سلطان یاقوت

ترخیص جرثقیل از گمرک

ترخیص جرثقیل از گمرک

جرثقیل یکی از ماشین آلات و وسایلی است که برای ساخت و ساز انواع ساختمان ها و راه ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای واردات جرثقیل در انواع مختلف 25 تنی و حتی وزن بیشتر و بالاتر برای نوع مستعمل و دست دوم آن به کشور آزاد شده است. جرثقیل ها بر اساس بازوی به دو نوع تقسیم بندی می شود: بازوهای هیدرولیکی و یا کابلی با قرقره از نظر حرکتی جرثقیل ها به سه دسته متفاوت بازوهای گردانی، بازوهای نیمه گردان و بازوهای ثابت تقسیم بندی می شود. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم داد.

در خصوص انواع جرثقیل می توان به جرثقیل های سقفی، جرثقیل های دروازه ای، جرثقیل بازویی، جرثقیل برجی و ….  اشاره کرد. از جرثقیل های سقفی برای انتقال ابزار و وسایل سنگین استفاده می شود. این جرثقیل دارای طنابی قطور و ضخیم است که یکی از مهمترین اجزای این این جرثقیل می باشد. جرثقیل دروازه ای یکی از جرثقیل های مهمی است که همیشه در خصوص واردات آن همیشه بحث و گفتگو وجود دارد. جرثقیل های دروازه ای به دو صورت نیم دروازه ای و یا دروازه ای کامل در دسترس است از این نوع جرثقیل در مکان های باز و بدون سقف استفاده می شود. نوع دیگر جرثقیل ها جرثقیل های بازویی است که به دلیل ساختاری که دارند می توان به صورت جدا جدا یعنی ستونی و دیواری هم می توان استفاده کرد همچنین از این نوع جرثقیل در انبارها برای جابه جایی کالا و یا برای جابه جایی های سنگین در خطوط مونتاژ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگری از جرثقیل که به نام جرثقیل برجی معروف است از این نوع جرثقیل برای امور ساختمانی در ساختمان ها و برج ها مرتفع و بلند مرتبه استفاده می شود. این نوع از جرثقیل ها به دلیل داشتن ارتفاع و شعاع زیاد برای ساخت ساختمان های بلند و مرتفع مناسب است و همزمان با افزایش ارتفاع ساختمان ارتفاع می گیرد.

تعرفه گمرکی برای واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک

برای ترخیص کالا از گمرکات کشور نیاز به داشتن تعرفه گمرکی می باشد تا تمامی امور کالا از به راحتی انجام شود و هزینه های ان پرداخت گردد به عنوان مثال برای دست یابی به تعرفه گمرگی جرثقیل سقفی با تکیه گاه ثابت باید به ردیف 84261100 مراجعه نمایید. برای تعرفه گمرکی انواع جرثقیل های شاسی دار متحرک با چرخ های لاستیکی باید به ردیف  84261200 از کتاب قوانین واردات و صادرات مراجعه نمایید. برای دریافت کد تعرفه گمرکی انواع جرثقیل های برجی به ردیف 84262000 کتاب قوانین واردات و صادرات مراجعه نمایید. کد تعرفه گمرکی جرثقیل های چهارطاقی در ردیف 84263000 قرار دارد. و کد تعرفه گمرکی چهار طاقی لاستیک دار در ردیف 84262000 می باشد.

واردات جرثقیل از چه کشور هایی و با چه مدارکی می باشد؟

لازم است بدانید که بیشتر واردات جرثقیل از گمرک به کشور از طرف کشور های چین و یا آلمان می باشد. برای واردات هر نوع کالایی به کشور یک سری از مدارک مورد نیاز است که مختص همان کالا می باشد. به عنوان مثال برای ترخیص جرثقیل از گمرک های کشور نیاز به اخذ مجوز هایی می باشد و یا حتما باید اصل کارت بازرگانی و کپی آن را به گمرک ارائه نمایید. در ادامه برخی دیگر از مدارک از جمله بیمه نامه، بارنامه، گواهی مبدا، فاکتور خرید کالا، بیمه های گمرکی و ….. اما باید به این نکته توجه کنید در خصوص قوانین و مقررات تجارت و بازرگانی کالای مورد نظر باید از قبل به مطالعه بخشنامه های صادر شده در این خصوص بپردازید. تا درزمان ترخیص دچار مشکل نشده و یا از متخصصین در امر ترخیص کالای مورد نظر کمک بگیرید تا ترخیص کالایی سریع و کم هزینه داشته باشید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تخصص و تجربه در خصوص ترخیص انواع کالاها در خدمت شماست. همکاران زبده  و مجرب این شرکت آماده عهده گیری تمامی امور تجاری و بازرگانی، صادرات و واردات و همچنین انجام تشریفات گمرکی شما تاجران محترم می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص جرثقیل از گمرک می توانید با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت به صورت کاملا رایگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)