سلطان یاقوت

بخشنامۀ گمرکی و هرآنچه راجب به آن باید بدانید.

بخشنامه‌های گمرکی مجموعه قوانین و مقرراتی هستند که سازمانها و ارگانهای ذی ربط بر اساس وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور برای کالاهای خاص تدوین می‌کنند. در ادامه به توضیحات بیش‌تر در این زمینه می‌پردازیم.

ترخیص کالا و بخشنامۀ گمرکی

ترخیص کالا یکی از مراحل مهم در تجارت و بازرگانی است و بسیاری از مردم به دلیل عدم آشنایی با مراحل و بخشنامه‌های گمرکی از این پروسه واهمه دارند. باید بدانید که ترخیص کالا کلیه مراحل و اقداماتی ست که صاحب کالا یا نمایندۀ قانونی او باید جهت آزاد سازی کالاهای تجاری و بازرگانی انجام دهد.

پروسۀ ترخیص کالا مراحل زمان بر و طاقت فرسایی دارد. بخشنامه‌های گمرکی و قوانین و مقرراتی که باید رعایت شود  بطور مداوم در حال به‌روز رسانی هستند همین مورد بر زمان بر بودن این پروسه می‌افزاید. بهتر است که صاحبان کالا این امور را به افراد زبده و کاردان بسپارند تا در گمرک برای ترخیص کالا دچار مشکل نشوند و ترخیص سریع و به موقع را تجربه نمایند. زیرا هرچه مراحل ترخیص کالا سریعتر انجام شود کالا زمان کمتری در انبارهای گمرک می‌ماند و این مورد برای صاحب کالا بسیار سودمند است.

بخشنامه‌ها، اسناد و مدارک تشریفات گمرکی

مدارک ترخیص کالا واردات یا صادارت باید به صورت فیزیکی و یا الکترونیک آماده و ثبت شوند. تهیه مدارک و آماده سازی و ثبت آن‌ها در سیستم‌های الکترونیک و همچنین پرداخت هزینه‌های مالیات حقوق گمرکی، سود بازرگانی و … به ظاهر ساده می‌آیند اما در عمل پیچیده و طاقت فرسا هستند. از همین رو انجام این اقدامات را باید به ترخیص کار و یا حق العمل کار کاردان و زبده بسپارید.

مدارک لازم برای اظهار کالا

مراحل اظهار کالا در گمرک منوط به ارائۀ مدارکی از جمله اخذ مجوزاتی که در بخشنامه‌های گمرکی به آنها توصیه شده است، مانند گواهی بهداشت، استاندارد، انرژی اتمی، قرنطینه نباتی. در زمان اظهار کالا حتما باید اطلاعات لازم و کافی را در خصوص بخشنامه‌های گمرکی صادر شده در خصوص آن کالای خاص را داشته باشید. از دیگر مدارک مورد نیاز برای اظهار کالا می‌توان به کپی کارت بازرگانی، بارنامه، ترخیصیه، گواهی مبداء، فاکتور خرید، پروفروما، لیست عدل بندی، بیمه نامه کالا، کاتالوگ و بروشور کالا در صورت وجود، قبض انبار، وکالتنامۀ رسمی برای حق العمل کار یا ترخیصکار و … اشاره کرد.

تکمیل فرم الکترونیک چگونه است؟

لازم است بدانید که برای تکمیل فرم‌ها در سامانه‌های الکترونیک تجارت فرامرزی باید بسیار دقت کنید. زیرا مبلغ حقوق ورودی که پرداخت می‌کنید یکی از اطلاعات با‌اهمیت در اظهارنامه‌ها است و اگر اشتباهی در این خصوص صورت بگیرد دوباره باید نسبت به پرداخت این حقوق ورودی اقدام نمایید. می‌توانید به عنوان صاحب کالا تکمیل اطلاعات را برعهده بگیرید و یا می‌توانید این کار را به نمایندۀ قانونی خود بسپارید. با توجه به توضیحات ارائه شده برای تکمیل فرم اظهار نامه باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بدون هیچ مشکل و اشتباهی فرم تکمیل کنید تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید. توجه کنید که بعد از اتمام کار و تکمیل اظهار نامۀ الکترونیک، سامانه به شما شماره سریالی تحویل می دهد که باید تا اتمام پروسه ترخیص کالا آن را نزد خود نگه دارید.

بازرسی کالای ترخیصی به چه معنا است؟

بازرسی کالا یکی از مهم‌ترین مراحل در ترخیص کالا است و بازرس هم به صورت حضوری نسبت به بررسی کالا اقدام می‌کند و هم به صورت الکترونیک مدارکی که برای اظهار کالا در سامانه بارگذاری شده است را مورد بررسی قرار می‌دهد. برای اینکه در خصوص مدارک و همچنین مجوزهای دریافتی مشکلی پیش نیاید باید قبل از اقدام به تجارت و بازرگانی حتما بخشنامه‌های ارسالی از طرف سازمان‌ها و ارگان‌های ذی ربط را مطالعه کنید. و اطلاعات لازم در این خصوص را در دست داشته باشید تا در زمان ترخیص کالا دچار مشکل نشوید.

شرکت سلطان یاقوت

یکی از اصلی ترین دلایل شکست و یا زیان در تجارت، عدم صلاحیت و توانایی کافی ترخیص کار می‌باشد. زیرا زمانی که ترخیص کار فردی با تجربه نباشد امور ترخیص شما با تاخیر رو برو می شود که همین امر نیز باعث ماندگاری بیش‌تر کالا در انبار و در نتیجه افزایش بهای تمام شده کالا برای شما عزیزان می‌شود.

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربۀ عملی و مفید خود در زمینه بازرگانی و ترخیص کالا آماده همکاری به شما  واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز می‌باشد. این شرکت با ارائه خدماتی نظیر ثبت سفارش، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، اخذ مجوز، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه و… می کوشد تا تجارتی امن و بدون مشکل را برای شما عزیزان فراهم کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 02128111034 – 09121995406

بیشتر بخوانید :