سلطان یاقوت

ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک

ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک

بیکینگ پودر، که در زبان انگلیسی به Baking Powder مشهور است، یک کالای پرمصرف در سراسر جهان از جمله کشور ماست. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش روی شما عزیزان به موضوع ترخیص بیکینگ پودر از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. بیکینگ پودر را یک عامل ورآورنده شیمیایی می‌شناسند که از یک پودر قلیایی، یک نمک اسیدی و نوعی نشاسته خنثی تشکیل شده است. خاصیت ور آوردن خمیر در بیکینگ پودر، ناشی از ترکیب اجزاء اسیدی و قلیایی موجود در ترکیب این ماده است. نشاسته نیز که غالبا نشاسته ذرت یا سیب زمینی است، نقش جذب رطوبت و ماده نگهدارنده پودر تا زمان استفاده از بیکینگ پودر را برعهده دارد. عمده‌ترین و رایج‌ترین کاربرد بیکینگ پودر، جهت پف کردن و سبک و کرکی شدن بافت کیک و شیرینی‌هاست. تمامی محصولات نانوایی و قنادی که ماده اولیه تشکیل دهنده آن‌ها، نوعی خمیر شل است (از جمله کلوچه، پن‌کیک، نان و …)، برای پف کردن نیاز به اضافه کردن مقداری بیکینگ پودر دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک ایران، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

صادرات و واردات بیکینگ پودر آماده در ایران

صادرات و واردات دو پایه اصلی تجارت هستند که سبب گردش و رونق اقتصاد در کشورهای جهان می‌شوند. در کشور ما، بیکینگ پودر آماده، هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد و تاجران و بازرگانان به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند. تولیدات ایران در زمینه بیکینگ پودر، از جایگاه مناسبی برخوردار بوده و سالانه مقادیری از این محصول به کشورهای خارجی از قبیل افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و … صادر می‌شود و این فرآیند موجبات ورود ارز به کشور را فراهم می‌کند.

از طرفی، کمبودهای موجود در بازار مصرفی کشورمان در زمینه بیکینگ پودر آماده، از طریق واردات این محصول از کشورهای ترکیه و آلمان صورت می‌گیرد. جالب است بدانید، میزان صادرات بیکینگ پودر در ایران، بسیار بیشتر از واردات آن است.

قوانین مربوط به تجارت بیکینگ پودر آماده در ایران

تاجران و بازرگانان که قصد فعالیت در زمینه واردات و صادرات بیکینگ پودر آماده را دارند، لازم است به قوانین و مقرراتی که از سمت اداره گمرک در این راستا وضع شده‌اند، عمل نمایند:

  • ورود بیکینگ پودر آماده موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب سال 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

مجوزات لازم جهت ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای طی نمودن مراحلی است که به آن، تشریفات گمرکی گفته می‌شود. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند. لیست این مجوزها را می‌توان از روی کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، یافت.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بریا مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بیکینگ پودر آماده

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بیکینگ پودر آماده برابر 21023000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 4 برخوردار می‌‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک

در حال حاضر که تنوع کالاهای تجاری و بازرگانی شدیدا زیاد شده و قوانین و مقررات واردات و صادرات پیچیده‌تر از قبل شده است، همکاری با ترخیص کار باتجربه و ماهر برای هر فعال تجاری ضرورت دارد. هدف و شعار شرکت سلطان یاقوت، بهبود مسیر تجارت برای وارد کنندگان و صادر کنندگان گرامی کشورمان می‌باشد. این شرکت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش است امور بازرگانی شما عزیزان را در کمترین زمان و حداقل هزینه به انجام برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با ترخیص کار گمرک شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بیکینگ پودر آماده از گمرک، می‌توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید :

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)