سلطان یاقوت

ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک

ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک

ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک، در دایره خدمات قابل ارائه‌ی شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و جزو پروسه‌های تجاری فعال در کشور ما محسوب می‌شود. امروزه استفاده از شیشه در بخش‌های مختلف ساختمان‌ها و دکوراسیون داخلی گسترش یافته و به دلایلی همچون وزن کمتر نسبت به سایر مصالح، زیبایی، سهولت نصب و امکان تولید سفارشی، کاربردهای فراوانی دارد. از انواع شیشه می‌توان در بخش‌های مختلف از جمله در، سقف، بالکن، کابین دوش، نورگیر و غیره استفاده کرد که علاوه بر زیبایی، مزایای دیگری همچون عایق صدا و گرد و خاک، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، جنبه دکوراتیو و تزئینی و … را دارد. بطورکلی، شرکت‌های سازنده شیشه برای کاربردهای معماری موظف هستند این شیشه‌ها را در ابعادی مطابق با قوانین شهرداری و استانداردهای ملی ساختمان‌ها تولید نمایند تا ایمنی لازم تامین گردد. در مواردی که بنابر نیاز، شخص بخواهد از شیشه‌هایی با ابعاد و اندازه‌های خاص و بزرگ تر از حد استاندارد در بنای خود استفاده نماید، باید از شیشه‌هایی به نام شیشه جام استفاده نماید. فرآیند تولید و حمل این نوع شیشه‌ها به سبب اندازه بزرگ آن‌ها، دارای دشواری‌های فراوانی بوده و نیاز به دستگاه‌ها و خودروهای مخصوصی می‌باشد تا از شکستن آنها جلوگیری شود. کوره‌های تولید شیشه جام در دو نوع عمودی و افقی وجود دارند که هر کدام روند کار مختص به خود را دارند و اندازه مشخصی از شیشه را تولید می کنند. در ادامه مقاله قصد داریم به جنبه‌ی تجاری شیشه جام بزرک و نحوه ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک بپردازیم.

شیشه جام بزرگ سکوریت چیست؟

برای تولید شیشه جام با اندازه‌های بزرگ، بهترین گزینه استفاده از شیشه سکوریت است. دلیل مقاومت بالای شیشه سکوریت، شوک دمایی است که در فرآیند تولید به شیشه وارد می‌گردد. برای ساخت شیشه سکوریت، ابتدا آن را تحت دمای بسیار بالا ذوب نموده و پس از طی مراحل سطح‌سازی آن را در دمای بسیار پایین قرار می‌دهند. هدف از انجام این کار وارد شدن شوک دمایی به شیشه و افزایش مقاومت مکانیکی آن است. شیشه سکوریت در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم بوده و ایمنی بالایی برای محصولات ساخته شده از آن فراهم می‌کند. از آن‌جا که شیشه جام دارای اندازه‌های بزرگ است، کارخانه سازنده موظف به تضمین ایمنی آن بوده و به همین منظور به طور گسترده از شیشه سکوریت استفاده می‌کنند. احتمال شکستن این شیشه‌ها بسیار کم است و به همین جهت به شیشه‌های نشکن معروف هستند؛ ولی با این حال در صورت شکستن به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل شده و قدرت برش و آسیب رساندن را ندارند. شیشه سکوریت و نشکن، الزامات استانداردهای بین المللی درباره شیشه ایمنی را کاملا برآورده می‌سازد.

صادرات و واردات شیشه جام بزرگ در ایران

فرآیند تولید شیشه به انرژی زیاد و همچنین مواد اولیه همچون سیلیس نیاز دارد. از آن‌جا که در کشور ما انواع انرژی‌های طبیعی همچون گاز و همچنین سیلیس به فراوانی یافت می‌شوند، درنتیجه ظرفیت بالایی برای تولید شیشه وجود دارد. کارخانه‌های زیادی در ایران مشغول به تولید انواع شیشه هستند و برای تامین مواد اولیه خود از منابع داخلی استفاده نموده و نیاز به واردات آن‌ها حس نمی‌شود. در حال حاضر صادرات شیشه تولید ایران، به 31 کشور جهان همچون ترکیه، هند، عراق، ایتالیا و برخی از کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد؛ اما عمده صادرات شیشه ایران به کشورهای همسایه است.

در برخی مواقع تولیدات داخلی جهت پوشش نیاز صنایع مصرفی در زمینه انواع شیشه از جمله سکوریت کافی نبوده و واردکنندگان در کشور ما برای تامین نیاز داخلی به خرید این محصولات از کشورهای خارجی تولیدکننده همچون چین روی می‌آورند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک

در کشور ما سازمانی به نام گمرگ جهت بررسی و کنترل کالاهای صادراتی و وارداتی تشکیل شده است. این اداره برای هر کالای تجاری یک کد تعرفه و مجوزاتی مشخص کرده است که اخذ آن‌ها جهت صدور مجوز ترخیص کالا ضروریت دارد. وظیفه ترخیص کالا برعهده‌ی شخص مورد تایید اداره گمرک، یعنی ترخیص کار است که از طریق شرکت در آزمون حق‌العمل‌کاری تعیین سطح شده و پس از کسب نمره مناسب، به او گواهی‌نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی اعطاء می‌گردد. کارگزار گمرکی با داشتن این گواهی نامه اجازه فعالیت در زمینه امور تجاری به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان را دارد. از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل ترخیص کالا، می توان به دریافت مجوزها از سازمان‌های خاص اشاره کرد که جز با بهره‌گیری از دانش و مهارت بالای ترخیص کار رسمی و معتبر اداره گمرک، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

مجوزهایی که جمع‌آوری آن‌ها برای ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک ضرورت دارد، شامل موارد زیر هستند:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک برابر 70052190 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص شیشه سکوریت از گمرک برابر 32074090 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص شیشه جام لبه کار شده برابر 70060090 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک

تاجران و بازرگانان عزیزی که قصد ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک را دارند، می‌توانند صفر تا صد مراحل آن‌ را با خیالی راحت به کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بسپارند. این شرکت در زمینه انجام امور تجاری، سابقه طولانی و درخشانی داشته و این امور را در کوتاه‌ترین زمان و با صرف کمترین هزینه ممکن به انجام می‌رساند. در صورت تمایل به کسب مشاوره رایگان و همچنین ثبت درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیشه جام بزرگ از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034