سلطان یاقوت

ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک

ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک

پروفیل‌های درب و پنجره یکی از مصالح پرکاربرد ساختمان سازی است ک در ساخت درب و پنجره‌ها به کار می‌رود. پروفیل‌های درب و پنجره از مواد اولیه مختلفی ساخته شده‌اند که تمام آن‌ها قابلیت جوشکاری و سوراخکاری دارند. این مصالح علاوه بر عایق صدا و حرارتی بودن، باید مقاومت بالایی نسبت به باد و باران نیز داشته باشند. مهم‌ترین کاربردهای پروفیل درب و پنجره با جنس‌های گوناگون عبارتند از: ساخت قاب پنجره برای تحمل وزن و نگهداری شیشه، ساخت چهارچوب درب اتاق، درب‌های منازل و درب‌های شیشه‌ای. در کشور ما تولید و صادرات این مصالح رواج داشته و به همین جهت توجه به مراحل ترخیص آن از گمرک، حائز اهمیت است. در ادامه مقاله توضیحاتی در خصوص انواع پروفیل درب و پنجره و اطلاعات لازم جهت ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک پرداخته‌ایم.

انواع پروفیل درب و پنجره از نظر جنس

پروفیل‌هایی که در ساخت درب و پنجره به کار می‌روند، انواع گوناگونی دارند. انواع پروفیل درب و پنجره از نظر جنس و متریال ماده اولیه برای ساخت آن شامل موارد زیر می‌شوند:

  • پروفیل آلومینیومی

پروفیل‌های درب و پنجره آلومینیومی به دلیل مزایایی همچون قیمت مناسب‌ نسب به پروفیل‌های آهنی، وزن سبک، استحکام و انعطاف پذیری بالا، قابل ذوب مجدد و بازیافت، سازگار با محیط زیست، قابلیت ظریف‌کاری و … پرمصرف‌ترین پروفیل درب و پنجره به شمار می‌آیند. از پروفیل آلومینیومی در ساخت پنجره‌های دوجداره و عایق، استفاده می‌شود.

  • پروفیل UPVC و PVC

پروفیل UPVC و PVC هر دو در ساخت پنجره‌های دوجداره به طور گسترده کاربرد دارند ولی با یک دیگر تفاوت‌هایی دارند. در واقع می‌توان گفت پروفیل UPVC، نوع بهینه‌سازی شده پروفیل PVC است و فاقد ویژگی‌های منفی آن از جمله تغییر رنگ در برابر در برابر نور خورشید و اشعه ماورا بنفش می‌باشد و عایق بهتری برای صدا و حرارت به شمار می‌آید.

پروفیل UPVC پروفیل غیرفلزی است و از مزایای آن می‌توان به ایمنی بالا، قابلیت بازیافت، وزن سبک، ماندگاری رنگ بالا، مقاومت در برابر خوردگی و اشتعال و … اشاره کرد. این نوع پروفیل تنوع بالایی داشته و انواع آن عبارتند از: فریم، لنگه، میانی، لنگه درب، درب بیرون باز شو، پانل، میانی متحرک، اتثال قاب به قاب، لنگه کشویی، فریم گشویی، لوله و زهوار.

  • پروفیل چوبی

از مزایای پروفیل چوبی می‌توان به صدایی و حرارتی بالا، قابلیت رنگ‌پذیری و ظاهر زیبا و از معایب آن می‌توان به اشتعال پذیری بالا، پوسیدگی، مقاومت به ضربه پایین و نفوذ حشرات و موریانه اشاره کرد. به همین دلیل استفاده از پروفیل چوبی در درب و پنجره ساختمان‌های مناطق مرطوب کاربرد ندارد.

  • پروفیل آهنی و فولادی

امروزه از پروفیل‌های درب و پنجره آهنی به دلیل وزن بالا، مقاومت پایین در برابر خوردگی و عایق نبودن استفاده نمی‌شود و سایر پروفیل‌های امروزی جایگزین آن شده‌اند.

انواع پروفیل درب و پنجره از نظر سطح مقطع

پروفیل‌های درب و پنجره از نظر اندازه و سطح مقطع نیز انواع گوناگونی دارند که پرکاربرترین آن‌ها عبارتند از: روفیل سپری، پروفیل لنگه دری و پروفیل چارچوبی.

واردات پروفیل درب و پنجره

در کشور ما تولیدات پروفیل UPVC و پروفیل آلومینیومی با استاندارهای جهانی انجام شده و صادرات آن به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قزاقستان، گرجستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک

تاجران کشور ما لازم است برای خروج کالای خود از گمرک قوانین و مقررات اداره گمرک را در دستور کار خود قرار دهند. انجام مراحل ترخیص کالا باید توسط ترخیص کار رسمی اداره گمرک صورت بگیرد که این افراد با داشتن کارت بازرگانی معتبر می توانند به نمایندگی از تاجران نسبت به انجام این فرآیند اقدام نمایند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک را دارد، باید جهت تخصیص ارز، مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی اخذ نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص پروفیل درب و پنجره

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پروفیل از آلومینیوم غیر ممزوج برابر 76041000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص پروفیل توخالی از آلیاژهای آلومینیوم برابر 76042100 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص پروفیل درب و پنجره UPVC برابر 39162020 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص پروفیل درب و پنجره PVC برابر 39161010 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

تعرفه گمرکی پروفیل درب و پنجره چوبی ذیل ردیف 4411 قرار می‌گیرند.

تعرفه گمرکی پروفیل (profile) از آهن یا از فولادهای غیرممزوج ذیل ردیف 7216 قرار می‌گیرند.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک

ترخیص پروفیل درب و پنجره از گمرک، یکی از فعالیت‌های مهم و تخصصی است که در حوزه خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. شما علاقمندان می‌توانید برای مشاوره رایگان و همکاری با متخصصان ترخیص کار ماهر و باتجربه شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)