سلطان یاقوت

ترخیص کوره دندان‌سازی از گمرک

ترخیص کوره دندان‌سازی از گمرک

کوره‌های دندانسازی جزو پرکاربردترین تجهیزات لابراتوارهای دندانپزشکی هستند و از آنها برای ساخت و قالب گیری مواد استفاده می‌شود. در کشور ما کمبود صنعت دندان‌پزشکی به این تجهیزات از طریق واردات تامین شده و فرآیند ترخیص آن از گمرک از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص کوره دندان‌سازی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. دندان انسان ممکن است در اثر حوادث مختلف از بین برود یا بخشی از آن آسیب دیده و به بازسازی و ترمیم نیاز داشته باشد. در این موارد دندان‌پزشکان با استفاده از مواد اولیه و تجهیزات گوناگون اقدام به ساخت روکش‌ و یا ترمیم دندان می‌نمایند. بافت دندان‌های اصلی انسان از جنس سرامیک است و به همین جهت برای بازسازی عملکرد بسیاری از بخش‌های فوقانی دندان، از سرامیک استفاده می‌شود که یکی از پرمصرف‌ترین سرامیک‌ها در این زمینه، زیرکونیا است. مواد سرامیکی در ابتدا به شکل پودر هستند و برای آنکه خواص خود را یافته و شکل‌پذیری و استحکام آن‌ها تقویت شود، به حرارتی پایین‌تر از نقظه ذوب خود نیاز دارند. دندان پزشکان پودر سرامیکی را در دستگاه مخصوص به نام کوره دندان‌سازی قرار می‌دهند و در این فرآیند مواد پودری پس از قرار گرفتن در معرض حرارت به یکدیگر چسبیده و برای ساخت و قالب‌گیری آماده می‌شوند. در تولید اغلب کوره‌های دندانسازی ورقه‌های فولادین به کار رفته است و عملیات انتقال حرارت توسط المنت‌ها یا کویل‌های مولد حرارت صورت می‌گیرد. یک کوره دندان‌سازی خوب و باکیفیت قابلیت پخت انواع پودر و حتی ذوب فلزات مختلف را دارا می‌باشد. از دیگر کاربردهای کوره‌های دندان‌سازی می‌توان به اکسید کردن زیرساخت‌های فلزی برای آمادگی جهت سوزاندن ظروف چینی، ذوب کردن سرامیک و یا سوزاندن لکه و لعاب اشاره کرد. در ادامه مقاله به به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کوره دندان‌سازی از گمرک پرداخته‌ایم.

واردات کوره دندان‌سازی در ایران ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍

تولیدکنندگان ایرانی در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سمت آمریکا، قادر به واردات لوازم و تجهیزات اولیه خطوط تولید نیستند و بنابراین محصولات تولیدی این واحدها نیز کاهش یافته است. کمبود موجود در بازار مصرفی به این محصولات، که امکان تولید داخل ندارند یا تولیداتی داخلی کمتر از میزان عرضه به بازار است، از طریق واردات از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان زیادی در کشور ما به واردات فرآورده‌های دندان‌سازی مشغول هستند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

واردات فرآورده‌های دندانسازی از جمله کوره دندان‌سازی عمدتا از مبداء کشورهای اروپایی مانند آلمان، کانادا، فرانسه و گاهی امریکا و چین صورت می‌گیرد. تجارت و بازرگانی این کالا منوط به رعایت قوانین و مقررات صادر شده در بخشنامه‌ها است.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کوره دندان‌سازی از گمرک

افرادی که با دنیای تجارت آشنایی دارند، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کوره دندان سازی از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص کوره دندان‌سازی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کوره دندان‌سازی برابر 85141910 است که دارای حقوق ورودی ۷٪‌ و اولویت کالایی ۲۵ می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کوره دندان‌سازی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه امور گمرکی از جمله ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و به ویژه ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور، آماده ارائه خدمات و همکاری با فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. از مزایای همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و کاربلد این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد. این شرکت متعهد می‌شود تا از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا، راهنما و همراه شما عزیزان باشد. در صورتی که قصد ترخیص کوره دندان سازی از گمرک را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

  • ترخیص کوره‌های سرامیکی دندان‌سازی
  • ترخیص کوره‌های ترکیبی دندان‌سازی
  • ترخیص کوره‌های پخت دندان‌سازی
  • ترخیص کوره‌های شیشه‌ای دندان‌سازی