سلطان یاقوت

ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک

ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک

ابزارهای مورد استفاده در فرآیندهای مانیکور و پدیکور، به صورت ست یا تکی در سراسر جهان و کشور ما به فروش رسیده و مورد مبادلات تجاری نیز قرار می‌گیرند. از ان‌جا که این محصولات در ایران جزو اقلام وارداتی به شمار می‌روند، قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. انگشتان دست و پا در انسان جزو پرکاربردترین اعضای بدن هستند که در معرض آلودگی‌های مختلف در طول شبانه روز قرار می‌گیرند. اگر توجهات لازم صورت نگیرد، این آلودگی‌ها در زیر سطح ناخن‌های انگشتان دست و پا تجمع یافته و سبب بروز بیمار‌ی‌ها و عفونت‌های مختلف می‌شود. مورد ذکر شده تنها یکی از دلایل اهمیت تمیز کردن زیر و سطح ناخن‌ها است که در اصطلاح به این اعمال مانیکور (مرتب‌سازی و رسیدگی به ناخن‌های دست) و پدیکور (تمیز کردن ناخن انگشتان پا) گفته می‌شود. دست‌ها و پاها پس از صورت و موها، نمود زیبایی و تصویری از سطح بهداشت و پاکیزگی در انسان‌ها هستند و ناخن این اعضا به خصوص در خانم‌ها لازم است که همیشه مرتب و سالم باشند. مانیکور و پدیکور نیاز به یک‌سری ابزارهای تخصصی و ساده دارد که امروزه بصورت مجموعه یا ست کامل در بازارهای مصرفی موجود بوده و افراد مختلف باید حتما یک ست شخصی جهت تمیزسازی و مرتب‌سازی ناخن انگشتان خود تهیه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

ابزارهای مورد نیاز برای مانیکور و پدیکور کدامند؟

همانطورکه اشاره شد، در سالن‌های آرایشی و یا منازل برای انجام مانیکور و پدیکور ناخن‌های دست و پا از ابزارهای گوناگونی استفاده می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ناخن گیر کوچک
 • ناخن گیر بزرگ
 • پوشر کوتیکول
 • گیرنده کوتیکول
 • بافر ناخن
 • سوهان یا سنباده ناخن
 • سنگ‌ پا و فایل پا
 • براش ناخن
 • جداکننده انگشتان پا
 • گوشت گیر یا نیپر ناخن
 • یک اسکراب متوسط
 • پدیکلز
 • ریموور یا پاک‌کننده پینه
 • قیچی ناخن

واردات ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن در ایران

واردات یکی از ستون‌های تجارت در جهان است و برای اهداف گوناگون درون کشورها صورت می‌گیرد. در برخی مواقع توانایی تولید یک کالای خاص درون یک کشور به دلایل مختلف وجود ندارد و در برخی مواقع نیز این تولیدات صورت گرفته ولی مقدار عرضه آن‌ها کمتر از میزان تقاضای بازار مصرفی است. در شرایط ذکر شده تامین کنندگان آن کشور اقدام به خرید محصولات مورد نیاز از کشورهای خارجی می‌نمایند.

در داخل کشور ما نیز تولیدکنندگان در زمینه ابزارهای مورد نیاز برای مانیکور و پدیکور ناخن مشغول به فعالیت و عرضه محصولات خود به بازار مصرفی هستند. اما در مواردی که بازار مصرفی با کمبود این محصولات مواجه شود، تاجران و بازرگانان اقدام به واردات این ابزارها می‌نمایند.

واردات ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک

گمرکات سراسر کشور، جهت ترخیص هر کالای تجاری، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند.

برای آگاهی از مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک می‌توانید با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ابزارهای مانیکور یا پدیکور و مجموعه این ابزارها (از جمله سوهان ناخن) برابر 82142000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 برخوردار است و حقوق ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص ابزارهای مانیکور و پدیکور ناخن از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034