سلطان یاقوت

مشاوره بازرگانی یعنی چه؟

مشاوره بازرگانی خارجی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه تجارت بین الملل، تمامی تجار و شرکت‌های بازرگانی برای واردات و صادرات کالای خود باید نسبت به بررسی موارد بیشتری اقدام نمایند و برای این بررسی های جدید باید دانش و اطلاعات کافی در زمینه های مختلف داشته باشند تا بتوانند به راحتی در زمینه های مختلف تصمیم گیری نمایند. اما قابل ذکر است که فعالیت های تجاری و بازرگانی بسیار وسیع بوده و یادگیری، تجربه تمامی این موارد برای تجار دشوار و زمانبر می‌باشد. به همین دلیل شرکت های تجاری و بازرگانی و مشاوران آنها گزینه خوبی برای سپردن امور و یا دریافتن مشاوره در خصوص تجاری و بازرگانی می‌باشند. همچنین مشاوران شرکت های تجاری و بازرگانی می‌توانند به تجار در یادگیری امور مختلف بازرگانی کمک نمایند تا احتمال ضرر و زیان را کمتر در تجارت های بین المللی کمتر نمایند.

مشاوره بازرگانی یعنی چه؟

مشاوره بازرگانی به طور کلی مجموعه ای از گفت و شنودها و راهنمایی‌ها توسط افراد متخصص در زمینه بازرگانی و قوانین و مقررات گمرک‌ها می باشد. تا تجار بتوانند با آگاهی و بینش بیشتری نسبت به تجارت‌های بین المللی خود اقدام نمایند. و بدون ضرر و مشکلی امور بازرگانی و تشریفات گمرکی خود را به اتمام برسانند. در واقع مشاورین بازرگانی تحصیلکرده و آشنا به قوانین و مقررات گمرکی و بازرگانی می باشند و با تجربه و تخصص کافی که دارند به راحتی می تواند شما را به مسیر درست راهنمایی کرده تا در تجارت و بازرگانی کالایی که در حال انجام آن هستید دچار مشکل و ضرر نشود. همچنین مشاوران بازرگانی با ارائه اطلاعات گوناگون در این زمینه به بالا بردن آگاهی در زمینه‌های اقتصادی کمک می کنند.

تاجر موفق چه کسی است؟

تاجر و بازرگان موفق کسی است که اطلاعات دقیقی از قوانین و مقررات گمرکات داخلی و خارجی داشته باشد و همچنین امور گمرکی و چگونگی ترخیص کالا، تشریفات گمرکی و سایر فعالیت‌های ضروری در زمینه تجارت بین المللی را فرا بگیرد تا تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. اما همانطور که می دانید کسب اطلاعات و تجربه در این خصوص با توجه به مشغله کاری تجار کاری سخت و دشوار است و بر همین اساس هرکسی نمی تواند نسبت به این اطلاعات آشناییت کافی داشته باشد و همواره خود را نسبت به اطلاعات بروز نماید.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد می‌توان این را دریافت، که استفاده و کمک مشاوران امری ضروری برای هر تاجر و بازرگان می باشد تا بتواند به راحتی به سود و توسعه اقتصادی و بازرگانی برسد. با دریافت مشاوره از افراد توانمند این حوزه به راحتی می توان به سودهای کلان در این زمینه رسید، زیرا با تجربیات و راهنمایی‌های مشاوران بازرگانی خارجی به راحتی می‌توان شما تجار را به مسیری درست راهنمایی کند.

خدمات مشاوره بازرگانی شامل چه مواردی می‌شود؟

حال که با ضرورت دریافت مشاوره و بازرگانی در تجارت و بازرگانی بین المللی آشنا شده اید لازم است که اطلاعاتی نیز در خصوص اینکه مشاوره بازرگانی شامل چه مواردی می‌شود نیز داشته باشید. در واقع بدانید که در چه زمینه‌هایی در خصوص تجارت و بازرگانی بین الملل می‌توانید از متخصصان و مشاوران کمک بگیرید:

  • مشاوره در خصوص اسناد تجاری
  • مشاوره در خصوص تعیین تعرفه های گمرکی
  • مشاوره در خصوص حمل و نقل کالا و اموری که قبل از اقدام به حمل و نقل باید انجام شود
  • مشاوره در خصوص انواع محوز های قانونی که برایکالا مورد نیاز است
  • مشاوره در خصوص ثبت سفارش
  • مشاوره در خصوص خرید انواع کالاهای وارداتی و یا فروش محصولات بازار یابی آنها
  • مشاوره بهترنی شیوه عقد قرار داد
  • مشاوره در خصوص برآورد هزینه های تمام شده کالا از خرید تا تحویل درب انبار
  • مشاوره در خصوص بهترین روش های پرداخت و همچنین بهترین روش های گشایش اعتبارات اسنادی بانکی و یا حواله های ارزی

و ……

یک مشاوره بازرگانی خوب در واقع کسی است که بهترین عملکرد را در کسب و کار دارد و در زمانی که تجارت با مشکلات و تغییراتی ناگهانی مواجه می‌شود بتواند بهترین مشاوره و دیدگاه و راه حل را پیش روی صاحبین کالا و بازرگانان قرار دهد تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند و در مسیر درست برای کسب و کار و بازرگانی خود قرار بگیرند. بدانید که با کمک گرفتن از مشاوران بازرگانی خارجی تجارتی راحتتره و سریعتر با هزینه های جانبی کمتر را تجربه خواهید کرد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با داشتن تجربه درخشان در زمینه ترخیص کالا از کلیه گمرکات و همچنین بکار گیری مشاورینی زبده و کاردان در امور ترخیص کالا آماده خدمت رسانی در زمینه ترخیص کالا های مختلف برای شما عزیزان می باشد. این شرکت تمامی خدمات تجاری و بازرگانی شما را از اول ثبت سفارش و اخذ مجوزات و …. تا ترخیص و تحویل کالای مورد نظر را برعهده گرفته و در کمترین زمان و با کمترین هزینه به انجام می رساند. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ترخیص کالا های مختلف با مشاوران این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

بیشتر بخوانید :