سلطان یاقوت

ترخیص صفحه کلید یا کیبورد از گمرک

ترخیص صفحه کلید یا کیبورد از گمرک

کیبورد در انگلیسی و صفحه کلید در فارسی، نام یکی از قطعات اساسی و پرکاربردترین تجهیزات جانبی کامپیوتر است و برای تعامل با کامپیوترها و سیستم‌ها طراحی شده است. در کشور ما کمبودهایی در زمینه صفحه کلید یا کیبورد وجود دارد و از این رو تاجران و بازرگانان به واردات صفحه کلید از کشورهای خارجی و تزریق آن به بازار مصرفی داخلی مشغول می‌ باشند. به همین سبب، در مقاله امروز قصد داریم به شرح فرآیند ترخیص کیبورد از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت است. برای تولید صفحه کلید از ماشین‌های تحریر قدیمی الهام گرفته‌اند و این وسیله دارای تعداد زیادی دکمه است که مطابق استاندارد خاصی در کنار هم چیده شده‌اند. بر روی هر دکمه یک نماد خاص و نشانگر علامت درج شده و با فشردن دکمه اطلاعات مربوط به آن نماد از جمله حروف الفبا، اعداد و یا علائم خاص بر روی صفحه کامپیوتر نقش می‌بندد. در برخی موارد نیز برای وارد کردن یک نماد خاص، به فشردن دو یا چند دکمه به صورت هم‌زمان نیاز داریم. در سراسر دنیا کیبورد را به عنوان یکی از تجهیزات ورودی کامپسوترها می‌شناسند. کیبوردهای قدیمی به وسیله کابل مخصوص به سیستم متصل می‌شدند؛ ولی امروزه کیبوردهای جدید به بازار آمده‌اند که بدون سیم بوده و با بلوتوث یا وایرلس عمل می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص صفحه کلید از گمرک ایران، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات صفحه کلید یا کیبورد در ایران

در داخل کشور ما نیز چندین شرکت برای تولید تجهیزات کامپیوتری از قبیل کیبورد تاسیس شده‌اند ولی تولیدات این شرکت‌ها پاسخگوی نیاز بازار مصرفی نبوده و همچنان نیازمند واردات کیبورد از برندهای معتبر خارجی هستیم. هر ساله مقادیر زیادی از ارز کشورمان برای واردات تجهیزات کامپیوتری و لوزام و قطعات آن‌ها از کشور خارج می‌شود. فعالیت در زمینه خرید و واردات صفحه کلید یا کیبورد در کشورمان، از سود خوب و مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

طبق آمار ارائه شده از اداره گمرک، بیشترین میزن واردات صفحه کلید یا کیبورد از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، سنگاپور، تایوان، ترکیه و … صورت گرفته است. مدرن‌ترین و معتبرترین برندهای تولید تجهیزات کامپیوتری از قبیل کیبورد در کشورهای اروپایی و امریکایی واقع شده‌اند؛ ولی متاسفانه به علت تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، امکان واردات مستقیم این محصولات وجود ندارد و تاجران و بازرگانان مجبورند نیاز بازار مصرفی کشور ما را از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص صفحه کلید یا کیبورد از گمرک

تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص صفحه کلید یا کیبورد از گمرک را دارد باید نسبت به گرفتن مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

 • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و یا هر نوع دیگر
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص صفحه کلید یا کیبور

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص صفحه کلید یا کیبورد برابر 84716010 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص صفحه کلید یا کیبورد از گمرک

ترخیص صفحه کلید یا کیبورد از گمرک، مانند هر محصول بازرگانی دیگری جزو امور تخصصی به شمار رفته و انجام آن جزو وظایف ترخیص کار رسمی اداره گمرک، همانند متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. این شرکت با سال‌ها تجربه در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، قادر است کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب از گمرک ترخیص نماید. تاجران و بازرگانان حرفه‌ای، از اهمیت انتخاب ترخیص کار معتبر و تاثیر آن در میزان سودآوری تجارت خود به خوبی آگاه هستند. اگر شما هم قصد ترخیص کیبورد از گمرک را دارید، برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص صفحه کلید و کیبورد از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص کیبورد تسکو از گمرک
 • ترخیص کیبورد گرین از گمرک
 • ترخیص کیبورد ای فور تک از گمرک
 • ترخیص کیبورد لاجیتک از گمرک
 • ترخیص کیبورد ریزر از گمرک
 • ترخیص کیبورد مایکروسافت از گمرک
 • ترخیص کیبورد وریتی از گمرک
 • ترخیص کیبورد جنیوس از گمرک
 • ترخیص کیبورد فراسو از گمرک

 

5/5 - (1 امتیاز)