سلطان یاقوت

ترخیص ایمپلنت دندانی و قطعات آن از گمرک

ترخیص ایمپلنت دندانی و قطعات آن از گمرک

در بدن انسان عضوهای مهمی وجود دارند که برخی پس از مدتی فرسوده شده و توسط بروزترین تکنولوژی‌ها و اختراعات دنیا، قابل تعویض و جایگزینی هستند. دندان یکی از عضوهای بدن است که کاربرد فراوانی داشته و از دست دادن یک یا تمام دندان‌ها مشکلاتی همچون آسیب‌های گوارشی، دشواری در بیان درست کلمات و پیر و زشت نشان دادن صورت هنگام خندیدن و یا صحبت کردن را به دنبال دارد. دندان‌های مصنوعی از باارزش‌ترین اختراعات انسانی است که بسیار مورد استقبال گرفته و شامل انواع مختلف است. دندان‌های مصنوعی به‌طورکلی به 2 نوع ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند. دندان مصنوعی ثابت، ایمپلنت نام دارد که در این روش دندان اصلی از ریشه کشیده شده و دندان مصنوعی به کمک ابزارها و روش‌های خاصی جایگزین آن گشته و در نهایت ظاهر این دندان‌ها بسیار شبیه دندان‌های طبیعی انسان خواهد بود. ایمپلنت دندان و قطعات آن در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به فرآیند ترخیص ایمپلنت دندان، فیکسچر و اباتمنت دندانی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری کشور ما برخوردار است.

ایمپلنت دندان چیست و شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

ایمپلنت دندان به روش کاشت یک یا چند دندان به طور ثابت درون دهان گفته می‌شود که هزینه انجام آن بالا بوده و دارای طول عمر و راحتی بیشتری نسبت به سایر روش‌های استفاده از دندان مصنوعی است.

بطورکلی ایمپلنت دندان از 3 بخش اصلی تشکیل می‌شود:

  • پایه ایمپلنت یا فیکسچر

این بخش شامل یک پیچ تیتانیومی است که به جای ریشه دندان قرار گرفته و از سایر بخش‌های ایمپلنت که روی آن قرار می‌گیرند، پشتیبانی می‌کند. هم‌زمان با بهبودی، فرآیندی به نام پیوند استخوان برای ادغام این قطعه در آناتومی دهان بیمار ایجاد می‌شود و بدن او را متقاعد می‌کند که فیکسچر ایمپلنت با ریشه دندان واقعی تفاوتی ندارد. تیتانیوم نوعی ماده سازگار با بدن انسان است و به همین دلیل، بدن شما این قطعه را به آسانی خواهد پذیرفت.

  • اباتمنت دندانی

این قطعه نیز از جنس تیتانیوم بوده و پس از بهبود کامل پس از فرآیند پیوند استخوان، بر روی فیکسچر نصب شده و در واقع رابط بین این بخش با بخش بعدی یعنی تاج دندان محسوب می‌شود. انواع اباتمنت دندانی از نظر نحوه اتصال شامل اباتمنت پیچ شونده، اباتمنت سمان شونده (Cemented) و اتصالات اوردنچری می‌باشند.

  • تاج مصنوعی دندان

این بخش ممکن است روکش، بریج یا دندان مصنوعی باشد و شامل قسمت سفید دندان است که عمل جویدن را انجام می‌دهد. هنگام ترمیم فقط یک دندان از بین رفته، این ترمیم به شکل یک تاج پرسلنی صورت می‌گیرد.

واردات ایمپلنت دندانی و قطعات آن در ایران

با روی کار آمدن ایمپلنت دندان و کاربرد گسترده آن در کاشت دندان مصنوعی ثابت، بسیاری افراد این از این روش به جای دندان‌های مصنوعی متحرک استفاده نموده و از مزایای بی‌شمار آن در برابر دندان‌های مصنوعی متحرک بهره‌مند می‌شوند. روش ایمپلنت در کشور ما نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته و توسط دندان پزشکان توصیه می‌گردد. در ایران، تولیدات ایمپلنت دندانی و قطعات آن از جمله فیکسچر و اباتمنت، بسیار محدود است و پاسخگوی نیاز تمام جوامع نیست. با توجه به همین مسئله، واردات این وسایل از کشورهای خارجی برای واردکنندگان کشور ما موضوعی جالب و سودآور است و توجه بسیاری از تاجران و بازرگانان را به خود جلب کرده است.

سالانه ایمپلنت‌های دندانی و قطعات آن از کشورهای مطرح تولیدکننده این محصولات به کشور ما وارد شده و میزان ارز بالایی از این طریق از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص ایمپلنت دندانی و قطعات آن از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص ایمپلنت دندانی از گمرک و ترخیص فیکسچر و اباتمنت دندانی از گمرک را برای مصارف انسانی دارد، موظف است برای اخذ مجوز فنی و مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.

همچنین ترخیص کار جهت تخصیص ارز در این زمینه، باید مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی را دریافت نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، مشروط به اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت است.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص ایمپلنت دندانی و قطعات آن

تعرفه گمرکی جهت ترخیص ایمپلنت‌های دندانی و فیکسچر برابر 90212910 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص اباتمنت دندانی برابر 90212920 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ایمپلنت دندانی و قطعات آن از گمرک

تاجران و بازرگانانی که فاقد علم ترخیص کالا هستند، برای ترخیص کالاهای خود از گمرک به راهنمایی و همکاری ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همانند ترخیص کاران باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت با تسلط کاملی که بر قوانین و مقررات اداره گمرک دارند، می‌توانند از بروز مشکلات مختلف در پروسه ترخیص کالا جلوگیری کرده و از صفر تا صد این مراحل کنارتان باشند. در صورتی که قصد ترخیص ایمپلنت دندان از گمرک را دارید، برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)