سلطان یاقوت

ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک

ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک

موی سر انسان یکی از اعضای بدن اوست که معمولا در معرض دید قرار دارد و مشخصه ظاهری افراد به شمار می‌رود. به همین دلیل لوازم و وسایل گوناگونی در جهت آراستگی و آرایش موها طراحی و روانه بازار مصرفی در سراسر جهان شده‌اند. تجارت در زمینه لوازم بستن و تزئین موی سر در تمام کشورهای جهان از جمله کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. اکسسوری‌های مو از تنوع بالایی برخوردار هستند و هر فرد بسته به سن و سلیقه خود، می‌تواند دست به انتخاب بزند. از میان لوازم تزئین موی سر خانم‌ها می‌توان به کش، کلیپس، سنجاق سر، سربند، تل سر، هد بند، روبان و … اشاره کرد. کاربرد این اکسسوری‌ها، علاوه بر حفظ زیبایی و ظاهر موی سر، بستن و جمع کردن آن می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اکسسوری‌های تزئین موی سر بانوان از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت ایران در زمینه لوازم بستن موی سر

صنعت آرایشی و زیبایی کشور ما برای تامین نیاز بازار مصرفی به انواع اکسسوری و لوازم بستن و تزئین موی سر، وابسته به واردات بوده است و سالانه مقادیر بالایی ارز در طی دو دهه گذشته از کشور خارج شده است. واردات لوازم بستن موی سر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، تایوان، هند، کره و … صورت می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که عمده واردات این محصولات از دو کشور چین و امارات متحده عربی انجام می‌شود.

صادرات لوازم بستن و تزئین موی سر از ایران به کشورهای همسایه رواج دارد؛ ولی محصولات صادراتی بسیار کمتر از لوازم وارداتی در این زمینه به کشور هستند. کشورهای واردکننده این محصولات از مبداء کشور ما شامل افغانستان، قزاقستان، عراق، روسیه، ازبکستان، ترکمنستان و … می‌باشند.

مجوزات لازم برای ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک

افرادی که با دنیای تجارت آشنایی دارند، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فعالان تجاری، برای آنکه بتوانند کالای وارداتی یا صادراتی در کشور را از گمرک ترخیص نمایند، باید از خدمات ترخیص کار معتبر و کاربلد همچون کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت کمک گرفته و به انجام مراحل این فرآیند بپردازند. یکی از مراحل پیش روی ایشان، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است و مجوزهای لازم برای ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک شامل موارد زیر می‌باشند:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص لوازم بستن موی سر

شماره 8 رقمی تعرفه گمرکی جهت ترخیص شانه، گیره زلف و همانند؛ سنجاق زلف، سنجاق فردهنده، گیره فردهنده، فرزن مو و همانند ذیل ردیف 9615 جای می‌گیرد که در ادامه به شرح جزئیات این ردیف خواهیم پرداخت:

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شانه، گیره زلف و همانند از کائوچوی سفت یا از مواد پلاستیکی برابر 96151100 است که شامل حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 4 بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شانه، گیره زلف و همانند از سایر مواد برابر 96151900 است که شامل حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سنجاق زلف، سنجاق فردهنده، گیره فردهنده، فرزن مو و همانند برابر 96159000 است که شامل حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک

ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک، امری تخصصی و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند پیامدهای جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان کسی که بر تمام این پیچ و خم‌ها مسلط باشد و خاطر تاجران و بازرگانان را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. از دیگر خدمات قابل ارائه این شرکت می‌توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … اشاره کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص لوازم بستن موی سر از گمرک، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :