سلطان یاقوت

ترخیص چرخ گلدوزی از گمرک

ترخیص-چرخ-گلدوزی-از-گمرک

یکی از ماشین‌آلات مهم صنعت نساجی که امروزه استفاده از آن بسیار رونق گرفته است، چرخ گلدوزی نامیده می‌شود که به چرخ‌های خیاطی شباهت زیادی دارد. چرخ‌های گلدوزی در انواع خانگی و صنعتی در کشور ما مورد استفاده قرار گرفته و عمدتا جزو کالاهای وارداتی طبقه‌بندی می‌شوند. یکی دیگر از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت، ترخیص چرخ گلدوزی از گمرک است که به دلیل اهمیت بالای این فرآیند برای فعالان تجاری، قصد داریم این مقاله را به شرح توضیحات کامل در این زمینه اختصاص دهیم. از چرخ گلدوزی برای طراحی روی پارچه‌های گوناگون استفاده می‌شود که در نهایت طرح‌های برجسته دوختنی روی آن ایجاد می‌کند. تفاوت چرخ گلدوزی با چرخ خیاطی ساده، در این است که از چرخ خیاطی برای دوخت منظم و یک راستا استفاده می‌شود در صورتیکه چرخ گلدوزی امکان دوخت پراکنده و متفاوت را فراهم می‌کند. در حال حاضر دو نوع چرخ گلدوزی در بازار موجود است که عبارتند از چرخ گلدوزی دستی و چرخ گلدوزی اتوماتیک (که بدون دخالت دست قادر به پیاده‌سازی طرح‌های وارد شده از طریق کامپیوتر و نرم افزار مخصوص می‌باشد)؛ بنابراین کار کردن با چرخ گلدوزی به تخصص و مهارت نیاز دارد. از نوع دستی چرخ گلدوزی بیشتر جهت مصارف خانگی و از نوع اتوماتیک آن در کارگاه‌ها و کارخانه‌های نساجی برای طراحی تعداد زیادی پارچه با سرعت و دقت بالا استفاده می‌شود. شما علاقمندان با دنبال کردن این مقاله می‌توانید از توضیحات بیشتر در خصوص دستگاه گلدوزی و همچنین نحوه تجارت و ترخیص چرخ گلدوزی خانگی و صنعتی از گمرک، بهره‌مند شوید.

کاربرد دستگاه گلدوزی چیست؟

بسیاری از چرخ خیاطی‌ها به قابلیت گلدوزی نیز مجهز هستند؛ اما دستگاه‌های مجزایی نیز جهت انجام عملیات گلدوزی طراحی شده‌اند. در حافظه چرخ‌های خیاطی گلدوزی کامپیوتری می‌توان طرح‌ها و الگوهای متفاوتی ذخیره کرد و هر زمان لازم بود، طرح دلخواه خود را روی پارچه و لباس گلدوزی کرد.

کاربرد دستگاه گلدوزی در صنعت نساجی شامل موارد زیر می‌باشد:

  • طراحی انواع طرح و شکل بر روی پارچه و لباس‌های مختلف
  • طراحی و رسم انواع لوگو و مارک بر روی انواع پارچه و لباس
  • استحکام بخشیدن به مدل‌های مختلف لباس و ایجاد یک جنس محکم تر برای بخش های ضعیف لباس و پارچه

واردات چرخ گلدوزی در ایران

با وجود اینکه انواع دستگاه‌ها و چرخ‌های خیاطی و گلدوزی در کشور ما تولید می‌شوند؛ اما در سال‌های اخیر خطوط تولیدی کارخانجات تولیدکننده این دستگاه‌ها به علت مشکل در تامین تجهیزات و مواد اولیه، کند شده و یا به کلی از کار افتاده‌اند. دلیل عدم امکان تامین این تجهیزات را می‌توان تحریم‌های سال‌های اخیر عنوان کرد که مبادلات تجاری ایران با بسیاری کشورهای بزرگ تولیدکننده را با محدودیت و ممنوعیت‌های جدی مواجه کرده است.

در حال حاضر عمده چرخ‌های گلدوزی خانگی و صنعتی موجود در بازار و کارخانجات صنایع نساجی کشور ما از نوع وارداتی بوده و سالانه مقادیر بالای ارز برای خرید این محصولات از کشور خارج می‌گردد. ضرورت واردات این دستگاه‌ها، با توجه به اهمیت فوق‌العاده صنعت نساجی در ایران، قابل توجیه است.

واردات چرخ گلدوزی در ایران، عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، تایوان، ترکیه، ایتالیا، جمهوری کره، ژاپن و … صورت می‌گیرد.

علت اینکه فعالان تجاری ایرانی، واردات کالا از کشور چین و امارات را به کشورهای اروپایی و آمریکایی ترجیح می‌دهند نیز ممنوعیت مبادلات تجاری ایران با این کشورها به علت تحریم‌های گسترده علیه کشورمان است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص چرخ گلدوزی از گمرک

ترخیص چرخ گلدوزی برای مصارف خانگی از گمرک، نیاز به اخذ و جمع آوری مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه دارد:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم
  • نیاز به نمایندگی برای واردات به سرزمین اصلی
  • نیاز به شناسه کالا

همچنین ترخیص کاری که قصد ترخیص چرخ گلدوزی صنعتی از گمرک را دارد، موظف است نسبت به دریافت مجوزهای زیر و ارائه آن‌ها به اداره گمرک اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی جهت ترخیص چرخ گلدوزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چرخ دوزندگی خانگی برابر 84521000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی بریا ترخیص چرخ گلدوزی صنعتی برابر 84522900 است که دارای حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چرخ گلدوزی از گمرک

ترخیص چرخ گلدوزی از گمرک، فعالیتی تخصصی و پیچیده محسوب می‌شود که باید در چهارچوب قوانین و مقررات اداره گمرک صورت بگیرد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با تسلط بر این اصول، می‌توانند راهنما و همراه شما تاجران و بازرگانان عزیز باشند. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034