورد نیاز در کشاورزی مکانیزه است که یکی از کاربردهای آن به کاشت نشاء برنج مربوط می‌شود. از این دستگاه برای انتقال نشا برنج به زمین اصلی استفاده می‌شود. تاجران و بازرگانان ایرانی در زمینه تجارت دستگاه نشاکار برنج مشغول به فعالیت بوده و سود مناسبی از این طریق به دست می‌آورند. به همین دلیل می‌خواهیم در ادامه این مقاله به موضوع ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. دانه برنج تامین‌کننده غذای بیش از نیمی از مردم جهان به ویژه در قاره‌های آسیا و آفریقا است و سومین محصول بزرگ کشاورزی در جهان محسوب می‌شود. به همین دلیل توجه به روش‌های کشت آن و همچنین تامین تجهیزات و ماشین‌های مورد استفاده در کشت برنج، از اهمیت بالایی برخوردار است. در فرآیند نشا برنج، بذر گیاه برنج را ابتدا در نواحی بخصوص از مزارع و شالیزارها و یا درون ظروف خاص پرورش داده و هنگامی که جوانه‌های برنج به گیاهان کوچک یا نشا تبدیل شدند، آن را به مکان کاشت اصلی انتقال می‌دهند. فرآیند نشاکاری برنج با دست نیز امکان‌پذیر است و در گذشته نیز بدین صورت انجام میشد. اما از آنجا که انجام این فرآیند بصورت دستی نیاز به زمان و زحمت فراوان دارد، کشاورزانی که مزارع کاشت برنج پهناور و بزرگ دارند، استفاده از وسایل مخصوص نشاکاری برنج را ترجیح می‌دهند. این وسایل نیز بصورت دستی و ماشینی موجود هستند که استفاده از نوع ماشینی آن سبب افزایش راندمان و سرعت کاشت برنج می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص دستگاه نشاکار برنج و همچنین ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

مزایای ماشین نشاکار برنج چیست؟

  • صرفه‌جویی در نیروی انسانی و انرژی صرف شده نسبت به روش دستی
  • افزایش سرعت و بازدهی رشد محصولات
  • بالا بودن دقت کاشت برنج نسبت به نیروی انسانی
  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
  • عمق کاشت یکسان و استاندارد برای تمامی دانه‌ها

واردات دستگاه نشاکار برنج در ایران

دستگاه نشاکار برنج جزو کالاهایی است که تولید آن توسط تولیدکنندگان داخلی صورت گرفته و واحدهایی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. مطابق آمار اداره گمرک در سال‌های اخیر، این شرکت‌ها موفق به عرضه بخشی از تولیدات خود به کشورهای همسایه از قبیل آذربایجان، ترکمنستان و ارمنستان شده‌اند.

با وجود تولیدات داخلی، همچنان در صنعت نشاکاری برنج در کشورمان نیاز به دستگاه نشاکار برنج احساس می‌شود. به همین تامین کنندگان اقدام به واردات دستگاه نشاکار برنج از کشورهای تولیدکننده خارجی نموده‌اند. واردات دستگاه نشاکار برنج عمدتا از مبداء کشورهای چین، جمهوری کره، ایتالیا و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز به این فعالیت تجاری اختصاص می‌یابد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک

ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک، از جمله امور تجاری است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. صادر کنندگان و واردکنندگان کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، نیاز به اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت دارد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه نشاکار برنج

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه نشاکار برنج برابر 84323110 است که دارای حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 21 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک

بطورکلی ترخیص کالا از گمرک، فرآیند پیچیده و تخصصی است که پیش نیاز آن، دانش و تجربه ترخیص کاری است. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، از این مهارت برخوردار بوده و بهترین یار و راهنمای واردکنندگان و صادرکنندگان برای انجام درست مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی می‌باشد. متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، قادر به ارائه خدمات در زمینه ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشند. در صورتی که قصد ترخیص دستگاه نشاکار برنج از گمرک را دارید، می‌توانید با شمار‌های درج شده در زیر تماس گرفته و جهت مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت، درخواست نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :