سلطان یاقوت

ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک

ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک

خودروها از قطعات کوچک و مهمی به نام سنسور یا حسگر برخوردار هستند و هرچه خودرو گران‌تر و لوکس‌تر باشد، تعداد سنسورهای به‌ کار رفته در آن و در نتیجه آپشن‌های آن بیشتر خواهد بود.

وظیفه سنسورها این است که عملکرد بخش معینی از خودرور را تحت نظر گرفته و اطلاعات مربوط به آن را به کامپیوتر خودرو یا ECU ارسال نمایند. یکی از سنسورهایی که عمدا در خودروهای لوکس و مدرن به کار می‌رود، سنسور دنده عقب نام دارد.

نیاز صنعت خودروسازی کشور ما به این محصول عمدتا از طریق واردات آن از کشورهای تولیدکننده خارجی تامین می‌شود. به همین خاطر می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد.

این حسگر، نوعی سنسور مجاورتی است که در هنگام دنده عقب رفتن و به خصوص پارک کردن خودرو، کمک شایانی به راننده می‌کند. محل نصب این سنسور در عقب خودرو و روی سپر آن است و زمانی که خودرو به سمت عقب حرکت می‌کند، فعال می‌گردد.

وظیفه اصلی سنسور دنده عقب آن است که هنگام رفتن خودرو به سمت عقب، اشیاء و موانع را تشخیص داده و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار راننده قرار دهد. در خودروهای مجهز به سنسور دنده عقب، راننده دیگر نیازی به چرخاندن سر خود به سمت عقب نداشته و این سنسورها به صورت اتوماتیک فعال می‌گردند.

سازوکار سنسور دنده عقب در خودروها بدین صورت است که امواج فراصوت را ارسال کرده و انعکاس آن‌ها توسط سنسور دریافت می‌گردد. سپس براساس زمان سپری شده بین ارسال و بازپس گیری امواج ، ECU فاصله جسم را از وسیله نقلیه محاسبه می کند.

وقتی خودرو به یک مانع یا شی نزدیک می‌شود، سیستم توسط سیگنال شنیداری و همچنین سیگنال دیداری روی داشبورد، راننده را مطلع می‌سازد. درصورتی‌که فاصله خودرو با جسم کمتر شود، شدت صدای زنگ هشدار بالاتر رفته و تا زمان متوقف شدن خودرو ادامه خواهد داشت.

علاوه بر این سنسورها، برخی از تولیدکنندگان وسایل نقلیه دوربین‌هایی را نیز تهیه می‌کنند تا دید دقیق‌تری از محدوده پشت خودرو در اختیار راننده قرار دهند. تعداد سنسور دنده عقب، معمولا بین 2 تا 6 سنسور است و همرنگ سپر خودرو می‌باشد.

سنسور دنده عقب این امکان را برای راننده فراهم می‌کند که بتواند در مکان‌های تنگ و باریک، پارک کند. سنسور دنده عقب خودرو قابلیت تشخیص پیاده روهای بلند، وسایل نقلیه دیگر و کودکان کوچک و هرگونه مانع را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر دنده عقب ماشین از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایا و معایب سنسور دنده عقب خودرو از گمرک

بی‌شک مزایای سنسور دنده عقب در خودروها از معایب آن بیشتر است و به همین جهت در خودروهای لوکس و مدرن نصب می‌گردد. در ادامه به شرح مزایا و معایب سنسور دنده عقب خودروها میپردازیم.

مزایا:

  • کم کردن نقاط کور در اطراف و پشت سر خودرو و آسان‌تر شدن پارک خودرو در فضاهای دشوار
  • کاهش انرژی مصرفی توسط راننده در هنگام پارک کردن
  • پیشگیری از بروز تصادفات ناشی از ندیدن اجسام و موانع پشت خودرو هنگام پارک کردن

معایب:

  • صدای آزاردهنده هشدارها
  • دشواری در تشخیص اشیا تخت یا اشیا عمودی از یک بخش بسیار نازک
  • اختلال در عملکرد حسگر در صورت چسبیدن گل یا برف به سطح آن

واردات سنسور دنده عقب خودرو در ایران

همانطورکه اشاره شد، نیاز صنعت خودروسازی و بازار مصرفی کشور ما به سنسور دنده عقب خودرو، عمدتا از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌شود. مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک، در سال‌های اخیر واردات انواع حسگر خودرو از جمله حسگر دنده عقب خودرو، عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت گرفته و مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی  از تاجران و بازرگانان، قصد ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور دنده عقب خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص حسگر دنده عقب خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. فعالان تجاری کاربلد همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص سنسور دنده عقب خودرو از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034