سلطان یاقوت

ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک

ترخیص-شوکر-الکتریکی-از-گمرک

شوکر الکتریکی نوعی سلاح برقی به شمار می‌رود که تنها قشر خاصی در کشور ما با گرفتن مجوز از سازمان مربوطه، مجاز به حمل و استفاده از آن می‌باشند. واردات این دستگاه در کشور ما رواج دارد و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. قشر هدف برای مالکان شوکرهای برقی عبارتند از نیروهای امنیتی و پلیس کشور، طلا و جواهر فروشان، زرگران، وکلا، پزشکان، پرستاران و خانواده‌های نیروهای دفاعی که از شوک الکتریکی به عنوان ابزار دفاعی استفاده می‌کنند. با روی کار آمدن تفنگ‌های شوکر در دنیا، استفاده از این ابزارها برای مقابله با تبهکاران و دستگیری آن‌ها توسط نیروهای امنیتی، به عنوان روشی نوین و کارآمد شناخته شد. در سال‌های اخیر به کارگیری سلاح‌هایی همچون تجهیزات شوک دهنده و باتوم‌های برقی، تاثیر چشم‌گیری در برقراری امنیت کشورها داشته است. آمار واردات و صادرات شوک الکتریکی در ایران به دلیل مسائل امنیتی توسط اداره گمرک ارائه نشده و نمی‌توان بطور دقیق حدس زد. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت ترخیص تفنگ شوک الکتریکی از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

اسلحه شوکر الکتریکی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

شوکر برقی، ابزار دفاعی کوچک و قابل حملی است که معمولا هیچ‌گونه عوارض جسمی یا روحی از خود به جای نمی‌گذارد. پس از تماس شوکر برقی با بدن، مقداری بار الکتریکی از طریق پوست به بدن وارد شده و سیستم عصبی را مختل می‌کند. شوکرها در اندازه و ولتاژهای گوناگونی تولید می‌شوند؛ اما معمولا از آمپر پایین با ولتاژ بالا برخوردار هستند که می‌تواند بار الکتریکی را با شدت جریان کم و فشار زیاد ایجاد نماید. وقتی این بار الکتریکی به بدن وارد می‌شود، با سیگنال‌های مغزی ترکیب شده و عمل بازخوانی پیام‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. بدین ترتیب فردی که در معرض این بار الکتریکی قرار می‌گیرد، هیچ کنترلی بر روی حرکات خود نداشته و برای مدت زمان کوتاهی فلج می‌شود. برخی از انواع شوکرهای برقی به‌قدری قوی هستند که حتی از فاصله دور نیز عمل می‌کنند. این دستگاه‌ها عمدتا بوسیله باتری کار کرده و نیاز به شارژ دارند. درست است که خطر و ریسک استفاده از شوک الکتریکی بسیار کمتر از سایر سلاح‌ها است؛ اما در هر صورت ممکن است به بدن آسیب رسانده و در برخی مواقع موجب ایست قلبی شود. از این رو استفاده و حمل شوک الکتریکی برای عموم مجاز نبوده و تنها قشر و گروه خاصی از افراد جامعه با برخورداری از مجوز مربوطه می‌توانند نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

قوانین مربوط به واردات شوکر الکتریکی در ایران

ورود کالاهای این فصل ممنوع و با موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مجاز خواهد بود.

مجوزات لازم برای ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک

ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک، امری تخصصی و حساس بوده و هرگونه خطایی در مسیر انجام آن، می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از رایج‌ترین مشکلات پیش آمده برای واردکنندگانی که بدون اطلاع کافی از قوانین و دستورالعمل‌ها اقدام به ترخیص کالا از گمرک می‌نمایند می‌توان به تاخیر در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک و همچنین پرداخت هزینه‌های مازاد اشاره کرد. به منظور همیاری تاجران و پیشگیری از صورت گرفتن چنین اشتباهاتی، اداره گمرک شخصی به نام حق العمل کار رسمی یا ترخیص کار را به عنوان طرف حساب جهت ترخیص کالا از گمرک به رسمیت می‌شناسد. به همین منظور داشتن کارت بازرگانی معتبر یا پروانه بازرگانی که از سوی گمرک جمهوری اسلامی به ترخیص کاران داده می‌شود، برای ترخیص شوک الکتریکی از گمرک ضرورت دارد. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک را دارد، باید برای دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت

تعرفه گمرکی جهت ترخیص شوکر الکتریکی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شوکر الکتریکی برابر 93040010 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری مختلف از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص شوکر الکتریکی از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

2/5 - (1 امتیاز)