سلطان یاقوت

ترخیص دمبل از گمرک

ترخیص دمبل از گمرک

بدنسازی یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار در سراسر جهان از جمله کشور ما است. برای انجام حرکات ورزشی و تناسب اندام در رشته بدنسازی، ورزشکار باید از تجهیزات و وسایل مخصوص کمک بگیرد. یکی از این وسایل، دمبل نام دارد که وسیله‌ای بسیار کاربردی است. انواع دمبل‌های موجود در بازار مصرفی کشور ما عمدتا از نوع وارداتی هستند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دمبل بدنسازی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از مزایای این وسیله نسبت به سایر تجهیزات بدنسازی می‌توان به قیمت پایین‌تر، حجم کمتر و قابلیت حمل راحت اشاره کرد. امروزه از انواع دمبل‌ها در باشگاه‌هیا ورزشی و منازل استفاده می‌شود. استفاده مداوم و اصولی از دمبل‌ها می‌تواند باعث افزایش قدرت و عضله‌سازی در بدن گردد. از جمله عضلاتی که می‌توان به کمک دمبل تقویت کرد می‌توان به عضلات بالاتنه، پایین تنه، سرشانه، پشت بازو و … اشاره کرد. دمبل‌ها را مطابق وزن آن‌ها طبقه‌بندی می‌کنند. عموم دمبل‌ها وزنی میان 500 گرم تا 30 کیلوگرم دارند. اطلاع از نحوه کار با دمبل و انتخاب دمبل مناسب با وضعیت جسمانی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این وسیله در صورت استفاده غیراصولی می تواند سبب بروز آسیب به عضلات گردد. از مزایای استفاده از دمبل‌ها می‌توان به افزایش حجم عضلات، کمک به شکل‌گیری و فرم‌دهی عضلات، رفع نقص‌های اندام و ایجاد تقارن، افزایش دامنه حرکتی مفاصل و … اشاره کرد. در هنگام خرید دمبل باید به نکاتی همچون وزن دمبل، شکل و مدل دمبل و قیمت آن توجه کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دمبل از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

واردات دمبل در ایران

انواع تجهیزات و لوازم مصرفی در باشگاه‌های ورزشی و حتی منازل کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند. عمده نیاز بازار مصرفی به این وسایل از طریق واردات از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات و عرضه وسایل ورزشی از جمله دمبل‌ها از سود بالایی برای فعالان تجایر برخوردار است.

واردات دمبل و سایر وسایل ورزشی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، تایوان، ایتالیا، امارات متحده عربی، ترکیه و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

 

مجوزهای لازم برای ترخیص دمبل از گمرک

ترخیص کالا پروسه‌ای دشوار و پیچیده است که بدون داشتن تخصص لازم در این زمینه و تسلط بر قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک امکان پذیر نخواهد بود. به همین دلیل به تاجران و بازرگانان توصیه می‌شود که حتما برای موفقیت در این امر از خدمات ترخیص کار که از کارت بازرگانی معتبر برخوردار است، استفاده نمایند. این شخص یار و راهنمای فعالان تجاری بوده و با گرفتن وکالت‌نامه از ایشان، به‌طور قانونی به طی نمودن مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌پردازد. از مراحل حائز اهمیت در این پروسه، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است. به این معنا که شخص ترخیص کار پس از تشخیص درست تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، به لیست مجوزهایی که به‌طور خاص برای آن کالا تعریف شده‌اند می‌پردازد و آن‌ها را پس از جمع‌آوری به اداره گمرک تحویل می‌دهد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص دمبل از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسع تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

 

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دمبل

کلیه محصولات تجاری در سیستم اداره گمرک، مشمول یک کد 8 رقمی هستند و اطلاعات دیگر همچون حقوق ورودی و اولویت کالایی آن از روی این کد مشخص خواهد شد. همچنین ترخیص کار می‌تواند با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص کالای مورد نظر خود دست پیدا کند.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دمبل برابر 95069190 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: سایر اشیاء و ادوات برای تمرینات عمومی فیزیکی، ژیمناستیک یا ورزش پهلوانی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دمبل از گمرک

ترخیص دمبل بدنسازی از گمرک مشروط به پشت سر گذاشتن مراحل دشوار ترخیص کالا بوده که به مجموع آن‌ها تشریفات گمرکی می‌گویند. شرکت سلطان یاقوت از جمله معتبرترین شرکت‌ها در زمینه انجام امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا بوده و آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همچنین ثبت درخواست همکاری با کارشناسان باتجربه و توانای این شرکت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دمبل از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص دمبل ثابت از گمرک
  • ترخیص دمبل سکتوری از گمرک
  • ترخیص دمبل قابل تنظیم از گمرک
  • ترخیص دمبل استیل از گمرک
  • ترخیص دمبل چدنی از گمرک
  • ترخیص دمبل پلاستیکی از گمرک
5/5 - (1 امتیاز)