سلطان یاقوت

ترخیص دستمال مرطوب از گمرک

ترخیص دستمال مرطوب از گمرک

دستمال مرطوب جزو کالاهایی است که در ایران، هدف صادرات و واردات واقع شده و هر ساله مقادیری ارز برای خرید و فروش آن در سطح بین‌المللی، میان کشور ما و سایر کشورها به گردش درمی‌آید. از این رو قصد داریم تا در مقاله پیش روی شما عزیزان، به شرح فرآیند ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. بدون شک، بهترین راه پاک کردن صورت از مواد آرایشی و یا سایر آلودگی‌ها، شست‌وشوی آن با ژل شست‌وشوی صورت و یا موارد مشابه است. اما حتما برای شما هم پیش آمده است که در محیطی که به آب و یا مواد شست‌وشوی صورت دسترسی ندارید، قصد تمیز کردن صورت خود را داشته باشید. در چنین شرایطی استفاده از دستمال مرطوب بهترین گزینه است. از این دستمال علاوه بر صورت، می توان برای تمیز کردن دست‌ها نیز استفاده کرد. در ترکیب دستمال مرطوب، موادی از قبیل آب، شوینده‌های ملایم، عصاره‌های گیاهی و گلیسیرین به کار رفته‌اند و قادر هستند تا به‌خوبی سطح پوست شما را پاکسازی نمایند. از آن‌جا که ممکن است استفاده مکرر از دستمال مرطوب، موجب بروز حساسیت پوستی و سایر مشکلات شود، توصیه می کنیم در صورت دسترسی به آب و مواد شوینده، از دستمال مرطوب استفاده نکنید. در ترکیب دستمال‌های مرطوب آرایشی و بهداشتی، نباید از الکل استفاده شود زیرا این ماده سبب خشکی شدید پوست و بروز آلرژی و حساسیت‌های پوستی می‌شود. به همین دلیل، هنگام خرید دستمال مرطوب، حتما به برند و کیفیت آن توجه نمائید. در ادامه، به شرح اطلاعات مفید در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستمال مرطوب از گمرک پرداخته‌ایم.

صادرات و واردات دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی در ایران

دستمال مرطوب یکی از کالاهای پرکاربرد در دنیای امروز است که در کشور ما نیز مورد استقبال قرار گرفته و تقاضا برای برندهای خارجی و باکیفیت این محصول در بازار مصرفی وجود دارد. واردات دستمال مرطوب در ایران از مبداء کشورهای یونان، ایتالیا، بلغارستان، ترکیه، چین، امارات متحده عربی، فرانسه و … صورت می‌گیرد.

از طرفی، برخی شرکت‌ها در داخل کشور ما نیز اقدام به تولید دستمال مرطوب جهت مصارف آرایشی و بهداشتی نموده و بخشی از بازار مصرفی داخلی را در دست گرفتند. محصولات تولیدی این شرکت‌ها، علاوه بر داخل کشور، به بازار مصرفی کشورهای همسایه نیز صادر می‌گردد و مقادیری ارز بدین ترتیب در چرخه اقتصادی کشورمان به گردش درمی‌آید. صادرات دستمال مرطوب از ایران، به کشورهای عراق، افغانستان، قطر، آذربایجان و … صورت می گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک

اداره گمرک ایران برای پیشگیری از بروز تخلفات در امور تجاری از جمله واردات، صادرات و ترخیص کالا، قوانین و مقررات خاصی را در نظر گرفته است. از جمله این قوانین، اخذ مدارک و مجوزات خاص می‌باشد که تاجر با ارائه آن‌ها اثبات می‌کند که فعالیت تجاری مورد نظر او قانونی بوده و مرتکب تخلف نشده است.

تمام مراحل ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزات، که اولین و مهم‌ترین مرحله آن می‌باشد، جزو وظایف ترخیص کار است. تاجران حرفه‌ای و باتجربه جهت تسریع عملیات ترخیص کالای خود، همواره از خدمات ترخیص کار معتبر بهره می‌برند. ترخیص کار شخصی است که از کارت بازرگانی اداره گمرک برخوردار بوده و به عنوان وکیل و نماینده قانونی تاجران، مشغول به فعالیت در زمینه‌های تجاری می‌باشد.

ترخیص کاری که می‌خواهد به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، برای ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک اقدام کند، باید مجوزهای لیست شده در زیر را از مراکز و سازمان‌های داخلی دریافت نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار برای تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی

کد 8 رقمی تعرفه که جهت ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک اختصاص یافته است، برابر 33079020 می‌باشد که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستمال مرطوب از گمرک

ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک، مانند هر کالای تجاری دیگری جزو امور تخصصی به شمار رفته و انجام آن جزو وظایف ترخیص کار رسمی اداره گمرک، همانند متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. این شرکت با سال‌ها تجربه در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، قادر است کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب از گمرک ترخیص نماید. تاجران و بازرگانان حرفه‌ای، از اهمیت انتخاب ترخیص کار معتبر و تاثیر آن در میزان سودآوری تجارت خود به خوبی آگاه هستند. اگر شما هم قصد ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک را دارید، برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستمال مرطوب آرایشی و بهداشتی از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص دستمال مرطوب نینو از گمرک
  • ترخیص دستمال مرطوب کامان از گمرک
  • ترخیص دستمال مرطوب نیوآ از گمرک
  • ترخیص دستمال مرطوب لافارر از گمرک
  • ترخیص دستمال مرطوب دافی از گمرک
  • ترخیص دستمال مرطوب پنبه ریز از گمرک
  • ترخیص دستمال مرطوب نیوساد از گمرک