سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک

ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک

دستگاه کاور زن کفش، یکی از کالاهای وارداتی در کشور ما است که در بخش‌های مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به شرح فرآیند ترخیص دستگاه کاور زن کفش از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. کفش‌ها یکی از بزرگ‌ترین انتقال‌دهنده‌های آلودگی و میکروب هستند و برای جلوگیری از انتشار این آلودگی‌ها در برخی محیط‌های حساس، راهکارهای مختلفی ارائه شده است. مدرن‌ترین و بهترین روش برای جلوگیری از شیوع آلودگی و گرد و غبار به اتاق‌های تمیز و ضدعفونی شده، استفاده از کاور پلاستیکی یک‌بار مصرف بر روی کفش‌ها است. به همین سبب، دستگاهی به نام دستگاه کاور زن کفش طراحی و تولید شده است که بدون دخالت دست‌ها و در ظرف مدت کوتاهی، عمل کاور کردن کفش‌ها را انجام می‌دهد. از مزایای استفاده از این دستگاه می‌توان به عدم نیاز به کفش‌های یک‌بار مصرف، صرفه‌جویی در زمان پوشیدن کاور و از بین رفتن خطر انتقال آلودگی به دست‌ها اشاره کرد. کاربر به کمک این دستگاه می‌تواند بدون خم شدن، هر کفش با هر سایز و پاشنه ای را کاور کند. امروزه در بخش‌های مختلف از دستگاه کاور کفش استفاده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از: سالن‌های تولید مواد غذایی، مطب دکتر، اتاق عمل و جراحی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، بخش مراقبت‌های ویژه، اتاق‌های بهداشتی و حساس به آلودگی، مرغ‌داری‌ها و دام داری ها و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات دستگاه کاور کفش در ایران

دستگاه کاور کفش یکی از کالاهایی است که در جهت رعایت بیشتر بهداشت در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کشور ما نیز به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا، استفاده از دستگاه کاور کفش رواج پیدا کرده است. بخشی از نیاز بازار مصرفی کشورمان به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه ثبت سفارش و عرضه این محصول در ایران از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل افراد زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت می‌باشند.

واردات دستگاه کاور کفش در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا، ترکیه، هند، جمهوری کره و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک

مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های خاص داخلی، یکی از مهم‌ترین مراحل ترخیص کالا است که تجربه و مهارت بالایی می‌طلبد. ترخیص کار معتبر و کاربلد همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با تکیه بر دانش و تجربه خود می‌توانند به‌خوبی این مراحل را پشت سر گذاشته و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

ترخیص کار گمرکی که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشور قصد ترخیص کاور کفش از گمرک را دارد باید برای اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت نیاز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه کاور کفش

در سیستم اداره گمرک، هر کالای تجاری مشمول یک کد تعرفه گمرکی 8 رقمی می‌گردد و در یک ردیف تعرفه مخصوص به خود دسته‌بندی می‌شود. سپس فعالان تجاری می‌توانند با تشخیص صحیح کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود، نسبت به سایر اطلاعات از جمله حقوق ورودی کالا، اولویت کالایی، واحد اندازه‌گیری و همچنین لیست مجوزهای لازم برای ترخیص محصول از گمرک دسترسی پیدا کنند.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک برابر 84799090 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 23 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک

فعالان تجاری در ایران به جهت تامین نیازها و کمبودهای موجود در بازار مصرفی، همواره به خرید محصولات باکیفیت مختلف از کشورهای خارجی تولیدکننده و تزریق آن‌ها به کشور مشغول می‌باشند. در این میان اداره گمرک قرار گرفته است که تمامی محموله‌های صادراتی و وارداتی را کنترل و بررسی نموده و برای انجام این فرآیندهای تجاری قوانین و دستورالعمل‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است. ترخیص کار یا کارگزار گمرک شخصی است که بر این قوانین حاکم بوده و با دانش و تجربه خود به یاری و راهنمایی فعالان تجاری می‌پردازد. در این میان وظیفه تاجران است که ترخیص کار یا نماینده قانونی خود برای سپردن فعالیت‌های بازرگانی را به درستی انتخاب نموده و از بروز اشتباهات رایج در این زمینه جلوگیری نماید. پیشنهاد ما به شما، بهره‌مندی از خدمات متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است. از مزایای همکاری با ایشان، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان و صرفه هزینه مناسب اشاره کرد. در صورتی که قصد بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه کاور کفش از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :