سلطان یاقوت

ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک

ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک

نوشیدنی انرژی‌زا یا نوشابه انرژی‌زا یکی از نوشیدنی‌های جدید و جذاب است که حاوی ترکیبات محرک بوده و سطح انرژی فرد را افزایش می‌دهد. از آن‌جا که صادرات و واردات این محصول در کشور ما رواج دارد، قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. نوشیدنی‌های انرژی‌زا حاوی مواد مختلفی هستند که غالب‌ترین آن‌ها، کافئین است؛ بطوریکه در یک قوطی این نوشابه‌ها، 80 میلی‌گرم کافئین وجود دارد و باعث افزایش سطح انرژی و عملکرد ذهنی مصرف‌کننده می‌گردد. سایر مواد رایج دیگر که در ترکیب نوشیدنی‌های انرژی‌زا به کار می‌رود، شامل شکر، ویتامین‌های گروه B، مشتقات اسیدآمینه (تورین و ال-کارنیتین) و عصاره‌های گیاهی (از قبیل جینسینگ) می‌باشند. مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا اثرات خاصی از خود بر روی بدن ایجاد می‌کند که در برخی شرایط خاص، برای مصرف‌کننده مهم و ارزشمند است. اولین تاثیر مصرف نوشیدنی انرژی‌زا، ایجاد حس هوشیاری، بیداری و بهره‌وری بیشتر است. از آن‌جا که مقدار کافئین موجود در هر قوطی روی آن درج شده است، مصرف‌کننده می‌تواند به‌راحتی میزان کافئین دریافتی در طول روز را کنترل کند. نوشیدنی انرژی‌زا، برخلاف سایر نوشیدنی‌های حاوی کافئین، به‌صورت سرد سرو می‌شود و در نتیجه سریع‌تر از قهوه مصرف می‌شود که همین موضوع سبب ورود سریع‌تر کافئین به جریان خون شما می‌گردد. یکی دیگر از برتری‌های نوشیدنی انرژی‌زا نسبت به قهوه این است که عطر و طعم قهوه همه‌پسند نیست و برخی افراد از مصرف آن پرهیز می‌کنند. در طرف دیگر نوشیدنی‌های انرژی‌زا هستند که در طیف گسترده‌ای از عطر و طعم موجود هستند و گزینه‌های مختلفی را برای انتخاب مصرف‌کننده فراهم می‌کنند. در ادامه به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص نوشابه انرژی‌زا از گمرک خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید.

تجارت نوشیدنی انرژی‌زا در ایران

استفاده از نوشیدنی‌های انرژی‌زا چندسالی است که در بازار مصرفی کشور ما رواج پیدا کرده است و نیاز روزافزون به این محصول، سبب رونق تجارت آن در سطح جهانی شده است. واردات و صادرات این محصولات در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابه‌جا می‌گردد.

صادرات نوشیدنی‌های انرژی زا از مبداء کشور ما به مقصد کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، لبنان، پاکستان، امارات، آذربایجان، استرالیا و … صورت می‌گیرد و بدین ترتیب ارز مناسبی به چرخه اقتصاد کشور تزریق می‌شود.

واردات نوشیدنی انرژی‌زا جهت تامین کمبودهای بازار مصرفی نیز توسط تاجران و بازرگانان صورت گرفته و زمینه فعالیت پرسود و مناسبی برای ایشان به شمار می‌رود. واردات نوشیدنی انرژی‌زا در ایران از مبداء کشورهای امارات متحده عربی (دبی)، چین، مالزی، ترکیه و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک ذیل ردیف 2202 جای می‌گیرد.

شرح تعرفه ردیف 2202: آب، همچنین آب‌های معدنی و آب‌های گازدار شده‌ که به آنها قند یا سایر موادشیرین‌کننده یا خوشبوکننده اضافه شده باشد، و سایر نوشابه‌های غیرالکلی، به­استثنای آب میوه یا آب سبزیجات.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. فعالان تجاری کاربلد همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص خوشبوکننده دهان از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نوشابههای انرژی‌زا از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص انرژی‌زا هایپ از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا ردبول از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا لایف از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا بلک برن از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا لمسر از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا هپی لایف از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا مونستر از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا راک استار از گمرگ
 • ترخیص انرژی‌زا ریبورن از گمرک
 • ترخیص انرژی‌زا شاتل از گمرک