سلطان یاقوت

ترخیص مدادتراش و تیغه آن از گمرک

ترخیص مدادتراش و تیغه آن از گمرک

مدادها جزو قدیمی‌ترین ابزار تحریر و نقاشی محسوب می‌شوند که در گذشته برای تیز کردن و تراشیدن نوک آن از چاقو یا کاغذ سنباده استفاده میشد. بعدها وسیله‌ای اختراع شد که به آن مداد تراش، خود تراش یا تراش گفته می‌شود و به کمک آن می‌توان به‌راحتی نوک مدادها را تراشید. با گذشت زمان انواع مختلف تراش‌ها ساخته شده و به بازار مصرفی کشورهای سراسر جهان عرضه شدند. تجارت در زمینه مدادتراش در کشور ما رواج داشته و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص مداد تراش و تیغه آن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت محسوب می‌شود. بدنه تراش‌های امروزی از جنس پلاستیک یا آلومینیوم بوده و دارای یک محفظه مخروطی شکل با یک تیغه در لبه آن می‌باشد که مدادها داخل آن چرخانده میشود و قسمت اضافی از شیار کنار تیغه بیرون ریخته می‌شود. برخی تراش‌ها حاوی یک مخزن هستند که قسمت تیغه رو به مخزن قرار گرفته و سبب می‌شود تا آشغال‌های تراشیده شده در داخل مخزن جمع شوند. تراش‌های رومیزی نیز یکی از انواع تراش‌های رایج است که بصورت سیلندر ساخته شده و قابلیت نصب در سطوح مختلف مانند میز را دارد و ساختار آن به‌گونه‌ای است که با پیچاندن دسته نصب شده بر آن، مداد تراشیده می‌شود. برخی دیگر از مدادتراش ها به صورت الکتریکی بوده و در ساخت آن از موتور الکتریکی استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص مدادتراش از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات مدادتراش و تیغه آن در ایران

تراش‌های موجود در بازار مصرفی کشور ما که از تیغه و پایه از جنس پلاستیک، فلز و … تشکیل شده‌اند و جهت اهداف آرایشی و تحریری به کار می‌روند، عمدتا وارداتی بوده و از طریق خرید از کشورهای خارجی تامین می‌شوند. سالیانه مقادیر بالایی ارز برای خرید مدادتراش و تیغه آن از کشور خارج می‌شود.

بیش از 80 درصد این واردات از مبداء کشور چین و مابقی آن از کشورهای امارات متحده عربی، آلمان، ژاپن و … صورت می‌گیرد.

چین از کشورهای مطرح دنیا در زمینه تولید محصولات گوناگون از جمله انواع مدادتراش است که محصولاتی ارزان قیمت، باکیفیت و استاندارد را با حجم بالا تولید نموده و به کشورهای سراسر جهان صادر می‌نماید. امارات نیز از دیگر کشورهای فعال در این زمینه است که به علت نزدیکی با ایران، حمل کالا از این کشور را با قیمت به‌صرفه و مناسب امکان‌پذیر می‌کند. از این رو واردکنندگان ایرانی عمدتا واردات چتر نجات از مبداء این 2 کشور را ترجیح می‌دهند.

مجوزهای لازم برای ترخیص مدادتراش و تیغه آن از گمرک

در تمام کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص مدادتراش و تیغه آن از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار اقدام نماید.

همچنین دریافت و ثبت شناسه کالا برای ترخیص مدادتراش از گمرک، الزامی است.

تعرفه گمرکی برای ترخیص مدادتراش و تیغه آن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص مدادتراش و تیغه آن برابر 82141010 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 برخوردار بوده و حقوق ورودی آن در گمرک، برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مدادتراش و تیغه آن از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود به عنوان ترخیص کار، موفق به کسب رضایت مشتریان خود بوده و هم‌اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کشورها در زمینه امور تجاری و بازرگانی مبدل شده است. در این شرکت، از نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه کمک گرفته شده است تا همگی در راستای انجام امور تجاری تاجران و بازرگانان کشورمان در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب تلاش کنند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص مدادتراش و تیغه آن از گمرک دارید، می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های زیر، از مشاوره رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تراش از گمرک، عبارتند از:

 • ترخیص مداد تراش فکتیس از گمرک
 • ترخیص مداد تراش پنتر از گمرک
 • ترخیص مداد تراش اونر از گمرک
 • ترخیص مداد تراغش استدلز از گمرک
 • ترخیص مداد تراش کنگو از گمرک
 • ترخیص مداد تراش فابر کاستل از گمرک
 • ترخیص مداد تراش دستی از گمرک
 • ترخیص مداد تراش برقی از گمرک
 • ترخیص مداد تراش رومیزی از گمرک
 • ترخیص تیغه مداد تراش از گمرک
 • ترخیص تراش آرایشی از گمرک
 • ترخیص تراش فانتزی از گمرک
 • ترخیص تراش پلاستیکی از گمرک
 • ترخیص تراش فلزی از گمرک
 • ترخیص مداد تراش مخزن‌دار از گمرک
 • ترخیص مداد تراش دوتایی از گمرک
 • ترخیص تراش تخصصی از گمرک

بیشتر بخوانید :