سلطان یاقوت

ترخیص پلیت لیتوگرافی از گمرک

ترخیص زینک یا پلیت لیتوگرافی از گمرک

یکی از کالاهای مهم وارداتی در کشور ما، زینک یا پلیت لیتوگرافی نام دارد که یکی از ملزومات صنعت چاپ به شمار می‌رود. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع تجارت و ترخیص زینک لیتوگرافی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. لیتوگرافی (Lithography) به معنای چاپ سنگی است که یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها در صنعت چاپ محسوب می‌شود و بسیاری لیتوگرافی را مادر صنعت چاپ می‌دانند. در این روش، که جزو مراحل واسطه در چاپ افست به شمار می‌رود، از خاصیت نامحلول بودن چربی در آب استفاده می‌شود. تصاویر و طرح‌هایی که قرار است در فرآیند چاپ افست بر روی کاغذ منتقل شوند، ابتدا در روش لیتوگرافی، بر روی صفحات مخصوص فلزی و یا سایر جنس‌ها حک می‌شوند. سپس این صفحات فلزی (زینک یا پلیت) به چاپخانه‌ فرستاده شده تا طرح حکاکی شده بر روی آن‌ها، به متریال مورد نظر منتقل گشته و چاپ نهایی صورت بگیرد. به صفحاتی که در لیتوگرافی برای انتقال طرح‌ها استفاده می‌شوند، زینک لیتوگرافی یا پلیت گفته می‌شود که لزوما از جنس فلزات نبوده و می‌تواند از کاغذ یا پلاستیک نیز باشد. همانطورکه اشاره شد، اساس کار در روش لیتوگرافی، عدم انحلال چربی در آب است. به عبارت دیگر، مخلوط نشدن چربی و آب با یکدیگر سبب شده تا برای قسمت‌هایی که نیاز به چاپ شدن دارند از ذرات روغن دوست استفاده شود؛
در حالی که برای قسمت‌هایی که نیاز به چاپ شدن ندارند، از ذرات آب دوست استفاده شود. عدم اختلاط آب و روغن باعث می‌شود تا رنگ از قسمت‌های آب دوست وارد قسمت های چربی دوست نشود و به این ترتیب، تصویر یا طرح مورد نظر قابل انتقال و چاپ بر روی کاغذ و سایر متریال‌ها خواهد بود. از انواع روش‌های لیتوگرافی می‌توان به نانو، نوری، چاپ تماسی، با ماسک، بدون ماسک، بدون اشعه و یا همراه اشعه اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص پلیت لیتوگرافی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع زینک یا پلیت لیتوگرافی کدامند؟

زینک لیتوگرافی را می‌توان از مواد اولیه مختلف تولید کرد که در ادامه به برخی از پرمصرف‌ترین پلیت‌های لیتوگرافی اشاره خواهیم کرد:

 • پلیت هالیت نقره
 • پلیت دوفلزی
 • پلیت الکترواستاتیکی
 • پلیت زدودنی
 • پلیت حساس به حرارت

مزایای روش لیتوگرافی چیست؟

روش لیتوگرافی شامل مزایای بی‌شماری است که سبب شده تا استفاده از آن هیچ‌گاه منسوخ نشود. در ادامه به طور خلاصه به برخی از مهم‌ترین مزایای روش لیتوگرافی اشاره خواهیم کرد:

 • فراهم کردن امکان چاپ انبوه با تیراژ بالا
 • قابلیت انتخاب رنگ با بالاترین کیفیت چاپ
 • امکان استفاده از ابعاد گوناگون کاغذها برای چاپ حتی در ابعاد بزرگ
 • امکان انتخاب انواع کاغذ از نظر جنس
 • قیمت مناسب تر به نسبت تیراژ بیشتر چاپ
 • ماندگاری بالای تصاویر چاپ شده

واردات زینک یا پلیت لیتوگرافی در ایران

صنعت چاپ جزو مهم‌ترین صنایع هر کشور محسوب می‌شود و تامین نیازهای این صنعت جزو اولویت واردکنندگان است. تامین نیاز صنعت چاپ کشور ما به انواع پلیت یا زینک لیتوگرافی از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی صورت می‌گیرد و سود خوبی از فعالیت در این زمینه نصیب تاجران و بازرگانان می‌گردد.

واردات زینک لیتوگرافی در ایران از مبداء کشورهای چین، تایوان، امارات متحده عربی و هند صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

مجوزهای لازم برای ترخیص زینک یا پلیت لیتوگرافی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص زینک یا پلیت لیتوگرافی از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کالاهای دارای نام، نوشتار یا طرح چاپ شده

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص زینک یا پلیت لیتوگرافی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص زینک افست برابر 37019920 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص زینک لیتوگرافی از گمرک

انتخاب ترخیص کار معتبر اصلی‌ترین مرحله در ترخیص کالا است؛ زیرا اگر این شخص به درستی انتخاب نشده و بر قوانین و مقررات اداره گمرک تسلط نداشته باشد، مشکلات زیادی بر سر راه ترخیص کالا پیش می‌آید. این مشکلات شامل تاخیر در اخذ مجوز خروج کالا از گمرک و هدر رفتن زمان، پرداخت هزینه‌های اضافی، از بین رفتن تمام یا قسمتی از سرمایه و … می‌باشند. شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص زینک لیتوگرافی از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :