سلطان یاقوت

ترخیص پازل از گمرک

ترخیص پازل از گمرک

پازل‌ها را می‌توان در دسته اسباب‌بازی‌های سرگرم‌کننده و معمایی دانست که شامل سطح دشواری گسترده‌ای بوده و به همین دلیل برای انواع گروه‌های سنی مناسب است. این کالا در میان افراد مختلف از کودکان تا سالمندان کشور ما نیز طرفدار داشته و به همین علت بخشی از نیاز داخلی به انواع پازل‌های جذاب و متنوع در ایران از طریق واردات از شرکت‌های معتبر خارجی تامین می‌شود. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پازل از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. پازل بطورکلی شامل هر بازی معمایی است که ذهن انسان را به چالش می‌کشد و دامنه‌ گسترده‌ای از انواع وسایل بازی را در برمی‌گیرد. ایده کلی تمامی پازل‌ها به این صورت است که طرح کلی یک تصویر (منظره، شخصیت کارتونی، ساختمان‌ها، حیات وحش و …) در آن به قطعات و بخش‌های کوچک و آشفته و درهم تبدیل می‌شود و فرد باید تمامی این قطعات هم‌اندازه را بصورت منطقی و صحیح کنار یکدیگر قرار دهد تا تصویر اولیه مجددا ساخته شود. بازی پازل بخصوص در دوران کودکی برای رشد خلاقیت و توانایی‌های فکری و همچنین در دوران پیری برای جلوگیری از آلزایمر و فعال کردن بخش‌های مختلف مغز بسیار موثر و مفید است. نوعی از پازل‌ها که در کشور ما بیشتر رواج دارند، قطعات چهارضلعی هستند که هر ضلع از برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های دایره مانند تشکیل شده و وقتی قطعات درست در کنار هم قرار می‌گیرند، این برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌ها بصورت مکمل درآمده و در یکدیگر قفل می‌شوند. این پازل‌ها را می‌توان از انواع 35 تکه تا 1000 تکه یافت که باید مناسب سطح توانایی‌های فردی انتخاب شود. در ادامه مقاله به شرح چگونگی فرآیند تجارت و ترخیص پازل از گمرک ایران خواهیم پرداخت.

واردات پازل در ایران

تاجران و بازرگانان ایرانی برای جبران کمبودهای موجود در بازار مصرفی در سال‌های اخیر اقدام به واردات انواع پازل نموده‌اند و سالانه مقادیری ارز بدین صورت از کشورمان خارج می‌گردد.

این سرگرمی پرطرفدار انواع گوناگونی داشته و فعالیت در زمینه واردات و توزیع آن به بازار مصرفی داخلی از سود خوبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات پازل در ایران عمدتا از مبداء کشورهای ترکیه، چین، امارات متحده عربی، آلمان، اسپانیا و … صورت گرفته و به کشور ما تزریق می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پازل از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای طی کردن مراحلی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص پازل از گمرک را دارد، برای تخصیص ارز در این زمینه، موظف است نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق اقدام نماید.

همچنین ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، مشروط به اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت است.

برای ترخیص پازل از گمرک، اخذ مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان) نیز الزامی است.

تعرفه‌ گمرکی جهت ترخیص پازل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع پازل‌ها برابر 95030030 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 26 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پازل از گمرک

ترخیص انواع پازل از گمرک همانند تمام کالاهای دیگر نیازمند دانش و مهارت کافی ترخیص‌کاران ماهر است. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در زمینه ترخیص کالاهایتان از گمرک باید در انتخاب ترخیص‌کار و حق‌العمل‌کار دقت کرده و از قابل اطمینان و کاربلد بودن آن اطمینان حاصل کنید. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت مسمتر و مفید خود در عرصه بازرگانی توانسه است اعتماد و رضایت بازرگانان زیادی را به خود جلب نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع پازل از گمرک می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع پازل از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص پازل مکعبی از گمرک
 • ترخیص پازل جور کردنی از گمرک
 • ترخیص پازل جاگذاردنی از گمرک
 • ترخیص پازل برند رونز برگر از گمرک
 • ترخیص پازل برند ادوکا از گمرک
 • ترخیص پازل برند ریکوردی از گمرک
 • ترخیص پازل برند تریفل از گمرک
 • ترخیص پازل برند ماتیل از گمرک
 • ترخیص پازل برند رایا از گمرک
 • ترخیص جورچین از گمرک
 • ترخیص پازل دوبعدی از گمرک
 • ترخیص پازل سه‌بعدی از گمرک
 • ترخیص پازل جیگسا از گمرک
 • ترخیص پازل چوبی از گمرک
 • ترخیص پازل مقوایی از گمرک
 • ترخیص پازل پلاستیکی از گمرک
 • ترخیص پازل کودکان از گمرک
 • ترخیص پازل 1000 تکه از گمرک
 • ترخیص پازل با طرح‌های گوناگون از گمرک